Neler Yeni

Yardım DeepCool LS520 SE fan kablolaması sorunu

Romalu lakaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Emre
@ysuflix
Vatan: "Bizdeki ARGB kontrolcü fan seti ile birlikte satılıyor, sadece kontrolcü satılmıyor. Ayrıca senin MAG FORCE M100 kasanda 3 tane kasa fanı var ve sen o 3 fanın güç ihtiyacını anakarttan karşılıyorsun. Ee peki bilgisayarına bağlamış olduğun LS520 SE sıvı soğutucunun 2 adet fanının güç kablosunu nereye bağlayacaksın ki? Bağlayacak başka güç yerin yok anakartında. Çünkü senin MSI PRO H610M-B anakartında sadece sağ üst köşesinde bir tane fan güç pin'i var. Sen istersen bunu sipariş et...(Adam bilgisayardan bu fotodaki ürünü gösterdi)

Alıntıyı görüntüle

Teknosa: Bizde yok
MediaMarkt: Bizde yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül Kusura bakma ama gerçekten çaresiz kaldım. Yardım eder misin? 🙏
Çok dandik dark bundan iyidir

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Hocam tüm ayarları yaptıktan sonra tam yükte test sonucu paylaşır mısın ben de düşünüyorum 12400fe

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
hmm kontrolcü gelmemiş. ledleri yakmak için buna ihtiyacın var hocam. yoksa yakamazsın ledsiz kullanırsın.
Dostum bunda fan çoklayıcıda var değil mi? Anlamadığım için sormak istedim?

ysuflix

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
evet fanda takılabiliyor 6 adet.
O zaman şunu kesinlikle netleştirmek istiyorum evet doğru dersen hemen sipariş edeyim.
1) Kasanın kendi 3 fanın güç kabloları tek bir yerden güç alıyor (anakarttaki SYSFAN'dan) ve başka güç yeri de yok zaten benim anakartta.
2) Şimdi ben bu DARK ARGB Kontrolcü ve Çoğaltıcıya (hem ARGB kontrolcü hemde fan çoğaltıcı olarak çalışıyor anladığım kadarıyla ve bu çok iyi bir şey)
3 KASA FAN + 2 SIVI SOĞUTMA FANININ PWM kablolarını DARK ürününe takıp güç verebilirim. Ayrıca anakartımda 5V 3PIN ARGB soket olmadığı için ben bu DARK ürününü alsam SS fanların 3 Pinli Led Dişi kablolarını DARK'a takıp ardından DARK'taki 5 fanında ortak PWM kablosunu ise SYSFAN' yerine takınca tüm sorun çözülmüş olacak doğrumu anladım?
Pompanın PWM sini CPUFAN yerine taktım

ysuflix

80+ Gold
O zaman şunu kesinlikle netleştirmek istiyorum evet doğru dersen hemen sipariş edeyim.
1) Kasanın kendi 3 fanın güç kabloları tek bir yerden güç alıyor (anakarttaki SYSFAN'dan) ve başka güç yeri de yok zaten benim anakartta.
2) Şimdi ben bu DARK ARGB Kontrolcü ve Çoğaltıcıya (hem ARGB kontrolcü hemde fan çoğaltıcı olarak çalışıyor anladığım kadarıyla ve bu çok iyi bir şey)
3 KASA FAN + 2 SIVI SOĞUTMA FANININ PWM kablolarını DARK ürününe takıp güç verebilirim. Ayrıca anakartımda 5V 3PIN ARGB soket olmadığı için ben bu DARK ürününü alsam SS fanların 3 Pinli Led Dişi kablolarını DARK'a takıp ardından tüm fanların ortak PWM kablosunu ise SYSFAN' yerine takınca tüm sorun çözülmüş olacak doğrumu anladım?
hocam kısa yoldan şöyle anlatayım sana buna 6 argb kablosu ve 6 pwm fan takabilirsin kumandadan hızlarını ayarlarsın fanların. kasanda sıvı soğutma dahil 5 fanı da bu cihaza takarsın yani. sıvı soğutmanın argblerini de takarsın kumandasından herşeyini kontrol edersin. işini görücek yani. kontrolcünün birde pwm kablosu var sys fana takıp anakarttan da kontrol edebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
hocam kısa yoldan şöyle anlatayım sana buna 6 argb kablosu ve 6 pwm fan takabilirsin kumandadan hızlarını ayarlarsın fanların. kasanda sıvı soğutma dahil 5 fanı da bu cihaza takarsın yani. sıvı soğutmanın argblerini de takarsın kumandasından herşeyini kontrol edersin. işini görücek yani. kontrolcünün birde pwm kablosu var sys fana takıp anakarttan da kontrol edebilirsin.
Oh be şükür, tamam sipariş ediyorum hemen. Çok teşekkür ederim Yusuf, sağ ol vâr ol. 🙏🤍

ysuflix

80+ Gold
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom