Neler Yeni

CHP bu cuma saat 15.00 te gerçekleri açıklayacağını söyledi!

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,178
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Merak ettim şimdi fıss cıkmasında
Bakalım artık merakla bekliyoruz. Gündem de kalmak için yaptıkları kesin zaten de. Yine de paylaştıkları resim merak uyandırıyor.

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Akp ne zaman yandaşları yanına almaya başladı ki o zaman ülke kötüleşti. Bakın 2009 öncesi Türkiye aslında hiç de fena değildi gelişmekte olan bir ülkeydik ve belki o gelişmeyi bi 5-10 sene daha sürdürsek ve şu anki gibi yandaşlar olmasa çok rahat bir hayat sürüyor olacaktık kur bu kadar olmazdı, vergiler bu kadar olmazdı, faiz yüksek olmazdı vs. diye genişletilebilir ama akp kendi boğazını düşündü ve 2009 sonrası hep yandaşlara kapıyı çaldı ondan sonra Türkiye kötüleşti şu an daha da dibe batıyoruz önümüzün görülmediği bir okyanusta dibe batmaya mahkum bırakıldık belki de yıllar boyu sürecek ekonomik kriz şu an sürüyor pandeminin de etkisiyle yaraya tuz basıyoruz 2021 sonunda ne olacağını kestiremiyoruz ve sadece tüketiyoruz tükettikçe ihtiyacımız daha da artıyor ve dışardan alıyoruz satamadığımız için de cari açık büyüyor

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,178
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Akp ne zaman yandaşları yanına almaya başladı ki o zaman ülke kötüleşti. Bakın 2009 öncesi Türkiye aslında hiç de fena değildi gelişmekte olan bir ülkeydik ve belki o gelişmeyi bi 5-10 sene daha sürdürsek ve şu anki gibi yandaşlar olmasa çok rahat bir hayat sürüyor olacaktık kur bu kadar olmazdı, vergiler bu kadar olmazdı, faiz yüksek olmazdı vs. diye genişletilebilir ama akp kendi boğazını düşündü ve 2009 sonrası hep yandaşlara kapıyı çaldı ondan sonra Türkiye kötüleşti şu an daha da dibe batıyoruz önümüzün görülmediği bir okyanusta dibe batmaya mahkum bırakıldık belki de yıllar boyu sürecek ekonomik kriz şu an sürüyor pandeminin de etkisiyle yaraya tuz basıyoruz 2021 sonunda ne olacağını kestiremiyoruz ve sadece tüketiyoruz tükettikçe ihtiyacımız daha da artıyor ve dışardan alıyoruz satamadığımız için de cari açık büyüyor
Son 20 senenin özeti bu kadar mı iyi özetlenebilir gerçekten bravo. Haklısın. Hükümet eskiden yaptığı güzel adımları artık atamıyor. Devam ettiremedi doğru düzgün. Senin de dediğin gibi yandaşlar meselesi var bide.
Senin de söylediklerini özetleyecek olursak Türkiye her dönem ilerleme - duraklama - gerileme devirlerini yaşıyor. Hiç ilerlemede veya duraklama da kalamıyor.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
Yahu, mühendislerin sürekli suikaste uğradığı, engellendiği, önüne set koyulduğu bir dönemden bahsediyorsunuz. 2015'e kadar "mühimmat yok" gerekçesiyle SİHA uçuramıyordu Selçuk Bayraktar. Bürokrasi sürekli engel koyuyordu bilim insanlarının önüne. Nesini seviyorsunuz o yılların?

FETÖ ile savaşmaya başladığından beri, Ak Parti kötü oldu zaten...

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Yahu, mühendislerin sürekli suikaste uğradığı, engellendiği, önüne set koyulduğu bir dönemden bahsediyorsunuz. 2015'e kadar "mühimmat yok" gerekçesiyle SİHA uçuramıyordu Selçuk Bayraktar. Bürokrasi sürekli engel koyuyordu bilim insanlarının önüne. Nesini seviyorsunuz o yılların?

FETÖ ile savaşmaya başladığından beri, Ak Parti kötü oldu zaten...
Bu yılları mı sevelim? Ekonomi kötü durumda insanlar geçinemiyor sen diyorsun ki eski yılların neyini seviyorsun. Her sene ülke kötüye gidiyor sen diyorsun SİHA'larımız var. Evet var çok güzel bir teknoloji fakat bunu yapınca diğer hatalar kaybolmuyor ya da onlar geçmiyor 1 doğru varsa 10 hata var

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
Bu yılları mı sevelim? Ekonomi kötü durumda insanlar geçinemiyor sen diyorsun ki eski yılların neyini seviyorsun. Her sene ülke kötüye gidiyor sen diyorsun SİHA'larımız var. Evet var çok güzel bir teknoloji fakat bunu yapınca diğer hatalar kaybolmuyor ya da onlar geçmiyor 1 doğru varsa 10 hata var
Tek SİHA değil ki, Teknofest Yarışmaları, Deneyap Atölyeleri, 1 Milyon Yazılımcı Projesi gibi uygulamalar bu dönemde hayata geçirildi. Daha onlarcasını sayarım okuyacaksan... Bu dönemdeki gelişmeleri göremiyorsanız, sadece muhalif yayınları izliyorsunuz demektir.

Tamam, ekonomi kötü ama nedenine kimse bakmıyor? ABD Başkanı, ekonomimizi batırmak için elinden gelen her şeyi yapacağını açık açık söylüyor. Fransa'daki Kültür Bakanı da aynı şekilde; "Türk lirasına yaptığımız spekülasyonları arttırarak devam ettirmeliyiz." diye twit atıyor. Ermeni lobisi ve FETÖ de aynı şekilde... Bu kadar açıktan saldırıyorlar artık. Ekonomi yönünden dünyanın en güçlüsü olarak bilinen ülkeler, ekonomimizi yıpratmaya oynuyor. Neden yaptıklarını sorgulamak aklınıza geliyor mu?

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Tek SİHA değil ki, Teknofest Yarışmaları, Deneyap Atölyeleri, 1 Milyon Yazılımcı Projesi gibi uygulamalar bu dönemde hayata geçirildi. Daha onlarcasını sayarım okuyacaksan... Bu dönemdeki gelişmeleri göremiyorsanız, sadece muhalif yayınları izliyorsunuz demektir.

Tamam, ekonomi kötü ama nedenine kimse bakmıyor? ABD Başkanı, ekonomimizi batırmak için elinden gelen her şeyi yapacağını açık açık söylüyor. Fransa'daki Kültür Bakanı da aynı şekilde; "Türk lirasına yaptığımız spekülasyonları arttırarak devam ettirmeliyiz." diye twit atıyor. Ermeni lobisi ve FETÖ de aynı şekilde... Bu kadar açıktan saldırıyorlar artık. Ekonomi yönünden dünyanın en güçlüsü olarak bilinen ülkeler, ekonomimizi yıpratmaya oynuyor. Neden yaptıklarını sorgulamak aklınıza geliyor mu?
Eğer biz onlara bağlı olmasaydık zaten hiçbiri bize bir şey yapamazdı ve muhalif yayınları da izlemiyorum gidip halk tv izleyip buraya gelmiyorum ya da bazıları gibi a haber izleyip buraya gelip sadece iyileri söyleyip kötüleri görmeyenler gibi değilim objektif bir şekilde değerlendiriyorum her şeyi. Evet AKP bu ülkeye çok yararı oldu ama yararından çok zararını son yıllarda görüyoruz 2009'a kadar güzeldik ondan sonra kötüleştik ve kötüleşmeye devam ediyoruz. Hükümet halka önem vermiyor. Turiste önem veriyor. Türkiye'nin %80'i yoksulluk sınırı altında ve büyük ihtimalle şu an daha da arttı Halkın %80'i aç ve onlar sadece şükredin diyor ve bunları da saraylardan söylüyorlar bu çelişkiyi kendileri bile açıklamıyorlar. Ülke satılıyor. Daha birçok hata var ama buralara sığmaz. İyi yanları da var onları da görmezden hiçbir zaman gelmedim ben iyiye iyi kötüye kötü derim iyiyi her zaman alkışlarım kötüyü eleştiririm doğruları söylerim kimseye yalan haber vermem yalan haberleri umursamam eğer akp iyi yaparsa hep desteklerim mesela yazılım konusunda desteklerim ama yarışma kısmında desteklemem bir sürü örnek var yarışmaya katılan yandaşlar hep kazanıyor nedense, yararlı projeler hep arka plana atıldı

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe

Abd ya da Fransa başkanının bir şey yapmasına gerek yok bence üretim yapamıyoruz doğru düzgün bilgisayar yokki kod yazabileyim şöyle düşün herkesin elinde pc var ama teknofest yok zaten ilgisi olan kişi araştırarak ilgilendiği şeyi öğrenebilir ve işinde başarılı insan sayısı artar bir de belirli bir kesimin pc si var ama teknofest var bir çok kişinin oraya giden heves olduğunu düşünüyorum bazı okulları biliyoruz her sene TÜBİTAK festivali yapıyor ama hep aynı projeler projesi olan çocuk zaten gider patentini alır TÜBİTAK a başvurur demek istediğim bence öyle şeylere verilecek bütçe yerine çip fabrikası gibi fabrikalar açılabilir

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
Abd ya da Fransa başkanının bir şey yapmasına gerek yok bence üretim yapamıyoruz doğru düzgün bilgisayar yokki kod yazabileyim şöyle düşün herkesin elinde pc var ama teknofest yok zaten ilgisi olan kişi araştırarak ilgilendiği şeyi öğrenebilir ve işinde başarılı insan sayısı artar bir de belirli bir kesimin pc si var ama teknofest var bir çok kişinin oraya giden heves olduğunu düşünüyorum bazı okulları biliyoruz her sene TÜBİTAK festivali yapıyor ama hep aynı projeler projesi olan çocuk zaten gider patentini alır TÜBİTAK a başvurur demek istediğim bence öyle şeylere verilecek bütçe yerine çip fabrikası gibi fabrikalar açılabilir
Çip fabrikası yüzünden, tüm dünya kriz altında şu an. Tayland gibi, 1970-80'li yıllarda bu fabrikaya yatırım yapsaydık; şu an tüm dünyanın çip ihtiyacını karşılayabiliyor olurduk.

Ayrıca, Tübitak ve Teknofest Yarışmalarında birçok güzel proje bulunuyor. Araştırmadan küçümser gibi yorum yazmamalısın bence.

"Kod yazacak bilgisayarım yok." diyorsun; bende Deneyap Atölyelerine başvur derim. Yapay zekadan, robotik kotlamaya kadar birçok alanda ücretsiz eğitim veriyorlar gençlere. Bu gibi projeler 2000'li yıllardan sonra değil, 1950'li yıllardan sonra başlamalıydı. O zaman başlasa, şimdi ekmeğini yiyor olurduk. Ne yazık ki, evvelki hükümetler bilimle uğraşacaklarına; insanların ne giyip giymediğiyle meşgûl olmayı seçtiler.

Kaçıncı sınıfa gidiyorsun bilmiyorum ama eğer ki Tübitak veya Teknofest yarışmalarına katılmak istiyorsan; okulun sana her imkânı sunar. Okul bütçesi yoksa, ilçe veya il Millî Eğitim Müdürlüğü yardımcı olur. Sen kazandığında, hepsinin işine gelecek sonuçta. Hiç denedin mi; "Ben bu yarışmaya katılmak istiyorum, şöyle güzel bir projem var fakat imkânım yok." diyerek yardım istedin mi? İstedin de, yardım eden mi olmadı? "Evime bilgisayar alsınlar da, ben kod yazayım." demekle olmuyor o işler.

Yalnız; üretim konusunda haklısın. Ne yazık ki çok ileride değiliz. Dediğim gibi, yeni yeni başlıyoruz. Şimdiki atılımların ekmeğini ertesi gün yiyemezsin. Öyle bir sistem yok. Her ülke, -hele ki bizim gibi 4 tarafı düşmanla, terörle çevrili olan ülkeler- ilk olarak Savunma Sanayisini geliştirir. Takip ediyorsan, Savunma Sanayisinde çok güzel gelişmeleri yakalıyoruz. Ürettiğimiz motor, dünya rekoru kırıyor. (Kaynak: Savunmasanayi) Bu alandaki deneyim ve tecrübelerini, sivil sanayide kullanacak mühendislerimiz. Bir anda olmuyor bu işler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer biz onlara bağlı olmasaydık zaten hiçbiri bize bir şey yapamazdı
Haklısın, onlara bağlı olmasak bize yaptırım yapamazlardı. Fakat 1948'den beri onlara bağlıyız; İsmet İnönü sağolsun. Marshall Yardımını almasaydı, şu an bambaşka bir ülkede yaşıyorduk.
ve muhalif yayınları da izlemiyorum gidip halk tv izleyip buraya gelmiyorum ya da bazıları gibi a haber izleyip buraya gelip sadece iyileri söyleyip kötüleri görmeyenler gibi değilim objektif bir şekilde değerlendiriyorum her şeyi.
Objektif bir şekilde değerlendiriyorsan, bu şekilde konuşmaman lazım. Bu arada, her zaman derim; A Haber ve türevleri kapansa Ak Parti'nin oy oranı artar. Partiye en çok zararı bunlar veriyor.
Evet AKP bu ülkeye çok yararı oldu ama yararından çok zararını son yıllarda görüyoruz 2009'a kadar güzeldik ondan sonra kötüleştik ve kötüleşmeye devam ediyoruz.
Hocam, tüm gelişmeler 2009'dan sonra yapılmaya başladı. Terör yönünden, savunma sanayi yönünden, açılan fabrikalar yönünden... Neredeyse her şey 2009'dan sonra yapılmaya başladı. O yıla kadar mühendislerimizi koruyamıyorduk, suikaste uğruyorlardı. Şimdiyse, dünya rekoru kıran motor üretiyoruz.
Hükümet halka önem vermiyor. Turiste önem veriyor.
Hükümet her ikisine de önem veriyor. Turist geliri fazla olan bir ülkeyiz, tabii ki onları da düşünecek. Esnaf için de, büyük bir gelir kapısı turistler.
Türkiye'nin %80'i yoksulluk sınırı altında ve büyük ihtimalle şu an daha da arttı Halkın %80'i aç ve onlar sadece şükredin diyor ve bunları da saraylardan söylüyorlar bu çelişkiyi kendileri bile açıklamıyorlar.
Hocam, ülkenin %40'ından fazlası memur? Nasıl %80'i aç oluyor yahu? Saray saray dediğiniz de, FETÖ'nün diline doladığı kavram. Külliyedir orası, halka aittir.
Ülke satılıyor. Daha birçok hata var ama buralara sığmaz.
Ülke satılmıyor, yabancı yatırımcı geliyor. Yabancı yatırımcıdan neden rahatsızlık duyarsınız ki? Daha birçok hatâ var diyorsun ama tek bir tane bile; "Şu projesi yanlıştı, hatâ yaptı." dediğin olmadı.
İyi yanları da var onları da görmezden hiçbir zaman gelmedim ben iyiye iyi kötüye kötü derim iyiyi her zaman alkışlarım kötüyü eleştiririm doğruları söylerim kimseye yalan haber vermem yalan haberleri umursamam eğer akp iyi yaparsa hep desteklerim mesela yazılım konusunda desteklerim ama yarışma kısmında desteklemem bir sürü örnek var yarışmaya katılan yandaşlar hep kazanıyor nedense, yararlı projeler hep arka plana atıldı
Seni tanımıyorum, yorumlarını da bilmem. Fakat dediğin gibiysen; "keşke herkes senin gibi olsa" derim...

Ben forumda Teknofest'ten bahsediyorum, dalga geçiyorlar. Cezeri'den bahsediyorum, dalgaya alıyorlar. 1 Milyon Yazılımcı Projesini, Deneyap Atölyelerini anlatıyorum; duymuyorlar bile... Anca eleştirmeyi biliyor sosyal medyadaki toplum.

Son düzenleme:

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Hocam, ülkenin %40'ından fazlası memur? Nasıl %80'i aç oluyor yahu? Saray saray dediğiniz de, FETÖ'nün diline doladığı kavram. Külliyedir orası, halka aittir.
Yoksulluk sınırı maalesef 9 bin 395 lira oldu o yüzden Türkiye'nin %80'i yoksul memurların maaşları da genelde 9 binden az o yüzden onlar da yoksulluk sınırı içinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben forumda Teknofest'ten bahsediyorum, dalga geçiyorlar. Cezeri'den bahsediyorum, dalgaya alıyorlar. 1 Milyon Yazılımcı Projesini, Deneyap Atölyelerini anlatıyorum; duymuyorlar bile... Anca eleştirmeyi biliyor sosyal medyadaki toplum.
Onlar da sadece halk tv izleyenler büyük ihtimal

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
Yoksulluk sınırı maalesef 9 bin 395 lira oldu o yüzden Türkiye'nin %80'i yoksul memurların maaşları da genelde 9 binden az o yüzden onlar da yoksulluk sınırı içinde
Bildiğim kadarıyla, yoksulluk sınırı denilen şey dolar endeskli. Bu yüzden kâle almıyorum. Kimse kusura bakmasın ama 5 bin lira maaş alan elemana yoksul diyemem ben.
Onlar da sadece halk tv izleyenler büyük ihtimal
Muhtemelen öylelerdir.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sizce 128 milyar olayı mı? Yoksa başka bir şey mi? Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak CHP twitter hesabı: https://twitter.com/herkesicinCHP?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

Alıntıyı görüntüle
yeter ya her sektöre pis siyasetlerinden sokuyor sağ ve sol . en son yapılan animasyon çocukları siyasetlerine alet etmek olmuş artık pes ya yakında oyun çıkarırlarsa şaşırmayacağım eter sadece sağı değil soluda değil ikiside az değil

Top Bottom