Neler Yeni

İnceleme Corsair HS50 Pro

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
Corsair HS 50 Pro İncelemesi:
Kutu İçeriği:
thumbnail_IMG_0747.jpg

- x1 Adet kulaklığımızın kendisi
- x2 Adet mikrofon girişi gizleme kapağı (Biri ürünün üzerinde biri de yedek geliyor)
- x1 Adet mikrofon
- x1 adet kulaklık-mikrofon ayırıcı
- Garanti belgesi-Kullanım kılavuzu
Alış Süreci ve Fiyat:
Ürünü 02.05.22 tarihinde MediaMarkt'tan 499,0 TL'ye satın aldım daha sonra eve geldiğimde ilk testini yaptım, tüm özellikler çalışıyordu fakat mikrofon açıp kapatma tuşu çalışmıyordu!
Bunun üzerine ürünün bozuk olduğunu düşünerek aldığım yere değişim için götürdüğümde orada deneme yaptılar ve orada çalıştı. İlk önce masaüstü bilgisayara ayırıcıyla bağladılar, daha-
sonra da laptopa ayırıcısız bağladılar ve ürün sıkıntısız çalıştı, bunun üzerine problemin üründen değil bilgisayardan kaynaklı olduğunu düşündüm ve "S-link SLX-U51" ayırıcılı ses kar-
tı satın aldım, eve geldim ve o şekilde denedim. Ürün bu sefer mikrofon açıp kapama tuşu dahil tamamen çalışıyordu, hatta ürün daha iyi performans veriyordu ve ses seviyesi de yüksel-
mişti. (Ekleme: Ses kartına kulaklığın kutusundan çıkan ayırıcıyla bağladım) Merak edenler için S-link SLX-U51 Linki

İlk Birkaç Hafta Deneyimlerim:
Ürünü ilk aldığım 2-3 gün içerisinde ürün kulağıma ve kafa üstüne baskı yapıyordu ve acıtıyordu, fakat birkaç gün daha kullandıktan sonra alıştım, şu anda uzun süreler kullansam da a-
cıtma yapmıyor. Aynı zamanda ürünün padleri suni deri olmasına rağmen çok terletme yapmıyor, hiç yapmıyor değil fakat yaptığı terletme rahatsız etmiyor. Ürünü fiziksel yönden deneyim-
lemem bu şekildeydi; Şimdi dilerseniz ses kalitesi ve mikrofon konusuna gelelim; Ses kalitesinden gayet memnunum, genellikle rekabetçi oyunlar oynuyorum ve de ürün gerçekten çok iyi
ses kastırıyor, atmosferi gayet iyi yaşatıyor. Basslı müzikler dinlediğimdeyse bassları gayet iyi şekilde yeterli bir şekilde veriyor. (Ses kasma konusuna biraz ekleme yapmak istiyor-
um, ürün stereo bir ürün ve de 7.1 sanal surround içermiyor fakat bu benim için bir eksi değil çünkü zaten Windows Sonic, Dolby Access gibi yazılımlar sayesinde dilersek kolaylıkla 7.1
açabiliyoruz, ürüne tek eleştirim bir yazılımı olabilirmiş, kullanım moduna göre oyun, müzik vb. ayarlayabilmeliydik ve aynı zamanda kendi ekolayzer ayarlarımızı yapabilmeliydik.) Ürü-
nün mikrofon kısmına gelecek olursak ürünün mikrofonu gayet temiz ve iyi bir ses veriyor, mikrofon konusunda tek eleştirim mikrofon takıp çıkarılabilir değil, içeri doğru ittirilerek giz-
lenebilir olmalıydı ve de mikrofon sesleri biraz kısık veriyor gibi geldi aynı zamanda, ancak yeterli seviyede olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca mikrofonumuzun Discord sertifikası olduğunu
da belirtmeden geçmeyeyim. Ürün hakkında genel görüşlerim ve deneyimlerim bu şekildeydi.

Ürün Hakkında Genel Bilgiler:
-Ürünümüzde 50mm sürücüler var, gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim, ses kalitesi gerçekten tatmin ediyor.
-Üründe Discord sertifikalı mikrofonumuz bulunuyor. (Mikrofonda aynı zamanda gürültü engelleme özelliği mevcut)
-3.5 mm jak girişi bulunuyor, bu sayede her cihazda kullanabiliyoruz.
-1.8 metre kablo uzunluğu.
-Kulaklık üzerinde yerleşik ses açma kısma tekeri ve mikrofon açma kapama tuşu dahil.

Ürünün Artıları:
+Ses kalitesi çok iyi, bassları gayet iyi veriyor.
+Rekabetçi oyunlar için iyi bir ses kasma performansı veriyor.
+Kulaklık üzerinde yerleşik ses açma kısma ve mikrofon açma kapama tuşları.
+Mikrofonu çıkardıktan sonra jak girişini gizlemek için kapatma kapağı kutu içinde mevcut

Ürünün Eksileri:
- Üründe 3.5 mm jak girişi bulunuyor, açıkçası USB olmasını beklerdim, jak girişi insanı biraz uğraştırıyor.
-Mikrofon gürültü engellemeden kaynaklı olarak sesi hafif kısık veriyor.
-Mikrofon gizlenebilir değil, çıkarılabilir.

Kapanış:
Ürünü genel olarak almanızı tavsiye ederim, ancak laptop kullanıp ta laptopu eski olanlar harici ayırıcı ses kartı almak zorunda kalabilirler, o konuda dikkat edin.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
İncelemeniz yeterli seviyede olmuş elinize sağlık, biraz daha tasarımsal ve düzenli yaparsanız tadından yenmez ^^

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uğraşın ve emeğin için teşekkürler
Çok teşekkür ederim değerli görüşleriniz için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

İncelemeniz yeterli seviyede olmuş elinize sağlık, biraz daha tasarımsal ve düzenli yaparsanız tadından yenmez ^^
Önerileriniz için çok teşekkürler :) Bu benim ilk incelemem zaten, o yüzden biraz amatörüm :) gittikçe kendimi daha da geliştirmeye çalışacağım. Siz değerli forum üyelerinin güzel yorumları benim şevkimi daha da artırıyor, tekrar tekrar teşekkürler :)

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,676
İsim
Oğuz Oğuz
Eline sağlık.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
ibrahim can
Hepsini okudum ve çok beğendim ilk incelemen olmana göre baya güzel olmuş diğer incelemelerinde başarılar dilerim :giggle:

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

uydu3

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
kulaklığın icue desteği yok mu?
Hayır yok maalesef, olsa çok iyi olurdu, kulaklığın kendisi iyi olsa da mikrofonu sıkıntılı biraz maalesef, ara sıra çalışmayabiliyor. Ama çok emin konuşmak istemiyorum çünkü bilgisayarım da eski ondan kaynaklı da olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ne işe yarıyor
Ürünün mikrofonunun belli bir kalite standardında olduğunu ve Discord tarafından onaylandığını gösteren bir sertifika.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,068
Üyeler
156,273
Son üye
yigitxrd
Top Bottom