Neler Yeni

(ÇÖZÜLDÜ)ACİL YARDIM Select boot device hatası

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım sisteme format atacaktım. Formatı attim ve sistem kendine geldiğinde hz 1 in üstüne çıkmıyor ve ekran kartını okumuyordu. Sonra bios a girip ssd yi üst sıraya aldım.en üstte parantez içinde Windows boot manager yazan ssd vardı. Bende onu alta alıp sadece ssd yazanı üste aldım. Yeniden başlattığım zaman rebbot and probute boot device hatası verdi. Klavye mouse da okumadığı için bu ekrandan çıkamıyorum. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Ne yapmalıyım?
ÇÖZÜM: arkadaşlar ben format attığım flashı içinde win8 olan bir laptopdan hazırlamıştım. Ve flash hazırlanırken nasıl olduysa flash içine win8 kalıntıları geçmiş. Bende formatı atarken sisteme hem win8 hemde win10 geçmiş oldu. Bundan dolayı sistem kendini kitledi usb leri fln okumadı vb. Sonuç olarak bilgisayarcı bios pilini söktü ve biosu sıfırladı sonra o ekran gelince bir tuşa bastı ve gigabyte ekranı geldi (Windows sürüm seçme ekranı değil) orda sürümler yazıyordu win10 ve win8 yani yanlışlıkla dual boot gibi bir şey yapmışım. Sonuç olarak sisteme eriştik ve şuan sağlam win10 iniyor. Bu sayede uzun süreli bir adrenalin macerasi sonunda sorunu hallettik. Yardımlarınız için teşekkürler da forum.

Son düzenleme:

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım sisteme format atacaktım. Formatı attim ve sistem kendine geldiğinde hz 1 in üstüne çıkmıyor ve ekran kartını okumuyordu. Sonra bios a girip ssd yi üst sıraya aldım.en üstte parantez içinde Windows boot manager yazan ssd vardı. Bende onu alta alıp sadece ssd yazanı üste aldım. Yeniden başlattığım zaman rebbot and probute boot device hatası verdi. Klavye mouse da okumadığı için bu ekrandan çıkamıyorum. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Ne yapmalıyım?
Foto atsan ?

En İyi Cevap
7
Windows boot manager'ı üst sıraya almanız gerekirdi. Her neyse hata verdiği ekranda klavyeyi söküp başka portlara takmayı deneyin, mouse'u sökün ve takmamayı deneyin. Bios'u sıfırlamayı deneyin anakart üzerinde ki pili çıkararak. Anakarttan dışardan takılan (monitör ve psu kablosu haricinde) Bütün kabloları sökün sadece klavye takılı kalsın.
Bunları deneyin bakalım.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows boot manager'ı üst sıraya almanız gerekirdi. Her neyse hata verdiği ekranda klavyeyi söküp başka portlara takmayı deneyin, mouse'u sökün ve takmamayı deneyin. Bios'u sıfırlamayı deneyin anakart üzerinde ki pili çıkararak. Anakarttan dışardan takılan (monitör ve psu kablosu haricinde) Bütün kabloları sökün sadece klavye takılı kalsın.
Bunları deneyin bakalım.
Yarın deneyeceğim hocam yazarım buraya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sistemi kapattım ama google a select and proboote boot device hatası yazarsan çıkar, siyah ekranda beyaz yazı.

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Yarın deneyeceğim hocam yazarım buraya

Hocam sistemi kapattım ama google a select and proboote boot device hatası yazarsan çıkar, siyah ekranda beyaz yazı.
Bende çıkan görsellere göre işletim sistemin yok

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bence format tekrar atıni olmazsa iso bozuktur büyük ihtimalle, neyle yazdırdınız ? iso nereden indirdiniz ?
Hocam işte o ekrandan çıkamıyorum, klavye mouse da gidiyor. Hiçbir türlü onlarıda okumuyor. Mediacritical tool kullanarak Windows un sitesinden ojrinal olarak indirdim iso dosyasını.

@Emirhandkee , @crazyreign , @Toxpox , @İbrahim Özel , @RevDeisDou, @MisakiTaro , @Doğu'kan arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı?

Bunları deneyin bakalım.
Hocam hepsini denedim m2 yi söktüm tekrar taktım fln ama hala aynı o ekrandan çıkmıyor. Şimdi bilgisayacıya götüreceğim bakalım o ne diyecek

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bunları deneyin bakalım.
Bence format tekrar atıni olmazsa iso bozuktur büyük ihtimalle, neyle yazdırdınız ? iso nereden indirdiniz ?
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Sizin dediğiniz yöntemlerle olmadı ama yinede yardımcı olduğunuz için sağolun.

Top Bottom