Neler Yeni

Çözüldü✓ DA C4 HAZIR SİSTEM DÜŞÜK FPS SORUNU

Aznic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan
Herkese merhaba.Yaklaşık bir ay önce gençer gaming sitesinden ryzen 5 5500 işlemcili ve rx 7600 ekran kartı bulunan da-c4 sistemini aldım.Valorantta ben 300-400 fps civarı bekliyordum ancak ortalama 150-200 fps arası alıyorum.Sizce de bunda bir problem yok mu? Ne kadar ayar yapsam bir türlü düzeltemedim.Bu bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum ama ekran kartı driverlarım güncel.

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
mecit burak kılıç
Herkese merhaba.Yaklaşık bir ay önce gençer gaming sitesinden ryzen 5 5500 işlemcili ve rx 7600 ekran kartı bulunan da-c4 sistemini aldım.Valorantta ben 300-400 fps civarı bekliyordum ancak ortalama 150-200 fps arası alıyorum.Sizce de bunda bir problem yok mu? Ne kadar ayar yapsam bir türlü düzeltemedim.Bu bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum ama ekran kartı driverlarım güncel.
msaa ayarı 8x 4x de ise onu kapatın tekrar deneyin

Leaden_Viever

80+ Bronze
36.33 saniye

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,462
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Yani cokta anormal gelmedi bana ben 11400 ile 250-300 arası alıyordum bu aralar 200-250 alıyorum. He ryzen 5 5600 olsaydı muhtemelen onunla 2 kat belkire daha fazla FPS alırsınız l3 onbellek sayesinde ama dediğim gibi çokta anormallik yok bence

Aznic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
keşke işlemcini ryzen 5 5500 yerine 5 5600 alsaydın çok farkederdi fpsin
bunu alırken epey bir düşündüm ama 2000 tl bir fiyat farkı oluyordu arkadaşlarıma sordum onlarda gerek yok,istersen sonra yükseltirsin dediler bende gerek duymadım ama şimdi pişman olmaya başlıyorum.

doneed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
ZATTİRİ ZORT ZORT
bunu alırken epey bir düşündüm ama 2000 TL bir fiyat farkı oluyordu arkadaşlarıma sordum onlarda gerek yok,istersen sonra yükseltirsin dediler bende gerek duymadım ama şimdi pişman olmaya başlıyorum.
ah be kanka çok fark var aralarında ama sıkıntı yok monitörün kaç hz

Aznic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ah be kanka çok fark var aralarında ama sıkıntı yok monitörün kaç hz
165 hz monitörüm var yani pek bir problem yaratmıyor ama insan daha yüksek olmasını istiyor tabii.Bir de kafamı karıştıran ayarları ultra yapsam da low yapsam da aynı fps değeri değişmiyor aynı.Acaba diyorum amd uygulamasından hız aşırtma mı yapsam işlemciye?

doneed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
ZATTİRİ ZORT ZORT
165 hz monitörüm var yani pek bir problem yaratmıyor ama insan daha yüksek olmasını istiyor tabii.Bir de kafamı karıştıran ayarları ultra yapsam da low yapsam da aynı fps değeri değişmiyor aynı.Acaba diyorum amd uygulamasından hız aşırtma mı yapsam işlemciye?
anakartın neydi A serisiyse yapamıyorsun diye biliyorum

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Aldığın FPS normal. O dediğin FPS'ler 5600 düzeyi

Aznic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan
anakartın neydi A serisiyse yapamıyorsun diye biliyorum
A520 var bazılarında overclock yapılabiliyormuş galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aldığın FPS normal. O dediğin FPS'ler 5600 düzeyi
Valorant işlemci bazlı bir oyun olduğundan böyle diye düşünüyorum diğer oyunlarda da bu kadar fark yapar mı ?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,462
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Hocam o herkeste olan bir şey ultrada yapsan low da yapsan farketmiyor bende de var anlayamadım o olayı ama sizlik bir sorun değil yani

Top Bottom