Neler Yeni

Çift monitör görüntü gelmeme sorunu

Rdvangunes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Rıdvan Güneş
RX580 ekran kartım var ve çift monitör kullanmak istiyorum fakat karşılaştığım sorun şöyle; Ekranlarımın ikisinde de HDMI ve Display Port girişi mevcut değil maalesef ikisi de VGA. İkisini de dönüştürücü ile kullanmam gerekiyor ve ikisini de HDMI dönüştürücü ile bağladığımda iki ekrandan da görüntü kayboluyor. PC kendini resetliyor fakat birini çıkartmadığım sürece görüntü alamıyorum. Bir ekranı Display Port diğerini ise HDMI dönüştürücü ile bağladığımda ise DP ile bağladığım ekrandan görüntü alamıyorum. Şöyle bir olay var, iki monitör de tanımlanıyor ayarlarda çift monitör görünüyor ayrı ayrı çözünürlük vs ayarlayabiliyorum. Discord üzerinden ekran paylaşımı yaparken 2 monitörden de ayrı ayrı yayın yapabiliyorum fakat display dönüştürücü ile bağlı olan ekrandan bir türlü görüntü alamıyorum.

Ek olarak ekran kartı driverimin verdiği hata şöyle; "Sistem bir bağlantı arızası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızını ayarlayamıyor. Ekranınız istenen çözünürlüğü desteklemeyebilir veya ekranı bilgisayarınıza bağlayan kabloda bir sorun olabilir."

Kablo değiştirip deniyorum o açıdan sorun yok, monitörü de 2 farklı monitör deniyorum ve ikisi de tek başına HDMI dönüştürücü ile bağlandığında normal şekilde görüntü veriyor. Çözünürlükler farklı ama bu monitörü daha önce arkadaşım kullanıyordu ve o da benim gibi 2 farklı çözünürlükte monitör kullanıyordu, o açıdan problem olabilir mi onu da bilmiyorum.

İkisi de dönüştürücü ile bağlı olduğu için böyle bir sorun olması normal mi sizce?
Umarım yeterince açık ve anlaşılabilir şekilde dile getirebilmişimdir sorunumu.

Rdvangunes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Rıdvan Güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Rdvangunes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Rıdvan Güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki monitör de dönüştürücü ile bağlıyken görüntü alamıyordum fakat birini dönüştürücü diğerini direkt olarak hdmı kablo ile bağlayınca sorun yaşamadım. Bir diğer ihtimal ise monitör ün birisi 1080p değildi ve ekran kartı çözünürlüğü ayarlayamıyordu. Şuan iki adet 1080p monitör bağlı ve biri dönüştücülü diğeri ise display ile bağlı sorun yaşamıyorum.

Top Bottom