Neler Yeni

Büyük hava soğutmalar sisteme zarar verir mi?

Khalmera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Osman Can
Selamlar herkese Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm hava soğutmasını almayı düşünüyorum. Fakat gördüğüm kadarıyla bir hayli büyük bir hava soğutucu ve merak ettiğim şey bu kadar büyük ve ağır olduğunu düşündüğüm hava soğutucu anakarta bir zarar verir mi? Aynı markanın tek fanlı olan modeli de var ve o daha küçük arasında 400-500 TL fark var hangisini alsam bilemedim. İşlemcim Ryzen5 7600, kasam da Vento VG20A

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
burak armağan
Selamlar herkese Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm hava soğutmasını almayı düşünüyorum. Fakat gördüğüm kadarıyla bir hayli büyük bir hava soğutucu ve merak ettiğim şey bu kadar büyük ve ağır olduğunu düşündüğüm hava soğutucu anakarta bir zarar verir mi? Aynı markanın tek fanlı olan modeli de var ve o daha küçük arasında 400-500 TL fark var hangisini alsam bilemedim. İşlemcim Ryzen5 7600, kasam da Vento VG20A
yok hocam kule tipini montaj yaparken vidalarını düzgün bir şekilde takarsan anakarta zarar vermez hocam bende
bundan var 7500f var bende 66 derece üstünü görmedim

Khalmera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Osman Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam kule tipini montaj yaparken vidalarını düzgün bir şekilde takarsan anakarta zarar vermez hocam bende
bundan var 7500f var bende 66 derece üstünü görmedim
o zaman tek fanlı modelde bakabilirim işlemcimiz aynı sayılır diye biliyorum 66 da çok iyi bir sayı yani teşekkürler

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
burak armağan
o zaman tek fanlı modelde bakabilirim işlemcimiz aynı sayılır diye biliyorum 66 da çok iyi bir sayı yani teşekkürler
evet hocam enson the last of us da yüzde 100 işlemci kullanımında 69 derece görmüştüm ondan sonra normal olarak ets2 cs2 assetto corsa bu tarz oyunlarda max 66 oluyor oda işlemciye yük binerse bende birde kullandığım termal macun kule tipi fanın içinden çıkanı kullandım daha kaliteli termal macun alınıp derece dahada iyi düşürülebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam birde siz bu kule tipi fanı kendiniz montaj ediceksinız sanırım fanın yönünü doğru takın yanlış takarsanız olmuyor benim kule tipinden alırsanız bende kurulum videosu vardı ona göre montaj yapabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,961
Üyeler
153,478
Son üye
perti3131
Top Bottom