Neler Yeni

Dark Guardian Pro ARGB Kasa İle B550 Aorus Elite Uyumlu mu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Yıldırım
Dark Guardian Pro ARGB kasa almayı düşünüyorum lakin b550 aorus elite ile uyumludur bilmiyorum kasanın argb desteği var anakart üzerinden kontrol edebilme imkanım var mı ?

TeknoAdam

80+
Youtube videosuna bakın bence. Pro olmayan modeli arkadaşımda var, kendi kontrolcüsü çöp, ışıklar anakarttan kontrol edilse de hız edilemiyor.

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
evet edebilirsin, ama guardian pro yerine revolution 01 alman daha iyi olur. o da kontrol edilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Revolution 01 Alabilirim Ne Tür Artıları Var

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Uyumlu.

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
Arkadaşlar markalara olan bu mesafeli yaklaşım doğru değildir fakat algı oturunca gerçekliğin pek bir önemi kalmıyor tabi anlıyorum.
Marka fanboy'luğu yapmaktan farklı bir şey ama marka ile kalite aynı şey değildir, zira çok büyük markaların da yaptığı Lite modeller vardır.
Bu örnekte olduğu gibi Revolution 01 modeli marka ismi yüzünden daha kaliteliymiş izlenimi verse de Çelik kalınlığı 0,45mm iken Guardian'ınki 0,70mm. Çok teknik detaya inmektense şöyle izah edeyim, hani kasanın yan kapağı açıkken tek el ile kasanın üstünden tutup yan yatırıyorsun ya montaj yapmak için, o zaman kasanın esnemesinden anlıyorsun kalite farkını :)

Herneyse benim için önemli olan konu soğutma, eğer kasanın üstüne sıvı soğutma takmayı düşünüyorsan Revolution01'de pek mümkün olmayacaktır, yalnızca kasanın önüne takabilirsin çünkü üstte takacağın radyatör sığacaktır lakin fanlar aşağı doğru çıkıntı yapacağından(kasa tasarımından dolayı) fanlar RAM slotlarına çarpacak ve monte edemeyeceksin.
Bu benim için önemli bir husus, senin için olmayabilir.

ARGB kontrolcüler için bir şey diyemiyorum, farklı çalışma prensiplerine göre farklı modlara sahip olabilirler. Anakart üzerinden ARGB renk ve fan devir kontrolü verilecekse zaten by-pass edilmiş olacağı için bir önemi kalmıyor. yok kasa üzerinden ARGB kontrolcü kullanacaksa hangisini daha çok hoşuna gidiyorsa ona yönel, tercih meselesi.

Top Bottom