Neler Yeni

DDR4 ram çipi öğrenme

Debian07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolga Öncüloğlu
ÖNCELİKLE RAM OVERCLOK YAPMAK İSTİYORUM FAKAT BU KONUDA DENEYİMSİZİM

Elimde 8x8 ddr4 ram var. Çip potansiyelini bilmediğim için ve deneme yanılma içinde oldukça deneyimsiz olduğum için çip modelini öğrenmem gerekiyor.
Ne yaptıysam bulamadım yada ben anlayamadım.. Thaiphoon programında 1die gözüküyor sanırım bu okuyamadığı anlamına geliyor. Biri yardımcı olabilir mi ? oc potansiyelini öğrenmek istiyorum. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Ekler

• Snap30082024020824.png
    Snap30082024020824.png
    18.1 KB · Hit: 11
  • serino.png
    serino.png
    398.1 KB · Hit: 10

Shourd

80+ Silver
ÖNCELİKLE RAM OVERCLOK YAPMAK İSTİYORUM FAKAT BU KONUDA DENEYİMSİZİM

Elimde 8x8 ddr4 ram var. Çip potansiyelini bilmediğim için ve deneme yanılma içinde oldukça deneyimsiz olduğum için çip modelini öğrenmem gerekiyor.
Ne yaptıysam bulamadım yada ben anlayamadım.. Thaiphoon programında 1die gözüküyor sanırım bu okuyamadığı anlamına geliyor. Biri yardımcı olabilir mi ? oc potansiyelini öğrenmek istiyorum. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
hiç bişi bilmiyorsanız xmp açın

Debian07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolga Öncüloğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hiç bişi bilmiyorsanız xmp açın
hocam zaten açık 3200 de kullanıyorum ama ben oc yapmak istiyorum. mesela işlemcim 5600X 4.60 ghz den 4.95 ghz çıkardım öyle kullanıyorum ha şart değildi yapmayabilirdim ama mutlu oldum. Hobi gibi bir şey benimki

Telefonunu Çıkra

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Bi ara leş gibi kontrolcüleri vardı XMP de takla atıyordu. Sanırım bunda Samsung C-Die denk gelmiş.
Çok fazla ellemeden ufak ufak değer arttır. XMP de takla atan kontrolcü bu değil ancak pek de potansiyeli yok.

Debian07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolga Öncüloğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bi ara leş gibi kontrolcüleri vardı XMP de takla atıyordu. Sanırım bunda Samsung C-Die denk gelmiş.
Çok fazla ellemeden ufak ufak değer arttır. XMP de takla atan kontrolcü bu değil ancak pek de potansiyeli yok.
Hocam voltaj değerlerini oto da bırakıp frekans mı ufak ufak arttırayım ? Bunun çipi C-Die yani doğru mu anladım ?

Telefonunu Çıkra

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Hocam voltaj değerlerini oto da bırakıp frekans mı ufak ufak arttırayım ? Bunun çipi C-Die yani doğru mu anladım ?
Overclock işlerinden anlamıyorum ancak çip yüksek ihtimal C-Die. B-die çıkan bazı modeller var ancak Apacer Panther de kullanacaklarını hiç sanmıyorum. (Samsung larda sorun var galiba. 1-Die yazısı bazen C bazen B die a denk geliyor saçma sapan bir şey)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,837
Üyeler
153,946
Son üye
edipa.
Top Bottom