Neler Yeni

Dell N5110 Laptop ısınma sorunu

Efsanefrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Ç
Sevgili dostlar biliyorum bahsettiğim laptop çok eski, dolayısıyla yollarım vermiş olduğu bir yıpranmışlık var o yüzden bunu söyleyeceksiniz ama yani yeni PC fiyatları da dolar kuru sebebiyle herkesin malumu. O sebepten elden geldiğince yapıcı çözümler üretebilen yorumlara ihtiyacım var.
Laptobum son bir senedir bu halde, oyun açmayı geçtim epic games launcher bile açsam ısınmaya başlıyor ve sonuç olarak da bir süre sonra kendini kapatıyor. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Normal. Eğer yük altında ses çıkmasına rağmen ızgaradan sıcak hava çıkmıyorsa içini açıp temizleyin, teknik bilginiz azsa düzgün bir bilgisayarcıda temizletmenizi öneririm, yine çok fayda etmez ama hiç olmazsa kapanmadan idare eder. Ayrıca turbo boost kapatmanızı öneririm.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Laptopun içini aç, fanın olduğu yerleri, hava kanallarını bir fırça yada basınçlı hava makinesiyle temizle.

Daha sonra işlemci ve ekran kartının üzerindeki ısı borusunu sök, kurumuş olan eski macunu izopropilli alkol ile sil, ardından kaliteli bir macun alıp onu işlemci ve ekran kartının üzerine sür.

Sonrasında ısı borusunu ve fanları tekrar takıp laptopu alt kapağını kapat.

Efsanefrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Ç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Söylediklerinizin hepsi yapıldı zaten. Ama ona rağmen yük altında aşırı ısınıyor sanırım fan çalışmayı durduruyor. Nedenini anlayamadım.

Top Bottom