Neler Yeni

Crucial 120GB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540MB / Yazma 500MB)

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum, üstelik bir cihaz ne kadar dolu kullanılıyorsa, o kadar dolu kullanıyorum. Ben hiç sıkıntı yaşamıyorum.
Forumda da bir çok kişi aldı, bir sizde sıkıntı var.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum, üstelik bir cihaz ne kadar dolu kullanılıyorsa, o kadar dolu kullanıyorum. Ben hiç sıkıntı yaşamıyorum.
hahahhahahaha. Bir bizde yok. Kardeşim diyincede Uyarı alıyoruz. Araştırmanı öneririm.

+++

106410

80+ Silver

Bir bizde yok birçok kişide var. Neden kabul etmek istemiyorsunuz onu anlamıyorum.

Bunun gibi bir çok daha sorun yaşayan kullanıcı var.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

soyluadam

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Buna iyi mi diyorsunuz? 2 TB yazmışsınız %2 sağlığı düşmüş aşırı kötü. Bu SSD'nin sorunu da bu zaten.
Senin için kötü olmayan bir şey var mı? Sırf mesaj kasmak için önüne gelen her şeyi kötülüyorsun bir kaç kez daha denk gelmiştim artık engellediğim gereksiz kişiler listesine ekliyorum senide gayet iyi bir SSD bence net bir şekilde tavsiye ederim.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Senin için kötü olmayan bir şey var mı? Sırf mesaj kasmak için önüne gelen her şeyi kötülüyorsun bir kaç kez daha denk gelmiştim artık engellediğim gereksiz kişiler listesine ekliyorum senide gayet iyi bir SSD bence net bir şekilde tavsiye ederim.
Kardeşim,
1TB = %1 Düşüş. Bu iyi mi??

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
knk O PRO için :D
Ama EVO Olandan 2 Kat daha iyi PRO O yüzden Rahat 3000TB+ yazılır.
Aynen öyle Prolar bayağı sağlam EVO serisi de yarısı kadar var. Zaten şunu şuradan anlayabiliriz Crucial 40 TBW ömür var diyor fakat 500 GB 860 EVO ise 300 TBW var diyor.
Tamam kardeşim, kendi kendini avutursun böyle. %1 sağlık düşüyor 1 TB yazınca bu sadece benim için kötü değil.
240'lık olanı kullanıyorum. Forumda sorun falan diyorlar ama ben yaşamadım.
Isı değerim hep 40 derecelerde, hızlarım da söylenenden yukarıda. Fiyatı da hep uygun oluyor.
Bence alınır. Zaten daha iyisi olsa, onu konuşurduk.
Sıcaklık sorunu tek tük kişilerde oluyor fakat sağlık sorunu siz dahil herkesde var neredeyse hocam, 5.5 TB yazmıştınız %7 düşmüş. Bu aşırı fazla bir değer. Adamın SSD diski 2 TB yazmış %2 düşmüş hâlâ bana çok iyi bir SSD boş yere laf atma anca mesaj kasmak için yazıyorsun diyor.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Kabul etmek istemiyorsunuz muhabbeti değil.
Sorunsuz SSD var mı?
Şuraya 10 SSD modeli yazsalar 9'una kronik sorunlu diyip, 1 tanesine de şüpheyle yaklaşacaksınız.
Daha önceki konunuzda da söyledim. Uygun fiyatlı SSD'ler içerisinde daha iyi seçenek yok.
"A400" diyorsunuz, onun sağlığı daha çabuk düşüyor ve daha düşük hızlar veriyor.
Alıntı yaptığınız Technopat Sosyal'de A400'ü de araştırın, veya diğerlerini.
Sorun yaşatmayan, sağlığı düşmeyen SSD yok zaten.
Samsung önerince de "Bu parayla 250 GB almak yerine şu markanın 480 GB modelini alırım" oluyor.

Şu an "akakçe" üzerindeki fiyatlara göre bakıyorum.
240 GB SSD'ler minimum 252 TL'den başlıyor.
BX500 277 TL'den satılıyor.
A400 287 TL'den satılıyor.
Samsung EVO 369 TL'den başlıyor.
BX500 ile EVO arasında minimum %25 fiyat farkı var.
Keşke herkes en pahalı markanın, en kaliteli, en hızlı SSD'sini kullansa.
10 TL fark için ürün alamayan kullanıcılar var, gidipte "EVO al çok iyi" demek fayda sağlamıyor.
Düşük bütçe ile SSD alacak birine ısrarla "EVO al" diyecekseniz, IBAN isteyin farkını ödeyin.
EVO almayacak birinin alabileceği en uygun SSD Crucial BX500'dür. Bunun alternatifi henüz yok.

James Donkey için de "eşşek dandik kronik sorunlu leş" yazıyorsunuz.
Forumda @crazyreign 'in kullandığı James Donkey SSD'sinin sağlık ve hız değerlerini ekliyorum.
Screenshot_86.png
Screenshot_87.png

Sonuç olarak, ben sorun yaşamıyorum diye BX500 mükemmel olmuyor.
Siz sorun yaşıyorsunuz diye de "sorunlu" olmuyor. Forumda sürekli "Teknoloji işi şans işi" deniliyor. Öyle.

Sıcaklık sorunu tek tük kişilerde oluyor fakat sağlık sorunu siz dahil herkesde var neredeyse hocam, 5.5 TB yazmıştınız %7 düşmüş.
Doğrudur.
Benim ortalama olarak ayda %1 düşüyor. SSD Rehber konusunda da muhabbeti dönmüştü bunun. Ben kendim de söylemiştim.
Diğer kullanıcılar nasıl kullanıyor bilemem. Ama ben çok zorladığımı biliyorum. Bana normal geliyor yani.
Müzik işleri, Photoshop - video edit işleri, renderları, oyunlar, belgeler, windows vs. vs.
Tüm her şey 240 GB'lık BX500'de, sistem hiç kapanmıyor gibi.
Bu şekilde giderse de yaklaşık 8 yıl sonra sağlık sıfırlanacak.
180-190 TL verdiğim SSD'den daha fazlasını alamazdım herhalde.

andires42

80+ Silver
Hdd nin üstüne sağlamlık ve dayanıklılık konusunda tanınmaz.
Ssd nin hızı,Hdd nin sağlamlığı.
Önemli verilerinizi Hdd tutun ne olur ne olmaz.
Arkadaş benim ki sorunlu alırken farklı seçenekleri değerlendirmemiz konusunda bizleri uyarmış.
İmkanımız varda Samsung evo mu almadık.( Her şey zaten 2 katı fiyata sahip)

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Kabul etmek istemiyorsunuz muhabbeti değil.
Sorunsuz SSD var mı?
Şuraya 10 SSD modeli yazsalar 9'una kronik sorunlu diyip, 1 tanesine de şüpheyle yaklaşacaksınız.
Daha önceki konunuzda da söyledim. Uygun fiyatlı SSD'ler içerisinde daha iyi seçenek yok.
"A400" diyorsunuz, onun sağlığı daha çabuk düşüyor ve daha düşük hızlar veriyor.
Alıntı yaptığınız Technopat Sosyal'de A400'ü de araştırın, veya diğerlerini.
Sorun yaşatmayan, sağlığı düşmeyen SSD yok zaten.
Samsung önerince de "Bu parayla 250 GB almak yerine şu markanın 480 GB modelini alırım" oluyor.

Şu an "akakçe" üzerindeki fiyatlara göre bakıyorum.
240 GB SSD'ler minimum 252 TL'den başlıyor.
BX500 277 TL'den satılıyor.
A400 287 TL'den satılıyor.
Samsung EVO 369 TL'den başlıyor.
BX500 ile EVO arasında minimum %25 fiyat farkı var.
Keşke herkes en pahalı markanın, en kaliteli, en hızlı SSD'sini kullansa.
10 TL fark için ürün alamayan kullanıcılar var, gidipte "EVO al çok iyi" demek fayda sağlamıyor.
Düşük bütçe ile SSD alacak birine ısrarla "EVO al" diyecekseniz, IBAN isteyin farkını ödeyin.
EVO almayacak birinin alabileceği en uygun SSD Crucial BX500'dür. Bunun alternatifi henüz yok.

James Donkey için de "eşşek dandik kronik sorunlu leş" yazıyorsunuz.
Forumda @crazyreign 'in kullandığı James Donkey SSD'sinin sağlık ve hız değerlerini ekliyorum.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Sonuç olarak, ben sorun yaşamıyorum diye BX500 mükemmel olmuyor.
Siz sorun yaşıyorsunuz diye de "sorunlu" olmuyor. Forumda sürekli "Teknoloji işi şans işi" deniliyor. Öyle.

Doğrudur.
Benim ortalama olarak ayda %1 düşüyor. SSD Rehber konusunda da muhabbeti dönmüştü bunun. Ben kendim de söylemiştim.
Diğer kullanıcılar nasıl kullanıyor bilemem. Ama ben çok zorladığımı biliyorum. Bana normal geliyor yani.
Müzik işleri, Photoshop - video edit işleri, renderları, oyunlar, belgeler, windows vs. vs.
Tüm her şey 240 GB'lık BX500'de, sistem hiç kapanmıyor gibi.
Bu şekilde giderse de yaklaşık 8 yıl sonra sağlık sıfırlanacak.
180-190 TL verdiğim SSD'den daha fazlasını alamazdım herhalde.
Hocam ay olarak değil de yazma olarak bakmak lazım mesela ben rahat 1 ayda 1 tb yazıyorum ve bu SSD ile sağlığı %1 düşüyor. Yani ben bu SSD'Yi en fazla 10 ay falan kullanabileceğim. %90 altına düştüğü zaman işler pek iyi olmuyor çünkü. Özellikle 85 altına düşerse işimiz çok zor. Bazı kişilerde ise sıcaklık sorunu da var fakat bu sağlık sorunu istisnasız herkeste var. Ben önermiyorum, onun yerine 15-20 TL falan daha ekleyip HyperX Fury almak çok daha mantıklı aynı fiyata Sandisk var onu almak da daha mantıklı. Ya da WD Green SSD aynı fiyata ve almak çok daha mantıklı. O fiyata alabileceği söylediklerim çok daha iyi SSD diskler. F/P olarak zaten Samsung önermiyoruz fakat parası varsa 100 TL ekleyip onu almak en mantıklısı. Parası yok ise Sandisk, WD, Kingston almak çok daha mantıklı. Toshiba TR200 var o da olabilirdi fakat sağlık sorunları var, onu da önermiyoruz. Momentum Cache özelliği ise pek işe yaramıyor 2-3 kişide test ettik kağıt üstünde fazla gözüküyor fakat dosya kopyalama yapıştırma işlemi yaptığımızda işe yaramıyor. Açılışı biraz hızlandırıyor o kadar. BX500 ömrü ise 40 TBW Kingston HyperX ise 100 TBW, Samsung ise 300 TBW.

Top Bottom