Neler Yeni

Bu sütler niye bu kadar pahalı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

Son günlerde aşırı süt tüketiyorum. Günde 1L. Bunun sonucunda gaz ve şişkinlik oluyor. Bazı bireylerde laktoz intoleransı varmış. Bende var mı yok mu diye soruyorum: Siz 1 L süt içseniz sabah 500 akşam 500 şişkinlik gaz olur mu olması normal mi, yoksa ben de mi laktoza karşı toleranslı değilim?

Ya bi de fiyatlara baktım. Dost bim laktosuz süt pembe acı. İçim ve pınarın ki ise aşırı pahalı abi. Bir süt o kadar olmamalı. Yani burada 2-3 liranın lafını mı ediyorsun diyecekler olursa söyleyeyim evet. Süte 3 lira ödüyorduk ya. Sırf laktozsuz diye %50 fazla ödemek kötü. %50 deyince daha çok görünmüş olabilir. Mutfak benzin gibidir, 50 kuruşun bile hesabı yapılır. Misal bim takip ettim, x ürününü 2 haftada bir veya ayda bir 10 kuruş 25 kuruş zam getire getire ürüne toplamda %50 zam yapmış.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,180
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
oha normal süt 5.50 neydi heralde ben en son aldığımda öyledi ama bunlar laktoksuz felanda bir şey icem

laktosuzsa demekki normal sütte laktosuz bu ne biçim isim bu madde yok daha ucuz olması gerekmiyormu bir şey eksilince bu aksine pahalı o.O2 ,
FJKHGKGH

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3
İnekler zam yapmış ondandır.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Ucuz olan ne var ki

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnekler zam yapmış ondandır.
Fena patladım. :ROFLMAO:
Mesaj otomatik birleştirildi:

laktosuzsa demekki normal sütte laktosuz bu ne biçim isim bu madde yok daha ucuz olması gerekmiyormu bir şey eksilince bu aksine pahalı o.O2 ,
O maddeyi eksiltmek için makine ısıl işlem falan uyguluyor onun bedeli ama bana dümdüz fırsatçılık gibi geldi.

Kinkof11

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
EMRE KAYA
sana sormak lazım 10 tane konu açtın şuan ki iktidarı ekonomiyi savunan

Top Bottom