Neler Yeni

Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 ram kullanıyorum, pc açılmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih KIRMIZIBEKMEZ
Gigabyte B550m Ds3h rev 1.5 anakart
Ryzen 5 5500
Corsair Vengeance RGB PRO 2x16gb kullanıyorum.
Parçaların hepsi sıfıra yakın Max 4 aylık
İcue uygulaması kurup güncelleme yaptım sonra pc restart atmaya çalıştı sonra bir daha açılmadı, anakart ta sorun yok ramde yazılımsal sorun oluşmuş olabilir.
Bios pilini çıkartıp bekleme, silgi ile silme gibi işlemleri yaptım. Rami bilgisayara takınca RGB yanıyor usblere taktığım mouse klavye ışıkları yanmıyor ve çalışmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor.
Yardım bekliyorum.

Ramleri tek tek deneyin. Benimde geçen hafta Corsair ramlerden bir tanesi bozuldu. RGB ışıklar yanmaya devam ediyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu. Tek tek denediğim zaman 1 ramin bozuk olduğunu anlamıştım.

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,259
İsim
yusuf ecer
Gigabyte B550m Ds3h rev 1.5 anakart
Ryzen 5 5500
Corsair Vengeance RGB PRO 2x16gb kullanıyorum.
Parçaların hepsi sıfıra yakın Max 4 aylık
İcue uygulaması kurup güncelleme yaptım sonra pc restart atmaya çalıştı sonra bir daha açılmadı, anakart ta sorun yok ramde yazılımsal sorun oluşmuş olabilir.
Bios pilini çıkartıp bekleme, silgi ile silme gibi işlemleri yaptım. Rami bilgisayara takınca RGB yanıyor usblere taktığım mouse klavye ışıkları yanmıyor ve çalışmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor.
Yardım bekliyorum.
Ramleri çıkartıp tekrar 2-4 slotlarına takar mısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih KIRMIZIBEKMEZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramleri tek tek deneyin. Benimde geçen hafta Corsair ramlerden bir tanesi bozuldu. RGB ışıklar yanmaya devam ediyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu. Tek tek denediğim zaman 1 ramin bozuk olduğunu anlamıştım.
Ramin önce biri gitti diğeri çalışıyordu. Daha sonra çalışan ile sıfırladım yine uygulama kurdum güncelledim bu sefer o da gitti. AMD uyumsuzluğu olabilir dediler ama bozulmaması gerekiyor. Garantisi de var ama birkaç gün bilgisayar kullanamayacağım o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramleri çıkartıp tekrar 2-4 slotlarına takar mısın.
Hocam denedim slotlarda değil ramlerden sorun, tam olarak ne olduğunu anlayamadım ama

Sizde neden bozulmuştu, garanti var mıydı? Ne yaptınız?

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,259
İsim
yusuf ecer
Garanti için size yardımcı olabilirim hocam.

Corsair RAM garantisine Penta garanti bakıyordu benim üründe. Bende kendileriyle iletişime geçtim. Faturayla birlikte yollayın dediler. Daha sonra test yaptılar ve RAM'de arıza olduğuna karar verdiler. Bana değişim/iade raporu verdiler. Onu da satın aldığın yere iletiyorsun. Duruma göre iade ya da aynı üründen isteyebiliyorsun stok varsa.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,057
Üyeler
156,270
Son üye
Beko52
Top Bottom