Neler Yeni

DellG3223D monitördeki ıps ışık sızması -glow

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
Dell G3223D ıps monitördeki ışık sızması ve ıps glow normal mi.Aldıpım yerde herkes sıfır ışık sızması yazmış ki bu çok zor.Ne diyorsunuz fikir olarak
IMG_9701.jpeg
IMG_9638.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotoğraflarda gözde göründüm biraz daha fazla zaten bilginiz vardır

Ekler

• IMG_9698.jpeg
    IMG_9698.jpeg
    938.9 KB · Hit: 54
  • IMG_9663.png
    IMG_9663.png
    2.5 MB · Hit: 62
  • IMG_9652.jpeg
    IMG_9652.jpeg
    965.6 KB · Hit: 62
  • IMG_9662.png
    IMG_9662.png
    2.5 MB · Hit: 57

Attalos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay
Merhabalar dostum bende de bu monitörden var seninkine benzer durumlar mevcut çok yüksek parlaklıklarda karanlık arka plan ve karanlık ortamda senin monitörünün son durumunu nedir acaba değiştirmeye gittin mi yoksa öyle kullanmaya devam ediyormusun acaba ?

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar dostum bende de bu monitörden var seninkine benzer durumlar mevcut çok yüksek parlaklıklarda karanlık arka plan ve karanlık ortamda senin monitörünün son durumunu nedir acaba değiştirmeye gittin mi yoksa öyle kullanmaya devam ediyormusun acaba ?
Bu şekilde kullanıyorum kardeşim tel ile müşteri hizmetleri ile konuşmuştum iki yıl içinde ne zaman isterseniz garantiye gönderin fotoğrafları gönderirsiniz gerekirse değiştiririz demişlerdi. Ama biraz uzak mesafeden oldu mu sorun olmuyor sonuçta 32 monitör olduğu için yakından panelden sızma daha çok etkili oluyor. Sorun etmiyorum ben ya çünkü çok rahatsız etmiyor. kafaya takmazsan alışmaya çalışırsan problem olmuyor. sonuçta çok üst düzey monitör de dahi olabiliyor. Benimkinde IPS glow biraz daha fazla, biraz daha Işık sızması var. Bu şans işi olduğu için ıps monitörlerinin yapılış gereği olması gerektiği için az ya da çokluğu şans. akşama atabilirsem son durum fotoğrafını atarım

Attalos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay
Bu şekilde kullanıyorum kardeşim tel ile müşteri hizmetleri ile konuşmuştum iki yıl içinde ne zaman isterseniz garantiye gönderin fotoğrafları gönderirsiniz gerekirse değiştiririz demişlerdi. Ama biraz uzak mesafeden oldu mu sorun olmuyor sonuçta 32 monitör olduğu için yakından panelden sızma daha çok etkili oluyor. Sorun etmiyorum ben ya çünkü çok rahatsız etmiyor. kafaya takmazsan alışmaya çalışırsan problem olmuyor. sonuçta çok üst düzey monitör de dahi olabiliyor. Benimkinde IPS glow biraz daha fazla, biraz daha Işık sızması var. Bu şans işi olduğu için ıps monitörlerinin yapılış gereği olması gerektiği için az ya da çokluğu şans. akşama atabilirsem son durum fotoğrafını atarım
bende bugün düşündüm acaba garanti ile iletişime geçeyim mi diye de uğraştırırlar diye düşündüm bide diğer gelecek olan monitörün de nasıl çıkacağı belli olmayacak öyle de bişey var. Dediğin gibi bu İPS monitörler genelde böyle oluyor. İps Glow bende sadece sağ alt tarafta var monitöre sol taraftan bakarsan belli oluyor bide karanlık arka plan ve karanlık ortamda gözüme çarpıyor onun haricinde çok hoşuma gidiyor monitör gerçekten renkleri felan güzel dediğin gibi bunları kafaya takmamak lazım dostum.

Attalos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay
Bir de sana bişey daha soracam karanlık ortamda bakarken böyle ekranda sanki böyle izler varmış gibi bişeyler görüyormusun ?

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
Bir de sana bişey daha soracam karanlık ortamda bakarken böyle ekranda sanki böyle izler varmış gibi bişeyler görüyormusun ?
Bir fotoğraf at kardeşim ona göre bende de var mı yok mu yorum yapayım. tam kastettiğini anlamadım çünkü.

Attalos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay
Bir fotoğraf at kardeşim ona göre bende de var mı yok mu yorum yapayım. tam kastettiğini anlamadım çünkü.
valla çekmeye çalıştım da fotoğrafta belli olmuyor malesef denedim de çekmeyi böyle hani bulutlanma derler ya öyle bişey gibi ama değil gibi de belki de ışık yansıması yüzünden öyle geliyor olabilir bilemedim valla monitör tozlanır da hani lekeler oluşur ya onun gibi bişey sanki

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
valla çekmeye çalıştım da fotoğrafta belli olmuyor malesef denedim de çekmeyi böyle hani bulutlanma derler ya öyle bişey gibi ama değil gibi de belki de ışık yansıması yüzünden öyle geliyor olabilir bilemedim valla monitör tozlanır da hani lekeler oluşur ya onun gibi bişey sanki
O Işık sızması ve IPS low’dan öyle görünebilir bulutlanma olsa kamerada daha fazla belli olur net belirgin olur

O Işık sızması ve IPS low’dan öyle görünebilir bulutlanma olsa kamerada daha fazla belli olur net belirgin olur
Gönlünü rahat tut kardeşim kafana takma çok rahatsız etmiyorsa seni, takıntından dolayı ya da daha iyi düzgünü olsundan dolayı değiştirmeyi düşünüyorsan gerek yok ama dediğim gibi çok rahatsız etmiyorsa sıkıntı yok

Attalos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay

Gönlünü rahat tut kardeşim kafana takma çok rahatsız etmiyorsa seni, takıntından dolayı ya da daha iyi düzgünü olsundan dolayı değiştirmeyi düşünüyorsan gerek yok ama dediğim gibi çok rahatsız etmiyorsa sıkıntı yok
yok rahatsız etmiyor aslında çok öyle ilk başlarda kafama takılıyordu da bazen görünce yine aklıma geliyor işte öyle yoksa genel olarak monitörden çok memnunum yani DELL bu işte kendisini kanıtlamış zaten daha önce de İPS panelli monitör kullanmıştım ama bunlara hiç dikkat etmemiştim belki de şimdi dikkat ettiğimden dolayı böyle oluyor olabilir. Benim monitörün durumu da seninkine benziyor işte fotolarda gördüğüm kadarıyla ips glow zaten var hepsinde bunu biliyoruz gerisini de gözümüz görmeyecek artık bundan sonra :) normalde zaten o dediğim leke gibi şeyler gözükmüyor bile çok dikkatli bakınca siyah ekranda belli oluyor dibine girince monitörün yani yoksa uzaktan pek belli olmuyor anca çok çok dikkatli ve zifiri karanlık bir yerde bakman lazım

Top Bottom