Neler Yeni

CS GO DÜŞÜK FPS SORUNU - RX 6700 XT - RYZEN 5 3500x

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
r5 5600 (2600lere kadar düştü bugün) ve 2k monitör yükseltmesi en mantıklısı olacaktır. önce işlemciyi ardından monitörü yükseltirsiniz o kartın hakkı 2k
Monitör çok uzun süre sonra ya 5-6dır 2k monitörler işlemci daha öncelikli şu an

kaanji

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Kaan
r5 5600 (2600lere kadar düştü bugün) ve 2k monitör yükseltmesi en mantıklısı olacaktır. önce işlemciyi ardından monitörü yükseltirsiniz o kartın hakkı 2k
hocam 1080 240 hz oynuyom para olsa 240 hz 2 k alabilyseydim fps oyuncusu olduğum için hz önemli

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
Çözünürlüğü arttırıp FPS'yi 144'e sabitlersen sorunun çözülebilir, monitörün 144Hz zaten.

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
ege.rdn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser#0001
hocam 1080 240 hz oynuyom para olsa 240 hz 2 k alabilyseydim fps oyuncusu olduğum için hz önemli
fps oyunları için rahatlıkla götürür zaten o sistem. ama böyle bi sistem alsam monitör bütçemi de düşünüp 2k alırım şahsen
tabi bende fps oyunları bağımlısıyım hikayeli oyunları oynayamıyorum :D

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Darboğaz olması boşuna ekran kartına o kadar para verdiğinizi gösterir. Özellikle sadece cs, lol gibi oyunlar oynuyorsanız. Yüksek grafikli oyunlarda darboğaz felan yaşamazsınız rahat olun.
Şuan darboğaz yaşasanız bile sizi etkileyen bir şey olmaz. Monitörün Hz değerinden yüksek FPS aldığın sürece hiç bir sorun yok boşuna takıntı yapmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
Darboğaz olması boşuna ekran kartına o kadar para verdiğinizi gösterebilir. Özellikle sadece cs, lol gibi oyunlar oynuyorsanız. Yüksek grafikli oyunlarda darboğaz felan yaşamazsınız.
Şuan darboğaz yaşasanız bile sizi etkileyen bir şey olmaz. Monitörün Hz değerinden yüksek FPS aldığın sürece hiç bir sorun yok boşuna takıntı yapmayın.
evet hocam haklısınız. LOL ve CS GO'da saçma düşük fpsler alıyorum bunun sebebi işlemci temelli olması ve benim darboğaz yaşamam. AC Oddysey (Her şey yüksek) - Forza Horizon 4 (Nerdeyse Ultra) ve gölgeler kapalı halde sabit çok sabit fpsler alıyorum.

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
evet hocam haklısınız. LOL ve CS GO'da saçma düşük fpsler alıyorum bunun sebebi işlemci temelli olması ve benim darboğaz yaşamam. AC Oddysey (Her şey yüksek) - Forza Horizon 4 (Nerdeyse Ultra) ve gölgeler kapalı halde sabit çok sabit fpsler alıyorum.
O yüzden hiç kafana takıp sisteminden soğutma kendini. İleride güncelleyebilirsen güncellersin işlemciyi.
Bana kalırsa hiç güncelleme zaten cs gibi oyunlarda yeterli FPS alıyorsun, yüksek grafiklilerde yeterince alıyorsun. 3 5 Sene sonra direk sistemi değiştir geç, sürekli bilgisayara para harcamak mantıklı gelmiyor. Bir de bu senelerde işlemci ve ekran kartları ciddi derece güçlenerek güncellendiğinden ileride yeni sistem toplamak daha mantıklı.

Sadece gpu yu yeni aldıysan diğerleri eski ürünlerinse güzel bir indirimde işlemciyi yükseltebilirsin. Eskileride 2. elden satar kurtulursun.

Zaten cs optimizasyonu iyi bir oyun değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
O yüzden hiç kafana takıp sisteminden soğutma kendini. İleride güncelleyebilirsen güncellersin işlemciyi.
Bana kalırsa hiç güncelleme zaten cs gibi oyunlarda yeterli FPS alıyorsun, yüksek grafiklilerde yeterince alıyorsun. 3 5 Sene sonra direk sistemi değiştir geç, sürekli bilgisayara para harcamak mantıklı gelmiyor. Bir de bu senelerde işlemci ve ekran kartları ciddi derece güçlenerek güncellendiğinden ileride yeni sistem toplamak daha mantıklı.

Sadece gpu yu yeni aldıysan diğerleri eski ürünlerinse güzel bir indirimde işlemciyi yükseltebilirsin. Eskileride 2. elden satar kurtulursun.
Evet GPU'yu yeni aldım. Güzel bir indirim bekleyince ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum şu aralar indirimde ama malesef param kalmadı.

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Evet GPU'yu yeni aldım. Güzel bir indirim bekleyince ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum şu aralar indirimde ama malesef param kalmadı.
Boşver hayırlısı olsun. Bakarsın 13. nesil intel bir işlemci yakalarsın önümüzdeki dönemde. Şahsen benim bayağı ağzımın suyu aktı onlara. 😅

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,845
Üyeler
138,419
Son üye
nebileyimisteaga
Top Bottom