Neler Yeni

Darboğaz olmayacak oyun önerisi

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
6600XT ekran kartı ve R5 2600 var. Steam PUBG'de darboğaz olabiliyor. Sorun yapmayacak hangi oyunlar var? CS:GO var, Forza Horizon 4 veya Battlefield 1 indirsem darboğaz yapar mı? Veya PUBG'de ki darboğaz nasıl azaltılır?
Oyunlara FPS sınırlaması koy şimdilik. Mesela PUBG için 60FPS sınırı koy bir sorun yaşamadan oynarsın. Tabi en yakın zamanda işlemcini değiştir 😀

Oyunlara FPS sınırlaması koy şimdilik. Mesela PUBG için 60FPS sınırı koy bir sorun yaşamadan oynarsın. Tabi en yakın zamanda işlemcini değiştir 😀
PUBG'de kare oranı yumuşat var, 62 Fps'ye sabitliyor.
Ama işlemciyi değiştiremeyeceğim gibi duruyor. Piyasa çok uçuk.

Msi B450 A-Pro anakartım var, 2.nesil Ryzen işlemci varken 5.nesil Ryzen BIOS güncellemesi yapıp Ryzen 5 5600x falan takabilir miyim?

abcdefg1234

80+ Silver
Masaüstünde de 2K yapayım o zaman hocam.
Peki bu videodaki özellik ile aynı özellik mi acaba bahsettiğimiz özellik, sanırım değil.

Ve darboğaz olayı sizce ne kadar azalır, dediğiniz özelliği açıp 2K yapınca?

Attığınız videodaki işlem RSR. Elinizde 2k monitör varsa bu özelliği açtıktan sonra oyunlarıda 1080p de açarsanız , 1080P den 2k ya upscale yapıyor ve FPS arttırıyor.

Siz zaten VSR ile görüntüyü 2k ya çıkartıp işlemciye binen yükü azaltmaya çalışıyorsunuz. RSR kullanmaya çalışırsanız yük tekrardan işlemciye binecektir.

Bu arada darboğaza neden bu kadar takıldınız anlamadım. Ayarları en yükseğe alın oyunun keyfini çıkarın ? İşlemci değiştirmeden veya 2k monitöre geçmediğiniz sürece darboğaz ortadan kalkmaz. İşlemciye overclock ta yapabilirsiniz tabi, darboğazı biraz azaltabilir.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
PUBG'de kare oranı yumuşat var, 62 Fps'ye sabitliyor.
Ama işlemciyi değiştiremeyeceğim gibi duruyor. Piyasa çok uçuk.

Msi B450 A-Pro anakartım var, 2.nesil Ryzen işlemci varken 5.nesil Ryzen BIOS güncellemesi yapıp Ryzen 5 5600x falan takabilir miyim?
Takabilirsin. O işlemciyle 6600XT pek mantıklı olmaz, 1660Ti ile bile arada darboğaz yiyordum o işlemci ile, 6600XT baya darboğaz oluyordur. 5600X değil de 5600 alabilirsen baya iyi olur.

Attığınız videodaki işlem RSR. Elinizde 2k monitör varsa bu özelliği açtıktan sonra oyunlarıda 1080p de açarsanız , 1080P den 2k ya upscale yapıyor ve FPS arttırıyor.

Siz zaten VSR ile görüntüyü 2k ya çıkartıp işlemciye binen yükü azaltmaya çalışıyorsunuz. RSR kullanmaya çalışırsanız yük tekrardan işlemciye binecektir.

Bu arada darboğaza neden bu kadar takıldınız anlamadım. Ayarları en yükseğe alın oyunun keyfini çıkarın ? İşlemci değiştirmeden veya 2k monitöre geçmediğiniz sürece darboğaz ortadan kalkmaz. İşlemciye overclock ta yapabilirsiniz tabi, darboğazı biraz azaltabilir.
VSR açacağım zaten. Peki açtığım vakit hem masaüstü çözünürlüğünü 2K yapıp hem de oyun içi çözünürlüğü 2K yaparsam darboğaz miktarı ne kadar azalır? Aslında 2K monitör varmış gibi işlenecek görüntü, mantıken darboğazın bitmesi lazım.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,257
İsim
Hacı
cyberpunk
forza horizon 5
god of war

Top Bottom