Neler Yeni

Yardım CSGO ve LoL ani ve devam eden FPS düşüklüğü

s3lim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Selim Can Aydın
Merhaba Arkadaşlar
3.nesil i5 Nvidia gt645m ve 8gb ram içeren bir dizüstü bilgisayara sahibim. Sistem gereksinimlerim düşük fakat yine de oyunlarda yaşadığım anormal bir durum var. Örnek olarak LoL oyununa giriş yapıyorum maç buluyor maça giriyorum her şey gayet güzel düşük ayarlarda 120 130 FPS alıyorum ancak dakika 15 16'lara doğru FPS değerlerim 25 30 u görüyor. İşin tuhafı ise oyundan çık gir yaptığımda FPS değerlerim yeniden yüksek başlıyor ve yaklaşık 4-5 dakika sonra tekrardan dibi görüyor. Ekran kartı ayarlarım yada işlemci ayarlarımın hepsi performans odaklı (anlayacağınız grafik kalitesi yok gibi bir şey).Ve bu sorunu CSGO da da yaşıyorum. Başlarda gayet güzel bir şekilde 80 85 FPS ile başlarken oyunun 10. 11. dakikalarına doğru tekrardan FPS değerleri düşüyor ve 10 FPS e kadar geriliyor. Birçok şey denedim fakat çözüm bulamadım tek çare olarak buraya yazıyorum umarım bir çözüm bulabilirsiniz okuyan ve dikkate alan herkese teşekkür ederim.

KekoKeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan Şahin
Merhaba Arkadaşlar
3.nesil i5 Nvidia gt645m ve 8gb ram içeren bir dizüstü bilgisayara sahibim. Sistem gereksinimlerim düşük fakat yine de oyunlarda yaşadığım anormal bir durum var. Örnek olarak LoL oyununa giriş yapıyorum maç buluyor maça giriyorum her şey gayet güzel düşük ayarlarda 120 130 FPS alıyorum ancak dakika 15 16'lara doğru FPS değerlerim 25 30 u görüyor. İşin tuhafı ise oyundan çık gir yaptığımda FPS değerlerim yeniden yüksek başlıyor ve yaklaşık 4-5 dakika sonra tekrardan dibi görüyor. Ekran kartı ayarlarım yada işlemci ayarlarımın hepsi performans odaklı (anlayacağınız grafik kalitesi yok gibi bir şey).Ve bu sorunu CSGO da da yaşıyorum. Başlarda gayet güzel bir şekilde 80 85 FPS ile başlarken oyunun 10. 11. dakikalarına doğru tekrardan FPS değerleri düşüyor ve 10 FPS e kadar geriliyor. Birçok şey denedim fakat çözüm bulamadım tek çare olarak buraya yazıyorum umarım bir çözüm bulabilirsiniz okuyan ve dikkate alan herkese teşekkür ederim.
Sanada merhaba benim güzel dostum. Bilgisayarında ekran kartından kaynaklı bir arıza olabilir. Ekran kartın biraz eski olduğu için ve artık bahsettiğin oyunlar güzel sistemlerde daha iyi fps değerleri verdiği için bu değerleri alamaman normal gibi duruyor. İşin garip tarafı oyun başında yüksek alıp sonradan düşmesi. Çeşitli bilgisayardan kaynaklanan sorunlar olabilir. Bir tamirciye götürebilirsin conem. İyi forumlar.

s3lim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Selim Can Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler zaman ayırıp fikirlerini belirttiğin için :)

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
i5 3230m + gt710m olan eski bilgisayarımda da bu sorun vardı FPS değerlerim çok düşüktü hem eskidiği için hemde sıcaklık değerlerinize bakınız.

s3lim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Selim Can Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
i5 3230m + gt710m olan eski bilgisayarımda da bu sorun vardı FPS değerlerim çok düşüktü hem eskidiği için hemde sıcaklık değerlerinize bakınız.
Az önce Aida64 programı ile sıcaklık değerlerini ölçtüm. CSGO'da işlemci 97 ekran kartı ise 90 dereceydi. Sanırım sorun bundan kaynaklı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
GÖRÜNMEZ OYUNCU
Merhaba Arkadaşlar
sistemin ısınınca sanırım kendini kısıyor ısısı düşene kadar sen bi bakıma götür.

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Az önce Aida64 programı ile sıcaklık değerlerini ölçtüm. CSGO'da işlemci 97 ekran kartı ise 90 dereceydi. Sanırım sorun bundan kaynaklı olabilir.
Evet çok fazla ısınıyor macun yenileyin ve fanları bi güzel temizleyin faydası olacaktır.

azahgumus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Azah Gümüş
Aynı sorun bir arkadaşımın laptopunda da oluyordu. Elektriğe bağladığı zaman ekran kartı 90 derecelere çıkıyor ve FPS birden 5-10lara düşüyor. Sanırım PC o arada onboard ekran kartını kullanmaya başlıyor veya fazla ısınmadan ekran kartı gerçek performansını veremiyor. O da şarjı fulleyip CS'ye öyle giriyordu. Pili kullandığında ekran kartı o kadar ısınmıyordu. Çok garip...

Top Bottom