Neler Yeni

Yardım Corsair Spec Delta RGB fan rengi ve hızları nasıl kontrol edilir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Deniz Karaman
Arkadaşlar merhaba. Corsair spec delta kasam ve gigabayt b450 s2h anakartım var . Kasamın önündeki 3 fan ve ekszoz fanı çoklayıcıyla beraber sys fan 1 e takılı . Şöyle bir sorunum var . Biostan fanları ayarlamak istediğim zaman SYSFAN 1 ve CPU FAN gözüküyor . 4 fan ayrı ayrı çıkmıyor . Ayrı ayrı hızlarını ayarlayamıyorum . Ve renklerini ayarlayamıyorum .(Arka kapağın içindeki kontrolcüyü kullanmadan kontrol etmek istiyorum) Sizce bu 2 sorunu nasıl çözebilirim ?

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Fan hızı çoğaltıcıyla olduğu için tek görünmesi normal. Işık içinse arkadaki kontrolcüden başka imkanınız yok. O anakartta ARGB çıkışı yok diye biliyorum.

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
kasanızın içinde kumanda olacak oradan değiştire bilirsiniz
Arka kapağın içindeki kontrolcüyü kullanmadan kontrol etmek istiyorum
anakartınızda +12v rgb girişi varsa fanların rgb kablosunu oraya bağlayan gigabyte rgb fusion programından kontrol edebilirsiniz :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan hızı çoğaltıcıyla olduğu için tek görünmesi normal. Işık içinse arkadaki kontrolcüden başka imkanınız yok. O anakartta ARGB çıkışı yok diye biliyorum.
fanlarda argb değil ki rgb

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Deniz Karaman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam peki arı ayrı gözükmesi için ne yapabilirim . Örneğin 2 fanı kapatmak istiyorum fakat yapamıyorum

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
Hocam peki arı ayrı gözükmesi için ne yapabilirim . Örneğin 2 fanı kapatmak istiyorum fakat yapamıyorum
anakartınızda 1 tane system fan girişi var sanırsam
o yüzden kontrol edemezsiniz malesef
1608071198605.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,888
Üyeler
140,572
Son üye
demo_denizz