Neler Yeni

Codex64.dll nedir? Virüs mü?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Merhaba arkadaşlar, bir dosya indirdim ve Windows Defender anında uyarı verdi.
Ayrıntılarına baktığımda Trojan:Win32/CredentialAccess!rfn yazıyordu internette araştırdığımda biraz korktum ve Kaspersky yükledim. Codex64.dll'i bulunduğu dosyayı taradım temiz çıktı hızlı tarama yaptım yine temiz çıktı.
Şimdi ben hangisine güvenmeliyim? Kaspersky'a mı? Yoksa Windows Defender'a mı?

1647135204238.png

Eğer bu bir virus ise şu anda bilgilerim çalınmış mıdır? Nasıl silebilirim?
Windefender SS'i almayı unutmuşum, Kaspersky'da temiz çıkınca koruma geçmişinden silindi dosya.
Can Deger'in videosunda bu siteyi görmüştüm, burada da kötü amaçlı olarak tanımlanıyor.
https://analyze.intezer.com/analyses/040b63c5-dff0-498f-b884-f75139f59264

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Korsan oyun yüklemişsiniz.
Elbette crack gruplarının insafına kalmış oluyorsunuz bu durumda fakat bilgisayara zarar vereceğini sanmam.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Korsan oyun yüklemişsiniz.
Elbette crack gruplarının insafına kalmış oluyorsunuz bu durumda fakat bilgisayara zarar vereceğini sanmam.
evet, WWE 2K22 yükledim, daha önce aynı siteden defalarca yükleme yaptım fakat hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.
açıkçası kıran grupta, yükleyen sitede güvenilirliğine inandığım bir site fakat neden böyle bir sorun var anlayamadım.

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Sorun değil, crack dosyalarını bazı antivirüsler silebilirler.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun değil, crack dosyalarını bazı antivirüsler silebilirler.
windefender sildi dosyayı, sizce tekrar yüklemeli miyim? içim rahat etmiyor ama oyunu da oynamak istiyorum.

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar, bir dosya indirdim ve Windows Defender anında uyarı verdi.
Ayrıntılarına baktığımda Trojan:Win32/CredentialAccess!rfn yazıyordu internette araştırdığımda biraz korktum ve Kaspersky yükledim. Codex64.dll'i bulunduğu dosyayı taradım temiz çıktı hızlı tarama yaptım yine temiz çıktı.
Şimdi ben hangisine güvenmeliyim? Kaspersky'a mı? Yoksa Windows Defender'a mı?

1647135204238.png

Eğer bu bir virus ise şu anda bilgilerim çalınmış mıdır? Nasıl silebilirim?
Windefender SS'i almayı unutmuşum, Kaspersky'da temiz çıkınca koruma geçmişinden silindi dosya.
Can Deger'in videosunda bu siteyi görmüştüm, burada da kötü amaçlı olarak tanımlanıyor.
https://analyze.intezer.com/analyses/040b63c5-dff0-498f-b884-f75139f59264
Korkulacak bir şey yok örneğin Kaspersky bazen truckmp dosyamı silmişti

Antivirüs programı tavsiye etmiyorum kafanız karıştığında indirip test edin

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
windefender sildi dosyayı, sizce tekrar yüklemeli miyim? içim rahat etmiyor ama oyunu da oynamak istiyorum.
Dosyadan dolayı sorun yaşayacağınızı zannetmem.
Sonuçta crack dosyası ve oyuna çeşitli müdahalelerde bulunuyor.

Farway

80+ Silver
Arkasaşlar kusura bakmayında crackli oyunların çoğu sıkıntılıdır. Hem defender hem antivirüs programı uyarı veriyor ama sitede "Virüslü değildir antivirüs uyarı verebilir devredışı bırakın" tarzı yazılar var. Nasıl güvenebilirsin ki virüslü dosya atmak isteyen birinin sözüne? Silin gitsin bence.

kyagizzz

80+ Bronze
Arkasaşlar kusura bakmayında crackli oyunların çoğu sıkıntılıdır. Hem defender hem antivirüs programı uyarı veriyor ama sitede "Virüslü değildir antivirüs uyarı verebilir devredışı bırakın" tarzı yazılar var. Nasıl güvenebilirsin ki virüslü dosya atmak isteyen birinin sözüne? Silin gitsin bence.
Gecen 15 tatild eint cafe sim yukledim crack ilk defa islemci 90 a cikti. 19 virus bulasmis. Formatlarla vs cozduk allahtan

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, yabancı bir arkadaş uyumlu bir fix oluşturmuş VirusTotal'de vs hiçbir sorun gözükmüyor. Link paylaşmam galiba doğru değil yardım isteyen olursa bir şekilde iletişime geçeriz.

Rümergen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Yalçın
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, yabancı bir arkadaş uyumlu bir fix oluşturmuş VirusTotal'de vs hiçbir sorun gözükmüyor. Link paylaşmam galiba doğru değil yardım isteyen olursa bir şekilde iletişime geçeriz.
konuyla alakalı mesaj attım dostum, bakar mısın?

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
15 senedir crackli oyun indiriyorum ve 1 kere bile virus girmedi bilgisayarima. O tamamiyle kullanicinin bilincine kalmis. Crack sitesinde 32423 tane download yazisi var sadece dogru olana tiklamalisin :D

Top Bottom