Neler Yeni

Bu ülkenin eğitim sistemi bu kadar çöp olmak zorundamı

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Hükümetin ömrü azladı ama bu hep böyleydi,Ülkenin eğitimi hiçbir zaman iyi değildi.
Dostum önceden de iyi değildi ancak meslek sahibi olmak daha kolaydı.
İnsanlar liseden mezun olup güzel işler başarabiliyordu.
Şimdiki sistemde üni okumak zorundasın.
E bitene kadar yaş oluyor 25.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,891
İsim
Sarp Yılmaz
Benim burda demek istediğim ana vurgu şu,3 meslek seçiceğiz en önemlisi bence bu,bunu yapmamız gerekli.Öğrenmeye meraklı oldğun herşeyi öğrenirsinyaş fark etmez.Sayısal sözel diye ayırsak ta yetmiyor belli bir yereden sonra,Boş konular geliyor.Üniversite altyapısını olmalı lise,boş konu dolu.
Yani evet maalesef lise ye kadar boş şeylerle uğraşıyoruz orası doğru ama keşke universite deki gibi işimize yarayan şeyler öğretilse.

Berat123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,586
İsim
Berat
o yüzden binlerce mühendis şuan çalışıyor ?
Binlerceside işsiz ama.Eğer daha iyi eğitim görseler en azından yur dışına çıkarlar.Devletin amacı halkın iyi bir yaşam sürmesi olmalı.

Mileven

80+ Silver
Binlerceside işsiz ama.Eğer daha iyi eğitim görseler en azından yur dışına çıkarlar.Devletin amacı halkın iyi bir yaşam sürmesi olmalı.
ben sisteme zaten harika demiyorum ama çalıştıgın sürece her şey olabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah aşkına şu saçmasapan mantığı bırakın
Adam bu ülkede doğup büyümüş.
Fırsatı olsa zaten çıkar yurtdışına
tamam abi kızma

YiG00zA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Yiğit topci
sistemi Beğenmiyorsan değiştir eğitim sistemi seni hırsılandırsın hiç bir zaman bu ülkeden bir cacık olamaz diyip çalışmayI bırakma atlarımız bak aatlarımız ne yapmış

Berat123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,586
İsim
Berat
Bende diyorum ki it gibi sürünmemize gerek yok o boş sınavlardan geçmemiz için.En azından bu yapılırsa ilgi duyduğun istediğin mesleğin konularını işlersin,Hem boş şeyleri öğrenmezsin okulda hem de İt gibi çalışmazsın eğer bunun altyapısı oturtulursa.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Mesaj otomatik birleştirildi:

tamam abi kızma
Ayrıca mevcut bir şey kötüyken çalışan yapar demekte mantıksız.
Gereğinden fazla çalışmak zorundamı insanlar?

DonanımFikir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,571
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Liseye yeni geçtim ama aklım yerinde,Hemen yaşı küçük felan filan denmesin burada anlatıcaklarımda ciddiyim.Ülkenin bütün sorunları eğitimden kaynaklı bence,Ekonomin neden kötü,ABD ye bağımlısın,neden ABD ye bağımlısın,Kendin üretmiyor ve araştırmıyorsun.Örneğin De morgan kuralları,Lisedekiler bilir,Bomboş bir konu gerçekten,Bomboş,Lisede özellikle boş konuları işleyip duruyoruz,Daha iki hafta oldu bizim okulda zoom başlayalı,Nerdeyse hepsi boş ve işe yaramayacak bilgiler.Boşuna beynimizde alan kaplıyor,Bu sistem yerine şöyle bir sistem yapılması bu kadarmı zor,9. sınıfa geçtiğinde seni sayısal sözel diye ayırsalar,10. sınıfta sana sorsunlar,3 meslek bölümü seç,Sadece bu mesleklerin altyapısını verseler,Boş konuları değil,Yazdığımız mesleklerin altyapısını verseler daha iyi olur.Hem öğrenci daha iyi bir eğitim görür,Hem de ders saatini azlatabilirsiniz bu yöntemle,bu da öğrencilerin okuldan nefret etmesini önler.Mesela Yılda bir her ilde Belli bölümlerde turnuvalar düzenlense okullar arası,Simüle etsek mesela Tıptaki bir hastayı,Belki 10 yıl sonra mümkün olur bu sim olayı.Havacılık ve mühendislik gibi bölümlerde yapılabileceğini biliyorum ama Tıpta net bilgim yok.Bunu her meslek dalına yapamazsınız ama en azından belli başlı mesleklerle başlansa yeter.Sonrada devamı gelir.Özelde okuyorum ben ama Devlettede okumuşluğum var.Hiç güzel bir yer değil devlet okulları,o masalar değişmeli,sandalyeler değişmeli.O kadar yol yapılacağına bunlar yapılsa daha iyi olur,Ülkenin her yeri yol,artık yapmayı kesin,mola verin en azından.Ülkenin kalkınması için en önemli şey eğitim.Bence mantıklı bir yöntem olabilir.Ülkedki kutuplaşmnında önünün kesilmesi için eğitim gerekir,aklını kullanmayan kesim ya tamamıyla muhalefet ya da tamamıyla iktidarı destekliyor ve birbirlerini yiyorlar,hakaret ediyorlar,Biri diyor Atatürk dinsiz,biri İslama küfrediyor.ikiside hassas noktalar ve birbirimize sürekli bunlar üzerinden girişiyoruz.Atatürkün hataları var ama o da bir insan ve dinini yaşamak istemeyen insanlarada saygı gösterilmeli,Dinsiz köpek felan filan denilmemeli ve bunların temeli ilkokuldan ortaokula kadar verilmeli,Aklını kullanmalı öğrenci,İç savaş için en ideal ülke zaten biziz o da ayrı bir mesele.
Bu kadar anlatmana gerek yok
Öğrencilerin bilgiye değilde
Sınav peşinde at gibi koşturması olduğu sürece eğitimin düzelmesi zor
Benim görüşüm

Top Bottom