Neler Yeni

Yardım CS:GO Silip tekrar yükledim fps ciddi şekilde düştü

Mustafa Emre Koç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Mustafa emre koç
Instagram
Mustafae_k
CS:GO yu geçen hafta silmiştim bu hafta tekrar yükledim önceden 350 450 arası fps verirken şuan 250 yi geçmiyor r5 3600 ve rx 5700xt kullanıyorum sistem yeni en son uv yapmıştım ondan kaynaklı olabilir dendi düzelttim valorant eski haline döndü ama cs dönmedi neden silip yüklediğimde fps im düştü başına gelen oldu mu hiç ?

G1ray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Giray Akkan
kanka işlemcin kaç çekirdekse steamdan oyuna sağ tıkla başlatma ayarları var oraya '-threads 4-8' yaz kaç çekirdekliyse numara yerine yazacan
sonra boşluk bırak monitörün 60 hertz ise '-freq 60' eğer daha yüksekse 75 144 gibi sayı yerine onu yaz sonra uygula de steamı aç kapat oyuna gir çözülmezse oyunu silip tekrar yüklemeyi dene

Mustafa Emre Koç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Mustafa emre koç
Instagram
Mustafae_k
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka işlemcin kaç çekirdekse steamdan oyuna sağ tıkla başlatma ayarları var oraya '-threads 4-8' yaz kaç çekirdekliyse numara yerine yazacan
sonra boşluk bırak monitörün 60 hertz ise '-freq 60' eğer daha yüksekse 75 144 gibi sayı yerine onu yaz sonra uygula de steamı aç kapat oyuna gir çözülmezse oyunu silip tekrar yüklemeyi dene
hepsi girili onların

G1ray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Giray Akkan

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109
Aynı sorunu @Toxpox yaşamıştı ve çözümünü bulmuştu o cevaplarsa daha sağlıklı olur

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mustafa Emin Akkaya
büyük ihtimal dememişsindir ama fps_max 0 kodu ve ayarların düşüğe çekilmesi işe yarayabilir

Mustafa Emre Koç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Mustafa emre koç
Instagram
Mustafae_k
büyük ihtimal dememişsindir ama fps_max 0 kodu ve ayarların düşüğe çekilmesi işe yarayabilir
konu fps yükseltme konusu değil ki ben zaten 350 450 arası fps alıyordum kendi ayarlarımda oyunu silip tekrar yükledim 250 üstü alamıyorum oyunda anormal bir durum bu

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,762
İsim
Toxpox
Ekran kartının kendi programı, AMD Radeon Software, CPU için kullandığın herhangi bir program, oyun içi FPS kısıtlaması ve diğer birçok program/ayar yüzünden olabilir.

Radeon Software üzerinden ayarlarını kontrol et.
GPU Tweak II, MSI Afterburner ya da ekran kartı üreticinin yaptığı program kurulu ise onun üzerinden FPS sınırlandırması var mı diye kontrol et.
Oyun içi FPS/Video ayarlarını kontrol et.

Test etme amaçlı Valorant indirip herhangi bir OSD ekranı ile aldığın FPS ve kullanımlarına bakarak sorunun FPS kısıtlamasında olup olmadığını anlayabilirsin.
Eğer bileşenlerinden herhangi biri tam kullanılmadığı halde düşük FPS alıyorsan muhtemelen FPS kısıtlaması yüzündendir.

Top Bottom