Neler Yeni

Cengiz Han iyi miydi kötü müydü?

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,190
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Hiç bilgim yok okulda hiç ögrenmedik belki ilerde ögreniriz ama merak ediyorum int arastiedim ama anlamadim cengiz han iyimiydi kötümuydü kötü diye duydum ama bilgim yok moğolları biseydi diye duydum

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İyiydi tabi ki ama hatırladığım kadarıyla dolaylı olarak dünyanın büyük bir kısmının ölmesine neden oldu @KTimur daha iyi bilir.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Çavuşunu çok çalıştırıyordu onun dışında pek bilgim yok :D

VirtudeN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Erdem
Hiç bilgim yok okulda hiç ögrenmedik belki ilerde ögreniriz ama merak ediyorum int arastiedim ama anlamadim cengiz han iyimiydi kötümuydü kötü diye duydum ama bilgim yok moğolları biseydi diye duydum
Dünyanın en büyük kütaphenesi yakması dışında ve zalim olması dışında iyi biridir

ardaozal

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,493
İsim
Arda Özal
Kimi kaynaklara göre Cengiz Han'ın fetihlerinin yaklaşık olarak 40 milyon insanın ölümüne sebep olduğu tahmin edilmektedir. Bu; o zamanki dünya nüfusunun %11'ine denk gelmekteydi. Bide dünyanın en büyük kütüphanesini mi ney yakmıştı

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Cengiz han olmasaydı başka ülkeler durmayacaktı. Boşlugu elbet birisi doldurur

Excator23cm

80+ Gold
cengizan'ın 20milyon kişiyi öldürdüğü söylenir ki bence daha fazla bile bu olayda doğru sonuç için kendi açımızdan değil onların açısından bakmamız lazım ki bence haklılarda çok iyi bir liderdir kendisi bütün dünyayı ele geçirebilecek gücü olan ama zamanıı olmayan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fethettiği bölgedeki kadınları tecavüz eden birisi. Artık iyi mi dersin kötü mü dersin bilemem.
o biraz kişilik meselesi müslümanlar ddışında çoğu ülke yapıyordu zaten şu an da ırak ve suriyede olanları görüyoruz

LahmatsuDcr

80+ Silver
Kişiden kişiye değişir. "Cengiz Han iyi mi kötü mü?" diye sormak yerine, "Cengiz Han iyi mi yoksa kötü mü bir komutandı?" diyerek sorman daha iyi olur. Bana kalırsa gelmiş geçmiş en büyük komutanlardan biri.

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
ya cengiz handı yada timur du neyse bir yeri fethedersek hiç bir ermeni nin kanı elime bulaşmıcak demiş
sonra fethet tiği yerdeki tüm ermenileri diri diri toprağa gömmüştü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,795
Üyeler
140,244
Son üye
iEmirhanD
Top Bottom