Neler Yeni

Çözemediğim kasma sorunu

lextone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
RAM Crucial 4x8 32GB
SSD Crucial P1 CT500P1SSD8 500GB Ekran NVIDIA GeForce RTX2080ti Anakart MSI Z370-A PRO
Işlemci Intel Core i9-9900K

Merhaba,

İki gün önce ekran kartımın bir kısmına su döküldü ve hemen bilgisayarı kapattım. Su kuruduktan sonra bilgisayarı açtığımda, bilgisayar inanılmaz derecede kasmaya başladı. Örneğin, bir klasörü, dosyayı veya uygulamayı açmak çok uzun sürüyordu. Bu durum üzerine, ekran kartında bir sorun olabileceğini düşündüm ve bilgisayarı formatlayarak temizledim. Ayrıca, BIOS sıfırlama gibi işlemleri gerçekleştirdim, ancak sorun çözülmedi ve ekran kartı kullanımında, ısısında anormal bir durum yoktu.

Daha sonra, görev yöneticisinde işlemci değerlerimin normal olmadığını fark ettim. GHz değerleri 3-4'ten 1-2'ye düşmüşdü ve hiçbir uygulama açık olmasına rağmen CPU kullanımı %40-%50 gibi yüksek değerlere çıkıyordu. CPU'nun bozulmuş olabileceğini düşünerek benchmark testleri yaptım, ancak herhangi bir hata mesajı almadım.

Sonuç olarak, yaşanan sorunun kaynağını anlamak ve sorunlu kısmı bulup yenilemek istiyorum. Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz, memnun olurum. Aşağıya daha fazla bilgi için birkaç ekran görüntüsü bırakıyorum.

Bilgisayar özelliklerim:
Ekran kartı: RTX 2080 Ti
İşlemci: i9 9900K
RAM: 32 GB

Intel diagnostic test results: link

ek bir bilgi veya test yapmamı isterseniz yapıp size iletirim.

Teşekkürler
7un-BRBRc-W1bti-FZs0i2-Q.jpg
Pkyl-Y3-K5-S-e-Ky-A1-q-Mn-Fl-Q.jpg
XZVVrolb-Ro-3c8-D97a-JPTw.jpg
zzy-Ohahj-S4-Gc-In8-Ms0zb-Pw.jpg
UXTVd-Z0-QRD6d2s-Cijh-0-Lg.jpg
Pv4-VHPL1-TCy-W879f-BOhzl-Q.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,650