Neler Yeni

Büyük şehirde yaşayanlara öneri

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
ama izmirle dalga geçen çok kişi var
olsun.
Benim hiç umrumda değil, burada kürt de var roman da var her türlü insan var burada, herkes herkesin karşısında saygılı.
İsteyen istediğini yapsın.

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın
Aydını unutmuş üzdü.

olsun.
Benim hiç umrumda değil, burada kürt de var roman da var her türlü insan var burada, herkes herkesin karşısında saygılı.
İsteyen istediğini yapsın.
b-benim umrumda bunun için sayfa bile açtım o.O2

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İmkanınız varsa kesinlikle ankara, istanbul, izmir, bursa gibi şehirlerde yaşamayın çünkü yaşamıyorsunuz. trabzon, giresun, çanakkale gibi denize kıyısı olan sakin şehirlerde yaşayın kafanız rahat olsun anlatılmaz yaşanır normalde trabzonda yaşıyorum ve bunu rahatlıkla söylüyorum
İşimden tazminatlı bir şekilde çıkmamı sağla önerini dinlerim :D

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,391
İsim
Finito el çakare
Ankara gayet de güzel. Her şey deniz kenarı veya bayır değil. Ankara ve İstanbul en büyük şehirlerden olduğu için birçok alanında uzman kişi Ankara ve İstanbulda Üniversitelerde konuşmalarını yapıyor. Az genel kültür şart.

Çoğu başka şeylerde bile İstanbul ve Ankara avantajlı. Küçük ve az özrlliği olan şehirlerde sırf kafam az ağrısın diye özelliklerden yararlanamamak yapmam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Mehmet Topal
İzmir hiç de öyle değil hele küçük ilçelerinde yaşayınca, net en iyi ve en yaşanılası şehir İzmir Türkiyede. Kendim yaşıyorum diye söylemiyorum :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Trabzonda yaşayıp İstanbula, İzmire sallamak mı?
Kedi uzanamadığı ciğer hesabı .d.d.d.d

.RBO.

80+ Silver
Ankara da yaşıuorum ve şimdiye kadar hiç şehir dışına çıkmadım benim için aşırı zor bir durum bu şehrin ne havası güzel ne iklimi nede gezilecek yerleri umarım yakında buradan giderim

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Doğma büyüme istanbullu biri olarak size tavsiyem elit bir semtte veya bolca yeşillik olan bir yerde oturmayacaksanız yaşanmaz.
En basitinden bugün 3-4 saatim trafikte geçti ve gerçekten iğrenç bir şey.

.RBO.

80+ Silver
Ankara gayet de güzel. Her şey deniz kenarı veya bayır değil. Ankara ve İstanbul en büyük şehirlerden olduğu için birçok alanında uzman kişi Ankara ve İstanbulda Üniversitelerde konuşmalarını yapıyor. Az genel kültür şart.

Çoğu başka şeylerde bile İstanbul ve Ankara avantajlı. Küçük ve az özrlliği olan şehirlerde sırf kafam az ağrısın diye özelliklerden yararlanamamak yapmam.
Evet o konularda haklısınız ama bence ankarada yaşamak için yılın belli bir döneminde tatil yapıp kafayı toplamak gerekiyor ben şimdiye kadar hiç il dışına çıkamayıp kafayı dağıttım ama olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
İstanbul cehennem ama kurulu düzenimiz var.

robop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Utku Şahin
Bruhhhhhhhhhhhhhhhh hahashsdhashdash. Trabzon'lu ve 17 yıldır Ankara'da ikamet eden biri olarak düşüncene kesinlikle katılmıyorum. Trabzonda 3gün geçirirsin 5gün geçirirsin sonra sıkılırsın. Ankara Türkiye'nin en yaşanabilir şehridir bak en güzel demiyorum ama en rahatıdır. Saatlerce trafikte beklemezsin, her türden insan vardır, memuru da çoktur öğrencisi de çoktur, yaşlısı da çoktur, işçisi de çoktur, esnafı da çoktur. Fiyatlar cebini yakmaz. Her ne ararsan bulursun. Toplu taşıma çok rahat, betonkent diyorlar ama şehir merkezi gayet yeşillendirilmiş şehrin dışı bozkır ona da yapacak bir şey yok iklim öyle. Kent planlaması olarak Türkiye'nin belkide en planlı kentidir, google mapsten Ankarayı ve diğer şehirleri incelerseniz görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Doğuhan

80+ Silver
Fırsatım olsa Sinop'ta yaşamak isterdim.
Sinopta güzel bir yer

Bruhhhhhhhhhhhhhhhh hahashsdhashdash. Trabzon'lu ve 17 yıldır Ankara'da ikamet eden biri olarak düşüncene kesinlikle katılmıyorum. Trabzonda 3gün geçirirsin 5gün geçirirsin sonra sıkılırsın. Ankara Türkiye'nin en yaşanabilir şehridir bak en güzel demiyorum ama en rahatıdır. Saatlerce trafikte beklemezsin, her türden insan vardır, memuru da çoktur öğrencisi de çoktur, yaşlısı da çoktur, işçisi de çoktur, esnafı da çoktur. Fiyatlar cebini yakmaz. Her ne ararsan bulursun. Toplu taşıma çok rahat, betonkent diyorlar ama şehir merkezi gayet yeşillendirilmiş şehrin dışı bozkır ona da yapacak bir şey yok iklim öyle. Kent planlaması olarak Türkiye'nin belkide en planlı kentidir, google mapsten Ankarayı ve diğer şehirleri incelerseniz görebilirsiniz.
1-Her çeşit insan olması bence olumsuz
2-Koca koca binalar çok iç karartıcı
3-Bence toplu taşıması iyi değil

Ama düzenli şehir ona lafım yok

İzmir hiç de öyle değil hele küçük ilçelerinde yaşayınca, net en iyi ve en yaşanılası şehir İzmir Türkiyede. Kendim yaşıyorum diye söylemiyorum :).
Küçük ilçeleri cidden güzel ama genel olarak beton

Aydını unutmuş üzdü.
Yazmak aklıma geldi ama hiç gitmediğimden yorum yapamadım

Son düzenleme:

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dostum o yaşanması rahat dediğin yerlerde sokakta yaşayacağız galiba. Tak diye gidilmez, ev tutması var, eşyaları taşıma var yerleşme var...

Top Bottom