Neler Yeni

Can Değer'in bahsettiği SMS kopyalanması için güvenlik nasıl alınır?

Aragorn4

80+
Bir forumda birisi Can Değer'in bir videosunu paylamış bir konuya. Başlık 'hacklenmek istemiyorum ne yapacağım?' yazıyor. Videoda anlattığı her şeyi az çok anladım lakin tek bir konuyu anlamadım. Can Değer videonun bir bölümünde SIM kartın kopyalanmasından bahsediyor ve SMS çoklu doğrulaması bir çoklu doğrulama değildir diyor.

Sonra diğer adam bankaların SMS doğrulamasını söylüyor ve Can Değer hiç sevmiyoruz diyor ve SMS kopyalamasından bahsediyor. Videonun saniyesini atacağım orayı izler misiniz, senin numaranı bir şekilde bu işten anlayan birisi kapattırıp sonra üstüne alabilirmiş galiba. Hani bu panelciler var ya oradaki bilgilerle bütün bilgileri öğrenip kapattırıyorlar galiba, çok anlamadım mevzuyu. Senin numaranı kötü niyetli kişiler sonra üstüne geçirip haliyle yeni kodlar da o numaraya geleceği için banka hesabı, WhatsApp falan gg oluyormuş eğer mevzuyu yanlış anlamadıysam.

Burada ne yapmak lazım ben çözümü anlamdım. Mesela telefona mobil bankacılık kurarsam ve cihazı tanımlarsam böylelikle numarayı başkası alsa bile banka hesabına giremeyecek mi? Bu mu yani çözüm sadece, ben anlamadım biri açıklayabilr mi? Bir de Google Authenticator özelliğinin bu konuyla ilgisi var mı koruma açısından yani banka hesabına sadece telefona giren kod ile girilmiyor mu?

Bu arada Can Değer bu konularda bayağı bilgili bir arkadaşa benziyor ben bütün videolarını bir ara inceleyeceğim. Şimdi konudaki bahsettiğim dakikayı veriyorum. 6:10'dan başlayın 7:15'te bitiyor, kısa sürede hemen izlersiniz 1 dakika geçiyor mevzu.

Top Bottom