Neler Yeni

Çözüldü✓ DA-C Wattman Hatası ne yapmalıyım?

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
Merhabalar, DA-C sistemimde dün akşam wattman hatası aldım.Driver sürümüm 22.11.2 (WHQL). Performansta herhangi bir sorun yaşamıyorum. Dün akşamki olay bilgisayar dondu yani görüntü dondu 4-5 saniyeliğine. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

FSP HYPER K PRO Kaç Watt Bilmiyorum.
Sapphire PULSE Radeon RX 6700 11321-02-20G 160 Bit GDDR6 10GB Ekran Kartı
VENTO VG15FE 4xRGB Fan Mesh Panel ATX Gaming Kasa
Gigabyte A520M-S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Team MP33 Pro 512GB 2400/2000MB/s NVMe PCIe Gen3x4 M.2 SSD Disk
Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 DDR4 Gaming Ram
AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci

1677085961337.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Merhabalar, DA-C sistemimde dün akşam wattman hatası aldım.Driver sürümüm 22.11.2 (WHQL). Performansta herhangi bir sorun yaşamıyorum. Dün akşamki olay bilgisayar dondu yani görüntü dondu 4-5 saniyeliğine. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

FSP HYPER K PRO Kaç Watt Bilmiyorum.
Sapphire PULSE Radeon RX 6700 11321-02-20G 160 Bit GDDR6 10GB Ekran Kartı
VENTO VG15FE 4xRGB Fan Mesh Panel ATX Gaming Kasa
Gigabyte A520M-S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Team MP33 Pro 512GB 2400/2000MB/s NVMe PCIe Gen3x4 M.2 SSD Disk
Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 DDR4 Gaming Ram
AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci

Alıntıyı görüntüle
Donduktan sonra ekran kartı yazılımı çöktü vb. diye bir uyarı verdi mi?

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Vermişti tam olarak hatırlamıyorum ne yazdığını
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 23.2.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.2.2 sürümünü kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Windows ekranı geldikten sonra AMD Software'a girin ve kullanıcı profili olarak Standart yazanı seçip başka hiçbir şeye dokunmayın.
Bu yazdıklarımı uygula hocam eğer gene hata verirse daha derine ineriz.

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
Donduktan sonra ekran kartı yazılımı çöktü vb. diye bir uyarı verdi mi
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 23.2.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.2.2 sürümünü kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Windows ekranı geldikten sonra AMD Software'a girin ve kullanıcı profili olarak Standart yazanı seçip başka hiçbir şeye dokunmayın.
Bu yazdıklarımı uygula hocam eğer gene hata verirse daha derine ineriz.
Hocam, güvenli modda iken uninstaller çalıştıktan sonra yeniden başlatma istiyor. Bu uyarı hayır diyip driverı kurup mu yeniden başlatıcaz yoksa . Yeniden başlatıp yani güvenli moddan çıkıp mı,driverı kurucaz? Çok sağolun.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Hocam, güvenli modda iken uninstaller çalıştıktan sonra yeniden başlatma istiyor. Bu uyarı hayır diyip driverı kurup mu yeniden başlatıcaz yoksa . Yeniden başlatıp yani güvenli moddan çıkıp mı,driverı kurucaz? Çok sağolun.
Evet diyin hocam. Windows ekranı geldikten sonra sürücüyü kurun. Ondan sonra interneti bağlayıp yeniden başlatın bilgisayarı.

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
Evet diyin hocam. Windows ekranı geldikten sonra sürücüyü kurun. Ondan sonra interneti bağlayıp yeniden başlatın bilgisayarı.
Driverı kurarken fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini işaretledim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İnşallah tekrarlamaz.

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
Hocam merhabalar tekrardan, aynı sorunu tekrar yaşadım.Sürüm son sürüm idi . Sizin dediğiniz gibi kurduktan bir gün sonra ekran kartını oyun moduna almıştım.

Şöyleki Warzone 2 lobisindeyken (Oyunun içersinde bile değilim yani) silahların isimlerini yazmak için sürekli alt tab atıyordum. Bilgisayarda 1 tane txt dosyası ve warzone açıkken 2-3 saniye oyuna bakıp alt tab ile 2-3 saniye txtye geçiyordum. 7 yada 8 defa yaptıktan sonra bilgisayar tekrar dondu. Alt tab atamadım ctrl alt delete yapamadım.(Donduğu süre zarfında discordda konuşulanları duyuyordum ama onlar benim sesimi duymuyordu) bi 3-4 dakika sonra ctrl alt delete geldi. Sizce ne yapmalıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Link atmam yasak mı bilmiyorum ama, https://www.technopat.net/sosyal/konu/wattman-hatasi.1928479/ bu linkteki adım3 ve adım5 hariç hepsini uyguladım. Ramlerde XMP profili açık biosumda, smart access memoryde açık. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Hocam merhabalar tekrardan, aynı sorunu tekrar yaşadım.Sürüm son sürüm idi . Sizin dediğiniz gibi kurduktan bir gün sonra ekran kartını oyun moduna almıştım.

Şöyleki Warzone 2 lobisindeyken (Oyunun içersinde bile değilim yani) silahların isimlerini yazmak için sürekli alt tab atıyordum. Bilgisayarda 1 tane txt dosyası ve warzone açıkken 2-3 saniye oyuna bakıp alt tab ile 2-3 saniye txtye geçiyordum. 7 yada 8 defa yaptıktan sonra bilgisayar tekrar dondu. Alt tab atamadım ctrl alt delete yapamadım.(Donduğu süre zarfında discordda konuşulanları duyuyordum ama onlar benim sesimi duymuyordu) bi 3-4 dakika sonra ctrl alt delete geldi. Sizce ne yapmalıyım?
Peki oyun moduna almadan önce hiç sorun yaşadın mı?

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
Oyun moduna almadan önce dediğim alt tab olayını yapmadım. O yüzden yaşamadım ve o şekilde 1 gün kullandım sadece.
wattman.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Oyun moduna almadan önce dediğim alt tab olayını yapmadım. O yüzden yaşamadım ve o şekilde 1 gün kullandım sadece.Alıntıyı görüntüle
Hocam yazdığım aynı yolla kaldırıp tekrar yükle. Profil olarak sadece Standart kalsın. Diğer profiller stabil çalışmıyorlar benim gözlemlerime göre. Standartta kullan 2-3 gün bak bakalım sorun olacak mı?

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emin
Tamamdır.Tekrar yapayım, yukarıda attığım linkte PSU'dan da kaynaklı olabileceği yazıyor.Bana gelen kasada PSU'nun üzerinde FSP HYPER K PRO yazıyor çok büyük ihtimalle 600W. Dediğiniz gibi deneyelim olmadı PSU değiştirmek mantıklı mı sizce? Çok sağolun bu arada.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Tamamdır.Tekrar yapayım, yukarıda attığım linkte PSU'dan da kaynaklı olabileceği yazıyor.Bana gelen kasada PSU'nun üzerinde FSP HYPER K PRO yazıyor çok büyük ihtimalle 600W. Dediğiniz gibi deneyelim olmadı PSU değiştirmek mantıklı mı sizce? Çok sağolun bu arada.
Sorun sadece ondan kaynaklı olmuyor olabilir hocam. Bilgisayarın başka parçaları buna sebebiyet veriyor olabilir.

Son düzenleme:
Top Bottom