Neler Yeni

Demon Slayer İzledim ve Düşüncelerim

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar en sonunda malum animeyi izledim. Çok fazla postunu gördük kendinden çok söz ettirdi hepimiz biliyoruz. Düşüncelerime geçecek olursam anime baştan aşağı shounen klişeleri ile dolu. Örnek verecek olursam;

Aslında çok güçlü ama güçsüz gözüken karakter.

Rakibi yendiğini zannedip aslında yenmemesi. Hangi sahne olduğunu biliyorsunuz ben dedim içimden aslında ölmedi dedim harbiden de ölmemişti 😂

Geçmişi acı dolu ama yufka yürekli ana karakter. Karakterimiz mutlaka ya yetimdir ya öksüz yada ikisi birden. Hiç şaşmaz.

Hayvan gibi dayak yiyip ölmesi lazımken eski anılarını düşünüp birden powerup alan ana karakter.

Ana karakterin arkadaşının sapık olması. Evet kendisinden nefret ediyorum keşke ölseydi. Sapık olduğu için değil sürekli ağlayıp zırlayan bir karakter. Onun olduğu çoğu sahneyi atlayarak izledim o derece nefret ettim.

Olmazsa olmaz Tsundere karakter. Evet domuz kafadan bahsediyorum.

İblis vs. insan. Çok popüler bir konsept. Sanırım bundan önce Yakusoku no Neverland izlememden kaynaklı konsept başta sıktı.

Baş düşmandan önce öldürülmesi gereken mutlaka yaverleri olur. Mesela burada 12 şeytan kameri demişler. Bu olay çok fazla var illa önde onları kesecen.

Ana karakterin kısa bir zamanda aşırı güçlenmesi.

Dövüşürken çok fazla konuşan karakterler. Valla bıktım billa bıktım. Skill kullanırken illa bağırarak söyleyecekler söylemeyince o skili yapamıyorlar sanırım.

Geldik benim en sevmediğim klişeye. Yan karakteri 3 bölüm gösterip izleyiciye çok sevdirip akabinde hemen harcanması. Salondan çıktığımda kendimi mangakaya ana avrat söverken buldum kendimi. Bu animenin mangakası kimse Allah belanı versin hocam kusura bakma yazacağın manganın ta... Ayrıca film tüm zamanların en çok izlenen anime filmi olmuş ve Spirited Away gibi bir şaheser başyapıtı tahtından devirmiş inanamıyorum çok ayıp edilmiş üstad Miyazakiye. Ortalama bir filmden ötesi değil. Yeni nesil beni şaşırtıyor.

Daha aklıma gelmeyen birkaç şey. Bir klişe daha var kötü tarafın iyi tarafa geçmesi gibi henüz göremedik ama mutlaka ve mutlaka olacaktır. Aslında Nezuko bile sayılır he. Artık özgün orijinal anime izleyemeyeceğiz onu anladık artık hepsi birbirine benziyor nerede eski animeler...

Neyse bu zamana kadar kötü konuşmuş gibi olabilirim ama klişe = kötü anime demek değildir. Klişeler iyi işlendiği zaman ortaya güzel sonuçlar çıkarabilir. Demon Slayer ise klişeleri olabildiğince güzel kullanan bir anime. Karakterlerin oldukça başarılı yazıldığını düşünüyorum. Zenitsu hariç berbat yazılmış bir karakter inşallah ölür eğer mangayı okuyan varsa bana spoiler versin lütfen. Olay örgüsü de çok başarılı. Hızlıca geçmemişler sindire sindire anlatmışlar. En az 4 sezon garanti diyorum. Kötü karakter de çok iyi yazılmış tam kötü yani bu Japonlar beceriyor kötü karakter yazmayı. Çizimler desek muazzam. Son yıllarda bu kadar iyi animasyon kalitesinde bir şey izlememiştim. Boss dövüşleri tatmin edici. Yani genel olarak ortalamanın üzerinde kaliteye sahip bir seri. Filmi için aynısını demiyorum.

10/7.5

Top Bottom