Neler Yeni

Yardım Corsair Spec Delta Çok fazla fan sesi var!

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Yiğitcan Eginli
Arkadaşlar Anakartım MSİ B450M A PRO MAX Corsair Spec Delta aldım fanları sys fan 1 var fan çoklayıcı ile oraya taktım fanları ancak çok sesli çalışıyor ne yapmalıyım ?

Gaplaan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baki kaplan
Arkadaşlar Anakartım MSİ B450M A PRO MAX Corsair Spec Delta aldım fanları sys fan 1 var fan çoklayıcı ile oraya taktım fanları ancak çok sesli çalışıyor ne yapmalıyım ?
kardeşim sorunu çözebildinmi banada yardımcı olurmusun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Yiğitcan Eginli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kardeşim sorunu çözebildinmi banada yardımcı olurmusun?
Hayır çözemedim hızı ayarlamak için anakartında 4 tane fan girişi olması gerekiyor ama hepsini tek kablo ile system fana bağladığım için hız ayarlanmıyor bir süre sonra alıştım duymuyorum bile o sesi

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hayır çözemedim hızı ayarlamak için anakartında 4 tane fan girişi olması gerekiyor ama hepsini tek kablo ile system fana bağladığım için hız ayarlanmıyor bir süre sonra alıştım duymuyorum bile o sesi
Alakası yok. Ben 3 ünü tek girişe bağlıyorum çoklayıcı ile. Biostan ya da anakart uygulamasından fan ayarı yapabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Yiğitcan Eginli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Aynı kasa bende de var. BIOS üzerinden ayarlayabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
Arkadaşlar selamlar bende de aynı kasadan var, içerisine 2 tane fan eklemek istiyorum ama aklımda sorular var. Yardımcı olabilir misiniz ?

İlk sorum Anakartımda sadece 1 tane cha_sys girişi var ve buna kasa ile birlikte gelen 4 rgb fan bağlı. Benim alacağım fan ise;
Arctic'in F14 PWM PST modeli.

Şimdi ben bu fandan 2 tane alıp kasamın üst kısmına eklemek istiyorum. Anakartımda 1 tane cha_sys girişi olduğundan sanırım çoklayıcı almam gerekiyor. Bağlantı biçimleri kasa içerisinde böyle gözüküyor.

20220730_131512.jpg

Şimdi arkadaşlar, alacağım 2 fanı ve kasamda bulunan 4 fanı (bu 4 fana ait cha_sys'e ye bağlanan tek bağlantı var) pwm ile kullanabilmek için nasıl bir çoklayıcı almam gerek ? Eğer belirttiğiniz çoklayıcıyı alırsam kasamdaki 4 fanın rgb'leri gider mi ? Lütfen bilgilendirinn.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,792
Üyeler
138,408
Son üye
eak1907
Top Bottom