Neler Yeni

Çözüldü✓ Da v4,5 sistemde msı g2422 monitörde nasıl 170 hz alabilirim?

wtfrengar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammed ali
Yukarıdada yazdığı gibi da v4,5 sistemim var önceden 60 hz monitor vga üzerinden kullanırdım msi g2422 monitör aldım dp kablosu çıktı hdmi kablosu çıkmadı ve anakarttada dp desteği yok anakart hdmi 2.0 destekliyor hangi hdmi kabloyu kullansam 170 hz alabilirim ?yada illa hdmi to dp dönüştürücü alsam 170 hz alabilir miyim?

ygz39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yağız Gür
Dönüştürücü kullansanız bile bilgisayar çıkışınız hdmi olduğu için 170hz kullanamazsınız. Önerim hiç dönüştürücüye bulaşmadan hdmi kablosu almanız ve öyle kullanmanız. Benim hdmi to vga dönüştürücüm hızlıca bozulmuştu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle 170hz almak istiyorum diyorsanız anakartınızı upgrade edebilirsiniz ki buda daha pahalıya gelir.

wtfrengar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammed ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dönüştürücü kullansanız bile bilgisayar çıkışınız hdmi olduğu için 170hz kullanamazsınız. Önerim hiç dönüştürücüye bulaşmadan hdmi kablosu almanız ve öyle kullanmanız. Benim hdmi to vga dönüştürücüm hızlıca bozulmuştu.

Kesinlikle 170hz almak istiyorum diyorsanız anakartınızı upgrade edebilirsiniz ki buda daha pahalıya gelir.
Fakat hdmi ile malesef sadece 144 hz alabiliyorum diye biliyorum anakart 2.0 hdmi destekliyor fakat monitörün hdmi girişi 1.4b

Yeni anakart oyun performansımada etki etmeyeceği (az etki eder) için onun yerine ekran kartı alsam hem oyun performansım yükselir hemde 170 hz kullanabilirim fakat yinede eğer başka daha kolay ve ucuz bir yöntem varsa diye soruyorum birde hdmi ile malesef max 144 hz alabiliyorum çünkü anakart hdmi 2.0 desteklesede mönitör 1.4 b destekliyor ne yapabilirim tek çözüm anakart yada ekran kartı mı almak 170 hz kullanabilmek için

Son düzenleme:

ygz39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yağız Gür
Fakat hdmi ile malesef sadece 144 hz alabiliyorum diye biliyorum anakart 2.0 hdmi destekliyor fakat monitörün hdmi girişi 1.4b

Yeni anakart oyun performansımada etki etmeyeceği (az etki eder) için onun yerine ekran kartı alsam hem oyun performansım yükselir hemde 170 hz kullanabilirim fakat yinede eğer başka daha kolay ve ucuz bir yöntem varsa diye soruyorum birde hdmi ile malesef max 144 hz alabiliyorum çünkü anakart hdmi 2.0 desteklesede mönitör 1.4 b destekliyor ne yapabilirim tek çözüm anakart yada ekran kartı mı almak 170 hz kullanabilmek için
Dediğiniz gibi hdmi ile max 144hz alırsınız. Bunun için mantıklı olan ekran kartı almak(dp portlu olanlardan) ya da anakartınızı dp çıkışlı bir anakart ile değiştirmek. Onun dışında hdmi ile max. 144hz alırsınız.

Top Bottom