Neler Yeni

CENG Ve Computer Science, anadoluda okul okumak

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa gürbüz
Merhabalar,
s1.gif

2 Haftadır kafamı kurcalıyor herkes farklı bir şey söylüyor, her türlü öneriye açığım lütfen trollemeden yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Benim çok eski hayalim bilgisayar mühendisliği fakat sınavda 81.700 gibi bir sıralama yaptım, çok güzel üniversiteler gelmiyor fakat bilgisayar bilimlerini de düşünüyordum.

Sizce SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ(ingilizce),ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ gibi üniversitelerde bilgisayar mühendisliği mi okumak ?

Yoksa 9 EYLÜL UNİVERSİTESİ'nde bilgisayar bilimleri mi okumak.

Yardımcı olabiliecek,bilgili birisi varsa cevap verirse çok sevinirim.

Ve izmirde okuyan arkadaşlar varsa, yurt imkanı, iş çevresi nasıl anlatırlarsa çok mutlu olurum.

Aylık 6-7 bin tl harcayamam, o kadar imkanım yok. buna rağmen izmirde geçinilebilir miyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Arda
9 Eylül'e çok yakın bir konumda oturuyorum. 4500'ün aşağısında kiralık bir yer bulmak zor, çok fazla yurt var burada fakat boşluk var mı ve fiyatlar nasıl bilmiyorum. Tanıdık-akraba evi yoksa tüm ihtiyaçlar 7K olur.

Bölüm olaraksa DEÜ bilgisayar bilimleri güzel deniliyor. 2 arkadaşım yazacak.

Öyle bir devirdeyiz ki şehir dışında okumak için zengin olmak lazım, sırf bu durumdan dolayı YTÜ tutarken ben de İYTE yazacağım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa gürbüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
9 Eylül'e çok yakın bir konumda oturuyorum. 4500'ün aşağısında kiralık bir yer bulmak zor, çok fazla yurt var burada fakat boşluk var mı ve fiyatlar nasıl bilmiyorum. Tanıdık-akraba evi yoksa tüm ihtiyaçlar 7K olur.

Bölüm olaraksa DEÜ bilgisayar bilimleri güzel deniliyor. 2 arkadaşım yazacak.

Öyle bir devirdeyiz ki şehir dışında okumak için zengin olmak lazım, sırf bu durumdan dolayı YTÜ tutarken ben de İYTE yazacağım.
peki sence dediğim gibi normal anadolu üniversitesinde bilgisayar mühendisliği mi dokuz eylül de bilgisayar bilimleri mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Arda
peki sence dediğim gibi normal anadolu üniversitesinde bilgisayar mühendisliği mi dokuz eylül de bilgisayar bilimleri mi
Anadolu Üni de köklü bir kurum. Bence orada bilgisayar müh okunur. Bu arada bilgisayarda alt dal olarak yapay zeka-machine learning-data science gibi dallara ilginiz varsa istatistik de yazılır. YTÜ'de yazılım odaklı şekilde okutuluyor ve her yıl 30k öne çeken güzel bir bölüm.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,462
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Tutuyorsa bilgisayar mühendisliği oku tabii ki. Bilgisayar mühendisi olacaksın en azından yani bunun ötesi var mı? Daha sonra Yüksek lisans düşünürsün belki ya da direkt iş hayatına atılırsın. Isparta, Karabük ve Alanya gibi yerlerde okumak daha ucuz. KYK yurdu çıkarsa masrafların 2-3 kat oranında azalır. Durum bundan ibaret.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa gürbüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Harley Quinn❖ peki sizce, elektrik elektronik okusam bilgisayar mühendisiyle aynı işleri yapabilir miyim

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Sadettin Y
oncelikle illa istiyosan ceng oku, benzer puanla deüde makina müh okuyorum ben. Kira 1+1 2000tl veriyorum aylık harcamam da ekstralar olmadan 1000tlyi geçmez(yemekhaneden beslenirsen, eglenceye gitmezseb vs.) ama iki sosyallesmeye calisinca aylik 6-7binden fazla giderin oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa gürbüz
oncelikle illa istiyosan ceng oku, benzer puanla deüde makina müh okuyorum ben. Kira 1+1 2000tl veriyorum aylık harcamam da ekstralar olmadan 1000tlyi geçmez(yemekhaneden beslenirsen, eglenceye gitmezseb vs.) ama iki sosyallesmeye calisinca aylik 6-7binden fazla giderin oluyor.
ceng istiyorum fakat dokuz eylül köklü ismi olan bir üniversite
fakat bilgisayar bilimleriyle ne tarz farkları var bilmiyorum

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Sadettin Y
ceng istiyorum fakat dokuz eylül köklü ismi olan bir üniversite
fakat bilgisayar bilimleriyle ne tarz farkları var bilmiyorum
bahsettigin bölümü ben de bilmiyorum, fakat istedigin bolumden eminsen istediğin okula gidebilirsin çünkü muhendislikte her şey sana bağlı. Günümüzde üniversite diploman seni bir yere getirmiyor ne yazık ki, sahip oldugun yetenekler sertfiikalar diller seni mulkaatlarda binlerce kisinin onune atar

Top Bottom