Neler Yeni

DDR 5 ANAKART ÖNERİSİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
dogukan özaydınlı
öncelikle herkese selamlar , arkadaşlar yavaştan kendime başka bir pc toplayacağımda DDR 5 anakart önerisi istiyorum tek sorun şu amd mi intelmi yapsam onu kararlaştıramadım

lütfen düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
öncelikle herkese selamlar , arkadaşlar yavaştan kendime başka bir pc toplayacağımda DDR 5 anakart önerisi istiyorum tek sorun şu amd mi intelmi yapsam onu kararlaştıramadım

lütfen düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum
AMD yapın, bütçe nedir?

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
bütçem şu an kasa ve anakart için yavaş yavaş yapmayı düşünüyorum ama en az 50k tutar diye düşünüyorum şu an için anakart ve kasaya odaklandım
Bende şuan ddr5 topluyorum. Aynen hocam, doğru düzgün parçalar seçerseniz en az 50k kadar tutacak.
Anakartı ben uzun süre baktım, uygun fiyatlılardan bir türlü beğenemedim. Ya vrm ler çok ısınıyor, ya mhz i düşük oluyor, ya oyun performansı düşük oluyor bir türlü seçemedim. Dün incehesapta indirimde şu anakartı gördüm. 8.500 e direkt çektim.
https://www.akakce.com/anakart/en-u...on-wifi-amd-am5-ddr5-atx-fiyati,66115661.html

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
dogukan özaydınlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende şuan ddr5 topluyorum. Aynen hocam, doğru düzgün parçalar seçerseniz en az 50k kadar tutacak.
Anakartı ben uzun süre baktım, uygun fiyatlılardan bir türlü beğenemedim. Ya vrm ler çok ısınıyor, ya mhz i düşük oluyor, ya oyun performansı düşük oluyor bir türlü seçemedim. Dün incehesapta indirimde şu anakartı gördüm. 8.500 e direkt çektim.
https://www.akakce.com/anakart/en-u...on-wifi-amd-am5-ddr5-atx-fiyati,66115661.html
valla 10k çok sıkıntı benim için ben ekran kartına ve işlemciye abanmak istiyorum sadece ama anakartımda yeterli olsun maksimum 6k olsun istiyorum

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
bütçem şu an kasa ve anakart için yavaş yavaş yapmayı düşünüyorum ama en az 50k tutar diye düşünüyorum şu an için anakart ve kasaya odaklandım
Mesaj otomatik birleştirildi:

valla 10k çok sıkıntı benim için ben ekran kartına ve işlemciye abanmak istiyorum sadece ama anakartımda yeterli olsun maksimum 6k olsun istiyorum
Hocam 6k ya b650 çok zor yani

50K bütçede Rx 7900 XTX ve r5 7500F sistem çıkar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
dogukan özaydınlı

anakartı favorime aldım hocam , ekran kartını nvidia yapmayı düşünüyorum ama işlemciyi ryzende kararlıyım teşekkür ederim önerin için

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Hocam inan bana gerçekten çok büyük sıkıntı, 2 haftadır anakart araştırıyorum. Dün alabildim sen düşün. Çok uygun fiyatlı bir şey bakma bence pişman olursun. Bütçen el veriyorsa, biraz daha üste çık. İndirimleri kovala, incehesap gecesini falan kovala. Belki oralardan 10k lık kartı benim gibi 8 e falan alabilirsiniz. Yoksa öbür türlü soru şuna çıkıyor: "Neyi feda etmeliyim?" anakart seçerken artık vrm ısısını seçebilir, mhz düşük olanı seçebilir, oyun performansı düşük olanı seçebilirsin. Bende açıkcası neden seçeyim diye düşündüm, böyle bir anakart aldım işte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
dogukan özaydınlı

kasa önerin varmı hocam 4070 ti tuf yada asus rog sığabilecek kadar büyük olsun istiyorum

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
anakartı favorime aldım hocam , ekran kartını nvidia yapmayı düşünüyorum ama işlemciyi ryzende kararlıyım teşekkür ederim önerin için
Nvdia kart şart değilse (bende 4070ti sistem topluyordum) 7800xt 6 eylülde çıkıyormuş. İstersen onu da bekleyip ona göre alabilirsin. Ben 7800xt ye bakıp f/p kısmını değerlendirip ona göre 4070ti veya 7800xt alacağım.

kasa önerin varmı hocam 4070 ti tuf yada asus rog sığabilecek kadar büyük olsun istiyorum
https://www.sinerji.gen.tr/deepcool...lass-argb-usb-30-e-atx-mid-tower-kasa-p-47861
https://www.sinerji.gen.tr/deepcool...lass-argb-usb-30-e-atx-mid-tower-kasa-p-47860

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
dogukan özaydınlı
Nvdia kart şart değilse (bende 4070ti sistem topluyordum) 7800xt 6 eylülde çıkıyormuş. İstersen onu da bekleyip ona göre alabilirsin. Ben 7800xt ye bakıp f/p kısmını değerlendirip ona göre 4070ti veya 7800xt alacağım.
hocam sana açık konuşmam gerekirse şu an ki sistemim DDR 4 asus rog 3060 ti var i7 10700k intel işlemcim 32 gb ram corsair soğutucum var 2 fanlı şu an için kasa ve anakart alıp diğer ürünleride sonradan almak istiyorum cünkü bütçem hepsine yetmez hemen en azından kasa ve anakartı alıp diğer parçalarıda yavaş yavaş ay ay almak istiyorum zaten her şey pahalanıyor beklememe gerek yok

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
hocam sana açık konuşmam gerekirse şu an ki sistemim DDR 4 asus rog 3060 ti var i7 10700k intel işlemcim 32 gb ram corsair soğutucum var 2 fanlı şu an için kasa ve anakart alıp diğer ürünleride sonradan almak istiyorum cünkü bütçem hepsine yetmez hemen en azından kasa ve anakartı alıp diğer parçalarıda yavaş yavaş ay ay almak istiyorum zaten her şey pahalanıyor beklememe gerek yok
Hocam 6 eylül zaten geldi, 2 hafta sonra kart çıkıyor. Sen zaten diğer parçaları indirim kampanya kovalayarak toplayana kadar 1-2 hafta geçecektir. En sona ekran kartını bırakabilirsin. Duruma göre 7800xt veya 4070ti alırsın. Zaten ikisi için de aynı derece bir psu kullanman gerekecek.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
50K bütçede RX 7900 XTX Toplanıyor zaten, gerek yok 7800xt ye.

Top Bottom