Neler Yeni

Counter-Strike 1.6 (CS:1.6) tam ekranda 60FPS'i geçmiyor

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,321
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Bende de öyle oluyor, pc yeniden başlatınca 60hz'i geçiyor.

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
842
İsim
slm
Öncelikle oyunu steamden oynamıyorsanız fps_max'tan yana fps_modem 9999 yapmayı da deneyin olmuyorsa,
Oyunun dosya konumundan autoexec.cfg'yi kontrol edin içerisinde gl_vsync 1, fps_max 60, fps_modem 60, developer 1 kodları var mı diye kontrol edin eğer yoksa oraya yazmak istediğiniz komutları girin oradaki komutlar oyuna girer girmez oluşan otomatik kodlar olacaktır.

Nvidia Denetim Masasında Gelişmiş 3D Görüntü Ayarlarını Kullan yapın. Sonra yanındaki beni oraya götür kısmına tıklayın.
Sonrasında öncelikle önünüze gelen sayfada Düşey Senkronizasyon seçeneğini kapatın.
Biraz daha aşağıda Maksimum Kare Hızı seçeneği var onu da kapatın.

Son olarak oyunun başlatma seçeneklerine bakın yazdığınız bir kod var mı yok mu diye.
alias +str "hud_draw 0;+hizlar;+graphlar"
alias -str "hud_draw 1"

alias +hizlar "cl_forwardspeed 999999999;cl_sidespeed 999999999;cl_backspeed 999999999"
alias +graphlar "net_graph 3; net_graphwidth 116; graphheight -13; net_graphpos 1"
alias fps100 "fps_max 100;fps_modem 100;developer 0;bind mouse3 fps333"
alias fps333 "fps_max 333;fps_modem 333;developer 1;bind mouse3 fps999"
alias fps999 "fps_max 999;fps_modem 999;developer 1;bind mouse3 fps100"

bind f1 "fps100"
bind mouse3 "+str"
bind mwheelup "+duck"
bind mwheeldown "+jump"
Bunu da CFG olarak kullanabilirsiniz. Olmazsa başka çözümler düşünmeye çalışacağım.

Awlesterr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alp
Öncelikle oyunu steamden oynamıyorsanız fps_max'tan yana fps_modem 9999 yapmayı da deneyin olmuyorsa,
Oyunun dosya konumundan autoexec.cfg'yi kontrol edin içerisinde gl_vsync 1, fps_max 60, fps_modem 60, developer 1 kodları var mı diye kontrol edin eğer yoksa oraya yazmak istediğiniz komutları girin oradaki komutlar oyuna girer girmez oluşan otomatik kodlar olacaktır.

Nvidia Denetim Masasında Gelişmiş 3D Görüntü Ayarlarını Kullan yapın. Sonra yanındaki beni oraya götür kısmına tıklayın.
Sonrasında öncelikle önünüze gelen sayfada Düşey Senkronizasyon seçeneğini kapatın.

Son olarak oyunun başlatma seçeneklerine bakın yazdığınız bir kod var mı yok mu diye.

Bunu da CFG olarak kullanabilirsiniz. Olmazsa başka çözümler düşünmeye çalışacağım.
Oyunu steamden oynıyorum tüm komutları denedim steamde olanları olmadı nvidia denetim masasında maksimum kare hızı yok ama düşey senkronizasyon kapalı cfg yi yaptım fakat olmadı

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
842
İsim
slm
Eğer Windows 11 kullanıyorsanız Ayarlar/Sistem/Ekran/Grafikler/Varsayılan grafik ayarları kısmında Değişken yenileme hızı özelliği açıksa kapatmayı deneyin.

Olmazsa discordunuzu söyleyin sizi ekleyeyim beraber bakabiliriz.

Awlesterr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alp
Eğer Windows 11 kullanıyorsanız Ayarlar/Sistem/Ekran/Grafikler/Varsayılan grafik ayarları kısmında Değişken yenileme hızı özelliği açıksa kapatmayı deneyin.

Olmazsa discordunuzu söyleyin sizi ekleyeyim beraber bakabiliriz.
Windows 10 pro kullanıyorum hocam Discord: f05x

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
İrfan

hocam çok sağolun günlerdir uğraşıyordum

Top Bottom