Neler Yeni

Çözüldü✓ Corsair Vengeance Lpx 3600 Mhz Ram Gecikme Hızı Nasıl Olmalı

sezaresen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Sezar Esen
Instagram
sezaresen
Facebook
sezaresen
Twitter
sezaresen
corsair'ın benden support olarak istediği adımları yazıyorum;
1-anakartın biosunu en güncel biosa güncelle
2-bios güncelledikten sonra DOCP (otomarik ram profili olan 3600ü aç) kaydet ve mavi ekran olup olmadığını dene mavi ekran altta kod verir bu kodun fotosunu çekebiliyorsan çek (bizle paylaş)
3-mavi ekran yediysen tekrar biosu clear cmos yap yani resetle ramler baz frekans hızına dönsün 2400mhz olması lazım.
4-ramler baz frekans hızındayken (DOCP olmadan 2400 olmadan) memtest86 testini yap.
5-memtest86 ram testini nasıl yapıldığnı youtube'da bulabilirsin.
benim ramlerimde corsair lpx'di ve çok nadiren mavi ekran yiyordum işin kötü tarafı 2 yıl TR garantisi bitmişti ama corsair üretim bandındayken ömür boyu garanti verdiği için ramleri yurtdışına göndertti ve 15 sonra sıfır ramler kapıma geldi. supportu baya kalitelidir.
Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Her bir maddeyi birer birer deneyip sonuçları tekrar buraya atarım.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Her bir maddeyi birer birer deneyip sonuçları tekrar buraya atarım.
tamamdır anakartın biosunu güncellerken dikkat et b450m s2h biraz sıkıntılı biosa sahip kimisi görüntü alamama gibi şeyler yaşamış kimisi eski ayarlarını yaptığında soft brick durumuna düştüğünden bahsetmiş. anakart kısmına dikkat edersin. ben ram kısmındaki bildiklerimi paylaştım.

sezaresen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Sezar Esen
Instagram
sezaresen
Facebook
sezaresen
Twitter
sezaresen
tamamdır anakartın biosunu güncellerken dikkat et b450m s2h biraz sıkıntılı biosa sahip kimisi görüntü alamama gibi şeyler yaşamış kimisi eski ayarlarını yaptığında soft brick durumuna düştüğünden bahsetmiş. anakart kısmına dikkat edersin. ben ram kısmındaki bildiklerimi paylaştım.
Tamamdır, çok teşekkür ederim tekrardan.

Top Bottom