Neler Yeni

[Çözüm] Forza Horizon 4 Oyundan Atma ve Çökme Sorunu

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Bu aralar bu tür konuları çok görüyorum. Steam versiyonu, sorunlu. Maalesef, sebepsiz yere oyundan atıyor.
Özellikle yarışlardan önceki ara sahnede atıyor. Sorun ise arkada açık olan uygulamalardan kaynaklanıyor, uyumsuzluk var.
Oyun direkt kapandığı için yani çökme olmadığı için rapor da oluşturup direkt hangi uygulama sorun çıkartıyor bakamıyoruz.
Bu sorunun, "Explorer.exe" ile alakası yok. Bu yüzden 'Forza Fix' gibi uygulamalar, oluşturulan '.bat' dosyaları bir işe yaramıyor.
Format atınca başta sistem temiz olduğu, uygulama olmadığı için çakışma olmuyor ve ilk zamanlarda sorunsuz oynayabiliyoruz.
Fakat bu ne kadar bir çözüm? Son derece uğraştırıcı. Steam, yakın zamanda çözer umarım. Bu sorunun, çözümüne geçeyim bari.
Yeni bir oturum oluşturuyoruz, oyunun kurulu olduğu dizinden oyunu açıyoruz, yeni oturum olduğundan oyun da çökmüyor. (y)

* Ayarlar -> Hesaplar -> Aile ve diğer kullanıcılar -> Bu bilgisayara başka birini ekle -> Bilgilere sahip değilim -> Microsoft hesabı olmayan
bende şuana dek kapatma olmadı 5500 8gb r3 3100 ile 60 fpslerde oynatıyor orta ayarda sadece.Brn ebeveyın hatası alıyorum çıkartma vs koyamıyorum arabalara acaba işe yararmı ki?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Evet.

Maalesef, herkeste oluyor. Steam versiyonundan kaynaklı. Yarış öncesi sinematikte 1-2 saniye drop giriyor.
birde o kadar heveslenmiştim oyuna hevesim kursağımda kaldı oynayasım gelmiyor deli ediyor resmen umarım düzeltirler.

kerimyk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerim Yıldırım
Bu aralar bu tür konuları çok görüyorum. Steam versiyonu, sorunlu. Maalesef, sebepsiz yere oyundan atıyor.
Özellikle yarışlardan önceki ara sahnede atıyor. Sorun ise arkada açık olan uygulamalardan kaynaklanıyor, uyumsuzluk var.
Oyun direkt kapandığı için yani çökme olmadığı için rapor da oluşturup direkt hangi uygulama sorun çıkartıyor bakamıyoruz.
Bu sorunun, "Explorer.exe" ile alakası yok. Bu yüzden 'Forza Fix' gibi uygulamalar, oluşturulan '.bat' dosyaları bir işe yaramıyor.
Format atınca başta sistem temiz olduğu, uygulama olmadığı için çakışma olmuyor ve ilk zamanlarda sorunsuz oynayabiliyoruz.
Fakat bu ne kadar bir çözüm? Son derece uğraştırıcı. Steam, yakın zamanda çözer umarım. Bu sorunun, çözümüne geçeyim bari.
Yeni bir oturum oluşturuyoruz, oyunun kurulu olduğu dizinden oyunu açıyoruz, yeni oturum olduğundan oyun da çökmüyor. (y)

* Ayarlar -> Hesaplar -> Aile ve diğer kullanıcılar -> Bu bilgisayara başka birini ekle -> Bilgilere sahip değilim -> Microsoft hesabı olmayan
hocam aile ve diğer kullanıcılar kısmını göremedim nerede acaba

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
hocam aile ve diğer kullanıcılar kısmını göremedim nerede acaba
1667586119793.png

1667586132663.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri