Neler Yeni

Yardım CAT5 kabloda sorun yaşamazken CAT6 kabloda yaşıyorum sebebi nedir

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
sadobrondo
CAT5 bir kablo kullanıyordum bilgisayarımı modeme bağlama amaçlı fakat kablo halı altında baya yırtıldı ve artık kablolar ortalıkta olmaya başladı bu yüzden yeni bir kablo aldım bu kablo CAT6 ydı.
2 taraftan da denedim fakat kabloyu anakarta taktığım yerde ışık bile yanmadı ve internet bağlantısı kurulamadı ve eski kablomu denediğimde ise rahat bir şekilde internete bağlanabildim.
Sorun nedir nasıl çözülebilir kabloyu mahalle bilgisayarcısından almıştım geri iade edip yenisini alacağım
En iyi kablo türü nedir CAT5-CAT6 vs.
@alpolojix / Leroxy

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,029
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kablonun bağlantılarında sorun vardır. CAT mevzusu değil bu.

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
CAT 6 her zaman daha iyidir. Bizzat ben kullanıyorum. Fiber kullanıyorsan CAT 6 alırsan verimli olur ama CAT 5 de işe yarar. Ben amazondan 30tl ye 15m almıştım. Gayet güzel şu anda. Pahalı bir şey almıyorsan uzun ömür beklememek gerek. Aynı zamanda ucundaki metaller zamanla oksitleniyor. Bu sebeple sırf dayanıklı siye pahalı bir kablo önermiyorum.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
CAT5 bir kablo kullanıyordum bilgisayarımı modeme bağlama amaçlı fakat kablo halı altında baya yırtıldı ve artık kablolar ortalıkta olmaya başladı bu yüzden yeni bir kablo aldım bu kablo CAT6 ydı.
2 taraftan da denedim fakat kabloyu anakarta taktığım yerde ışık bile yanmadı ve internet bağlantısı kurulamadı ve eski kablomu denediğimde ise rahat bir şekilde internete bağlanabildim.
Sorun nedir nasıl çözülebilir kabloyu mahalle bilgisayarcısından almıştım geri iade edip yenisini alacağım
En iyi kablo türü nedir CAT5-CAT6 vs.
@alpolojix / Leroxy
Kablonun uçlarını bilgisayarcı yanlış çakmıştır. Bizde de çalışmıyordu bir baktık bir ucunu ters kablo sırasıyla çakmışlar 😂

Aldığın fabrikasyon bir kablo ise kablo bozuk olabilir.

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Ayrıca yöneticimize katılıyorum.

Muhammet Tunçay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Muhammet
Mahalle bilgisayarcısından almışsın büyük ihtimalle önceden aldı ve bayadır duruyordu. O sürede sorun olmuş olabilir. Bence geri götür kabloyu değiştir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,953
Üyeler
138,449
Son üye
MaDLoCK
Top Bottom