Neler Yeni

Rehber CS:GO'da Kar Amaçlı Takas Nasıl Yapılır - Buff163 Nasıl Kullanılır

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Bir önceki konuda doğru anlatamadığımı düşündüğüm bazı yerler var, dolayısıyla daha kapsamlı yeni bir takas rehberi yazıyorum.

Bilmeniz gereken bazı kavramlar:

Upgrade : İngilizce kelime anlamı yükseltmek olup, takasta ise çok sayıda küçük değerli eşyanın daha az sayıda büyük değerli eşyayla takaslanmasıdır.

Downgrade: Upgrade'in tam tersidir, Bir taraf Upgrade yapıyorsa diğer taraf Downgrade yapmış olur.

Overpay - OP : Genellikle Upgrade yapanların, büyük eşyaya sahip olan kullanıcıyla takas yaparken verdiği ek ödemedir. Downgrade yaparken her zaman OP alırsınız, durumuna göre karşı taraf elinizdeki eşyaları çok istiyorsa Upgrade yapan taraf siz olmanıza rağmen üstüne OP de alabilirsiniz, bu da ekstra karlı bir durum olur.

Temel olarak amacımız, elimizdeki değerli eşyaları Downgrade ederek, gelen toplam değeri daha yüksek küçük eşyaları Buff163 adlı sitede satarak gelen bakiyeyle yeniden büyük eşyalar alarak bu durumu döngü haline getirmek ve düzenli bir gelir sağlamak olacak.

Öncelikle yapmanız gereken şeyler var.

Csgotrader.app sitesine girerek yine aynı isimdeki Chrome eklentisini kuracağız (Steam uygulamasını hiçbir zaman kullanmayacaksınız.)

Csgotrader eklentisi ne işe yarar:

1612280301729.png

Envanterleri daha göze hitap edecek şekilde gösterir.
Eşyaların fiyatlarını gösterir.
Eşyaların float (aşınma) değerlerini gösterir.
Varsa eşyaların sahip olduğu Tradehold (el değiştirdikten sonra gelen, 7 gün + bir sonraki 11:00'a kadar takas yasağı) süresini gösterir.
Eşyaların üzerindeki sticker değerlerini gösterir.
İstediğiniz eşyaları seçerek toplam değerlerini görmenizi, liste oluşturmanızı, toplu satmanızı sağlar.
Eşyaları yeniden eskiye, pahalıdan ucuza gibi şekillerde sıralamanızı sağlar.
Bookmark sistemi bulunuyor. İstediğiniz eşyaları işaretleyerek eklentinin Bookmark sayfasından görüntülemenizi sağlar, eğer eşyada takas yasağı varsa isteğe bağlı olarak bittiğinde bildirim yollar, eşya sahibinin profiline, envanterine, takas sayfasına doğrudan gitmenizi, eşyaya not bırakmanızı sağlar.
1612280376568.png

Eşya fiyatlarını istediğiniz para birimine ve fiyat sağlayıcısı siteye göre gösterir.

Bu şekilde özellikleri bulunuyor, eklentiyi kurunca aşağıdaki ayarları yapın. (Bazı özellikler keyfidir, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama ben en rahat kullanılacak şekilde yaptım. Pricing sayfasındakileri kesinlikle aynı yapın.

1612280469120.png

1612280519984.png
1612280587668.png

1612280632191.png

Burada 'Reputation message' kısmına takas yaptığınız profillere atabileceğiniz bir +rep mesajı kaydediyorsunuz ve her profilin yorum kısmında çıkan tuşa basarak +rep mesajınızı atıyorsunuz. Bu mesajı kendinize özgü yazmanız gerekiyor, ona bir şey diyemem.

Önemli ayarlar bu şekildeydi, şimdi Buff'a geçelim.

Buff163 nedir:

Buff163, üçüncü parti bir topluluk pazarıdır, Çin sitesi olduğu için Yuan değerlerini kullanır ve değerleri Steam'dekinden çok farklıdır. Bu sitenin fiyatlarını kullanmak çok önemli, Steam'e göre çok daha stabil ve doğru fiyatlar verir ve kar etmenizi kolaylaştırır. Değerler olduğundan daha düşük gözükür, mesela benim normal envanter değerim 250$ kadarken Buff'ta 165-170 anca ediyor ama diğer eşyaların fiyatları da öyle düşük. Çin'de nakit ile alım satım yapılmak için kullanıldığından böyle ucuz. Maalesef Çin vatandaşı olmanız ve kimlik doğrulaması yapmanız gerektiği için nakit alım satımında kullanamazsınız.

Buff'ı alım satım için kullanmamızın nedeni, eşya satışlarında Steam 15% pay alırken Buff'ın sadece 3% alması.

Önce siteye (buff.163.com) kaydolun, onu da ben anlatmayayım artık :) telefon numaranızı vermeniz gerekiyor, ayrıca doğrulamalar için uygulamasını da indirmelisiniz.
Son olarak Api Key'inizi de ayarlardan koymanız gerekiyor. Normalde Api Key hiçbir yere verilmemelidir, çok tehlikeli, böyle dolandırılan çok oluyor ama bu site güvenli, merak etmeyin.

Kullanımı topluluk pazarı ile aşağı yukarı aynı. Recommended price doğru değil, eşyanın ismine tıklayıp satış sayfasını açın, fiyat araştırması yapıp ona göre bir fiyat biçin.

Eklentimizi kurduk, alım satımı yapacağımız siteye de kaydolduk. Ne kaldı, müşteriler kaldı :D
Bunun için de Trademart Discord sunucusuna girmeniz yeterli, bence en kolay yolu bu. 15000'den fazla üyesi var, aktif bir chat'e sahip.
Discord'a girince yapacaklarınızı anlatmıyorum, zaten girince görürsünüz. Envanterinizi doğrulayın, eşya değerlerinize uygun kanallara eşyalarınızı atmaya başlayın.

Low Tier-Mid Tier-High Tier-Elite Tier kanalları bulunuyor, eşyalarınızı STEAM fiyatına göre yazarak yolluyoruz.
Sahip olduğumuz eşyaları
[H] AWP | Atheris FT 0.2345
[H] M4A4 | Evil Daimyo FT 0.3465

[W] Downgrades, Low OP Upgrades, Fair Offers

[TL] (Takas Linkiniz)
[IL] (Envanter Linkiniz)

Buradan aşağı da gerekli notlarınızı bırakın. Satırları başlarına ve sonlarına ** koyarak kalın yazmayı unutmayın. Sunucu emojilerini kullanarak renklendirebilirsiniz. Ben kendi yazımı buraya bırakacağım, isterseniz kendi eşyalarınıza göre düzenleyip doğru kanallarda kullanabilirsiniz.

:market1::market2::market3::market4::market5::market6:

**[H] İtem1**
**[H] İtem2**
**[H] İtem3**
**[H] İtem4**
**[H] İtem5**

**[W] Good Offers, Preferably Downgrades And 1:1's**

**[TL] https://steamcommunity.com/tradeoffer/new/?partner=444543126&token=O_uBfGCz**
**[INV] https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/inventory/**

**Some items might have tradehold.**
**Add me on Steam to discuss.**
**DO NOT TRY TO SCAM, I DON'T ACCEPT PRIVATE INVENTORIES.**
**I DON'T SELL FOR CASH, ONLY CS SKINS FOR CS SKINS.**
**I USE BUFF PRICES**

Bu market yazanların 6 tanesini böyle koyunca şu oluyor:
1612282043375.png

Evet, basit şekilde bu kadar. Bu mesajları görüp sizi ekleyenler de olacaktır, sunucuda gezinerek müşterileri kendiniz de bulabilirsiniz.
Pazarlık çok önemli, her takasta en az 10% OP almaya çalışın.
Upgrade yaparsanız 3%'ten fazla OP vermeyin, mümkünse hiç vermeyin.
1'e 1 takas kar etmedikçe yapmayın, elinize geçen tek şey Tradehold olacaktır. Envanterinize zor satılacak eşyalar geldiği durumlar dışında önermiyorum.

Bu şekilde Downgrade etme-Buff'ta satma-Büyük eşyalar alma-Yeniden takaslama şeklinde devam edin.

Başka sorularınız varsa konunun altından sorabilirsiniz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, TECRÜBELERİMİ ANLATTIM.
Envanter değeriniz en az 3 basamaklı değilse hızlı kar etmeniz çok zor. Envanter değeriniz düşükse ve çok vaktiniz yoksa boşuna girmeyin :)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Nolur hangi itemi alayım, şunu ne yapayım diye sürekli sormayın :(

Son düzenleme:

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eline sağlık

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,082
İsim
Ümit Can
İyi bir kâr için ne kadarlık bir envanter yada ne kadarlık skin alıp girilmeli? Ve ortalama ne kadar sürede aşağı yukarı ne kadar kâr ettiriyor?

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi bir kâr için ne kadarlık bir envanter yada ne kadarlık skin alıp girilmeli? Ve ortalama ne kadar sürede aşağı yukarı ne kadar kâr ettiriyor?
Hocam haftada bir tüm envanterini takaslıyorsun, 10% kar alıyorsun. Ona göre yaklaşık bir değer hesaplayabilirsin

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,082
İsim
Ümit Can
Hocam haftada bir tüm envanterini takaslıyorsun, 10% kar alıyorsun. Ona göre yaklaşık bir değer hesaplayabilirsin
Ne kadar yatırırsan yaklaşık %10'u kadar her hafta kar ediyorsun yani. Anladım hocam.
Peki sen ne kadardır bunu yapıyorsun ve yaklaşık ne kadarlık bir envanter ile ne kadara geldin?

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Ne kadar yatırırsan yaklaşık %10'u kadar her hafta kar ediyorsun yani. Anladım hocam.
Peki sen ne kadardır bunu yapıyorsun ve yaklaşık ne kadarlık bir envanter ile ne kadara geldin?
Ben bunu 1 aydır falan yapıyorum ama net bir değer veremiyorum, sermayem çekilişlerden falan geldi. Şu an yaklaşık 1750-2000 liralık bir envanterim var. Takasa başlamadan önce 900 lira falandı, csgolive'da ucuza bir Deagle emerald jörmungandr buldum, normalden 200 lira ucuza aldım. Fiyatı 60 lira arttı, 150 lira karla takasladım. 400-450 lira kadar o deagle'dan geldi zaten. Öyle devam ede ede böyle oldu :D

Alex Mason

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Kağan
Bir önceki konuda doğru anlatamadığımı düşündüğüm bazı yerler var, dolayısıyla daha kapsamlı yeni bir takas rehberi yazıyorum.

Bilmeniz gereken bazı kavramlar:

Upgrade : İngilizce kelime anlamı yükseltmek olup, takasta ise çok sayıda küçük değerli eşyanın daha az sayıda büyük değerli eşyayla takaslanmasıdır.

Downgrade: Upgrade'in tam tersidir, Bir taraf Upgrade yapıyorsa diğer taraf Downgrade yapmış olur.

Overpay - OP : Genellikle Upgrade yapanların, büyük eşyaya sahip olan kullanıcıyla takas yaparken verdiği ek ödemedir. Downgrade yaparken her zaman OP alırsınız, durumuna göre karşı taraf elinizdeki eşyaları çok istiyorsa Upgrade yapan taraf siz olmanıza rağmen üstüne OP de alabilirsiniz, bu da ekstra karlı bir durum olur.

Temel olarak amacımız, elimizdeki değerli eşyaları Downgrade ederek, gelen toplam değeri daha yüksek küçük eşyaları Buff163 adlı sitede satarak gelen bakiyeyle yeniden büyük eşyalar alarak bu durumu döngü haline getirmek ve düzenli bir gelir sağlamak olacak.

Öncelikle yapmanız gereken şeyler var.

Csgotrader.app sitesine girerek yine aynı isimdeki Chrome eklentisini kuracağız (Steam uygulamasını hiçbir zaman kullanmayacaksınız.)

Csgotrader eklentisi ne işe yarar:

Alıntıyı görüntüle
Envanterleri daha göze hitap edecek şekilde gösterir.
Eşyaların fiyatlarını gösterir.
Eşyaların float (aşınma) değerlerini gösterir.
Varsa eşyaların sahip olduğu Tradehold (el değiştirdikten sonra gelen, 7 gün + bir sonraki 11:00'a kadar takas yasağı) süresini gösterir.
Eşyaların üzerindeki sticker değerlerini gösterir.
İstediğiniz eşyaları seçerek toplam değerlerini görmenizi, liste oluşturmanızı, toplu satmanızı sağlar.
Eşyaları yeniden eskiye, pahalıdan ucuza gibi şekillerde sıralamanızı sağlar.
Bookmark sistemi bulunuyor. İstediğiniz eşyaları işaretleyerek eklentinin Bookmark sayfasından görüntülemenizi sağlar, eğer eşyada takas yasağı varsa isteğe bağlı olarak bittiğinde bildirim yollar, eşya sahibinin profiline, envanterine, takas sayfasına doğrudan gitmenizi, eşyaya not bırakmanızı sağlar.
Alıntıyı görüntüle
Eşya fiyatlarını istediğiniz para birimine ve fiyat sağlayıcısı siteye göre gösterir.

Bu şekilde özellikleri bulunuyor, eklentiyi kurunca aşağıdaki ayarları yapın. (Bazı özellikler keyfidir, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama ben en rahat kullanılacak şekilde yaptım. Pricing sayfasındakileri kesinlikle aynı yapın.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Burada 'Reputation message' kısmına takas yaptığınız profillere atabileceğiniz bir +rep mesajı kaydediyorsunuz ve her profilin yorum kısmında çıkan tuşa basarak +rep mesajınızı atıyorsunuz. Bu mesajı kendinize özgü yazmanız gerekiyor, ona bir şey diyemem.

Önemli ayarlar bu şekildeydi, şimdi Buff'a geçelim.

Buff163 nedir:

Buff163, üçüncü parti bir topluluk pazarıdır, Çin sitesi olduğu için Yuan değerlerini kullanır ve değerleri Steam'dekinden çok farklıdır. Bu sitenin fiyatlarını kullanmak çok önemli, Steam'e göre çok daha stabil ve doğru fiyatlar verir ve kar etmenizi kolaylaştırır. Değerler olduğundan daha düşük gözükür, mesela benim normal envanter değerim 250$ kadarken Buff'ta 165-170 anca ediyor ama diğer eşyaların fiyatları da öyle düşük. Çin'de nakit ile alım satım yapılmak için kullanıldığından böyle ucuz. Maalesef Çin vatandaşı olmanız ve kimlik doğrulaması yapmanız gerektiği için nakit alım satımında kullanamazsınız.

Buff'ı alım satım için kullanmamızın nedeni, eşya satışlarında Steam 15% pay alırken Buff'ın sadece 3% alması.

Önce siteye kaydolun, onu da ben anlatmayayım artık :) telefon numaranızı vermeniz gerekiyor, ayrıca doğrulamalar için uygulamasını da indirmelisiniz.
Son olarak Api Key'inizi de ayarlardan koymanız gerekiyor. Normalde Api Key hiçbir yere verilmemelidir, çok tehlikeli, böyle dolandırılan çok oluyor ama bu site güvenli, merak etmeyin.

Eklentimizi kurduk, alım satımı yapacağımız siteye de kaydolduk. Ne kaldı, müşteriler kaldı :D
Bunun için de Trademart Discord sunucusuna girmeniz yeterli, bence en kolay yolu bu. 15000'den fazla üyesi var, aktif bir chat'e sahip.
Discord'a girince yapacaklarınızı anlatmıyorum, zaten girince görürsünüz. Envanterinizi doğrulayın, eşya değerlerinize uygun kanallara eşyalarınızı atmaya başlayın.

Low Tier-Mid Tier-High Tier-Elite Tier kanalları bulunuyor, eşyalarınızı STEAM fiyatına göre yazarak yolluyoruz.
Sahip olduğumuz eşyaları
[H] AWP | Atheris FT 0.2345
[H] M4A4 | Evil Daimyo FT 0.3465

[W] Downgrades, Low OP Upgrades, Fair Offers

[TL] (Takas Linkiniz)
[IL] (Envanter Linkiniz)

Buradan aşağı da gerekli notlarınızı bırakın. Satırları başlarına ve sonlarına ** koyarak kalın yazmayı unutmayın. Sunucu emojilerini kullanarak renklendirebilirsiniz. Ben kendi yazımı buraya bırakacağım, isterseniz kendi eşyalarınıza göre düzenleyip doğru kanallarda kullanabilirsiniz.

**[H] İtem1**
**[H] İtem2**
**[H] İtem3**
**[H] İtem4**
**[H] İtem5**

**[W] Good Offers, Preferably Downgrades And 1:1's**

**[TL] https://steamcommunity.com/tradeoffer/new/?partner=444543126&token=O_uBfGCz**
**[INV] https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/inventory/**

**Some items might have tradehold.**
**Add me on Steam to discuss.**
**DO NOT TRY TO SCAM, I DON'T ACCEPT PRIVATE INVENTORIES.**
**I DON'T SELL FOR CASH, ONLY CS SKINS FOR CS SKINS.**
**I USE BUFF PRICES**

Bu market yazanların 6 tanesini böyle koyunca şu oluyor:
Alıntıyı görüntüle
Evet, basit şekilde bu kadar. Bu mesajları görüp sizi ekleyenler de olacaktır, sunucuda gezinerek müşterileri kendiniz de bulabilirsiniz.
Pazarlık çok önemli, her takasta en az 10% OP almaya çalışın.
Upgrade yaparsanız 3%'ten fazla OP vermeyin, mümkünse hiç vermeyin.
1'e 1 takas kar etmedikçe yapmayın, elinize geçen tek şey Tradehold olacaktır. Envanterinize zor satılacak eşyalar geldiği durumlar dışında önermiyorum.

Bu şekilde Downgrade etme-Buff'ta satma-Büyük eşyalar alma-Yeniden takaslama şeklinde devam edin.

Başka sorularınız varsa konunun altından sorabilirsiniz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, TECRÜBELERİMİ ANLATTIM.
Envanter değeriniz en az 3 basamaklı değilse hızlı kar etmeniz çok zor. Envanter değeriniz düşükse ve çok vaktiniz yoksa boşuna girmeyin :)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Nolur hangi itemi alayım, şunu ne yapayım diye sürekli sormayın :(
Bir adamla takas yapıcağım zaman karşıdaki kişinin skinleri ve kendi skinlerimin fiyatını buff üzerinden mi hesaplayayım.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
100 TL Envanter ile girilir mi?

100 TL envanterle uğraşmaya değmez 1 senede ancak 200 TL olarak alırsın nakit. Eğer şansın yaver giderse güzel item bulabilirsen 3 4 ayda 200 TL Nakit yaparsın. Şöyle bir durumda mevcut döviz ortamı yükselince itemlere etki ediyor evrensel dünya pazarı neticede yani eğer 2 ay önce bu dediğin miktarla girmiş olsan şuan dolar kaç ayın alt seviyesinde zarar ederdin. Her adımıı düşünmek gerekiyor.

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam