Neler Yeni

Çözüldü✓ DA-C6 SİSTEM GÖRÜNTÜ GELMİYOR

kemalöz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Kemal Öz
Ram mhz ayarlarını sürekli kurcalayıp bozduğum için alışık olduğum bir sorun😁😁 4 sayfa vardı çat pat okudum da gözümden kaçmış olabilir.
Psu güç kablosunu çıkart
-Ekran kartı ve ram sök
-Bios bilini çıkart
-Kasa arkasında bios reset tuşu varsa ona bas
-anakartta cmos yeri varsa 2 ucu var onun tornavida ile bi 10 sn kadar iki ucs değdir.
-parçaları geri tak

Yıllarca bu sorunla uğraştım eski pc de de vardı. Meğer ram sıkıntılıymış. Yeni sistemde de yedek ram vardı taka çıkarta sıfırlaya sıfırlaya en son çözdüm.
bunları da denedim fakat olmuyor. Ekran kartı fanı dönmüyordu yük altında olmadığı içindir dedim fakat dönmesi gerekmiş. Gençer ekran kartını gönderin bakalım dedi.

kemalöz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Kemal Öz
@Emmree hocam sizi rahatsız ediyorum ama bugün ekran kartımı gençere yolladım. Bios için anakartta bir sıkıntı oluşturmuş olabilir miyim? Biosu bozduysam onu bilgisayarcılar tekrar yazabiliyor mu? Yoksa Qflash güvenli mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
@Emmree hocam sizi rahatsız ediyorum ama bugün ekran kartımı gençere yolladım. Bios için anakartta bir sıkıntı oluşturmuş olabilir miyim? Biosu bozduysam onu bilgisayarcılar tekrar yazabiliyor mu? Yoksa Qflash güvenli mi?
Sen düğmeye bastıktan 5 dakika sonra genelde ışık sönüyor bence bir sorun olmamıştır.

kemalöz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Kemal Öz
Sen düğmeye bastıktan 5 dakika sonra genelde ışık sönüyor bence bir sorun olmamıştır.
ikinci denememde 5 dk sonra bios ışığı söndü ama kasa fanları da takılı olduğu için psu kapanmadı 1 saat sonra ben kapadım. Teşekkür ederim her sorumuza cevap verdiğiniz için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Efekan Çolak
bendede ayni sorun var fakli tek slot ram geldi ekran karti fani donmuyor cok fazla birsey denemedim parcalari takip cikarttim olmadi monitoru baska sistemde denedim calisiyor gencere yazdim bekliyorum bidahada birsey almam gencerden

kemalöz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Kemal Öz
bendede ayni sorun var fakli tek slot ram geldi ekran karti fani donmuyor cok fazla birsey denemedim parcalari takip cikarttim olmadi monitoru baska sistemde denedim calisiyor gencere yazdim bekliyorum bidahada birsey almam gencerden
ben garantiye gönderdim. Ama şu arkadaşın yaptığını yapabilirsin. Ben her şeyi denedim Q-flash ile son sürüm biosu yükledim. Bir tek bu son sürümden önceki sürümü yüklemeyi denemedim. Keşke deneseydim. Bu arada gençerden poşet dahi alınmazmış.

Ekler

• sws.jpg
    sws.jpg
    18.9 KB · Hit: 54

bluur

80+
Evet bugün sistem geldi ve bende de görüntü yok :D @Emmree hocam maddeleri bulamadım telefonda olduğum için sana zahmet bi daha yazar mısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Q Flash ile bios update deniyorum şu an, kırmızı led yanıp sönüyor q flash taktığım yerde, birde normalde çalışmıştı ekran kartı fanları şu an dönmüyor q flash butonuna bastıktan sonra, ortalama kaç dakika sürer acaba bu q flash işlemi?

Hocam sürekli upluyorum kusura bakmayın bios ekranım geldi mutluyum, yapamayan bir arkadaş vardı son sürümden bir önceki biosu kurdum q flash ile bu arada

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
Evet bugün sistem geldi ve bende de görüntü yok :D @Emmree hocam maddeleri bulamadım telefonda olduğum için sana zahmet bi daha yazar mısın

Q Flash ile bios update deniyorum şu an, kırmızı led yanıp sönüyor q flash taktığım yerde, birde normalde çalışmıştı ekran kartı fanları şu an dönmüyor q flash butonuna bastıktan sonra, ortalama kaç dakika sürer acaba bu q flash işlemi?

Hocam sürekli upluyorum kusura bakmayın bios ekranım geldi mutluyum, yapamayan bir arkadaş vardı son sürümden bir önceki biosu kurdum q flash ile bu arada
Bak bunu demen iyi oldu o son BIOS BETA BIOS'tu ben onu hesaba katmamıştım. Belki ondan kaynaklı sorun olmuş olabilir arkadaşta.

bluur

80+
Bak bunu demen iyi oldu o son BIOS BETA BIOS'tu ben onu hesaba katmamıştım. Belki ondan kaynaklı sorun olmuş olabilir arkadaşta.
Hocam bu sorumun yeri belki burası değil ama, şu an W11'i kurdum ve updatelerini yapıyorum Ekran Kartım aygıt yöneticisinde gözükmüyor ilk defa AMD ekran kartı kullanıyorum önceden Nvidia ekran kartımı Windows kendisi görür ve kurardı AMD'de elimle mi kurmalıyım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
Hocam bu sorumun yeri belki burası değil ama, şu an W11'i kurdum ve updatelerini yapıyorum Ekran Kartım aygıt yöneticisinde gözükmüyor ilk defa AMD ekran kartı kullanıyorum önceden Nvidia ekran kartımı Windows kendisi görür ve kurardı AMD'de elimle mi kurmalıyım
Zaten elinle kurmalısın. Windows Update'in kurduğu ekran kartı sürücüleri milattan kalma önce oluyor.

kemalöz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Kemal Öz

Hocam ben hep beta sürümü olan biosu kurdum belki de ondan çalışmadı. Benim ekran kartının fanları hiç dönmedi Garantiye yolladım ekran kartını. Acaba müsait olduğunuzda ekran kartı güç kablosunu nasıl taktığınızı gösterir misiniz? Fotoğraf atarsanız çok memnun olurum.

bluur

80+
Hocam ben hep beta sürümü olan biosu kurdum belki de ondan çalışmadı. Benim ekran kartının fanları hiç dönmedi Garantiye yolladım ekran kartını. Acaba müsait olduğunuzda ekran kartı güç kablosunu nasıl taktığınızı gösterir misiniz? Fotoğraf atarsanız çok memnun olurum.
20230928_204610.jpg
20230928_204616.jpg

Böyle taktım, ilk startımda ekran kartı fanları çalıştı ama görüntü gelmedi. Sonra q-flash ile bios update attım görüntü geldi fanlar bios update esnasında çalışmıyordu şu an normal.

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Murat bulut
Sistem geldi ekran kartını taktım kabloyu da ekran kartına taktım fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor ne yapmam gerek?

Fikri olan yardım edebilir mi?
Knk monitörün kaç hz ve eskimi vga dönüştürücü kablol var ondan alman

Top Bottom