Neler Yeni

Deprem olduğunda bazaya saklanmak neden tehlikeli?

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Arkadaşlar bizlere okullarda yatak kenarina çok kapan yap dendi tamam da bazaya saklansak sağlam hem uzerimize düşen taşları engeller hem tozu toprağı hemde daha rahat olmaz mı içine eşya stoklamak da çok kolay bir çakı koyup oksijen için deprem sonrası delik açsak içinde daha güvende olmaz mıyız deprem konusundaki cahilim sadece düşününce mantıklı geliyor yaşadığım apartman 3 katlı ve üçüncü kattayim tavan cokse bile çoğunlukla gardrobum engel olur yatağa zaten daha az yük biner yeterli sayida erzak depolarsam düdük powerbank de olacağını düşünürsek rahat etmez miyim ?( İzmir'de yaşıyorum İzmir'de deprem olacak diyorlar ondan merak ettim)

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar bizlere okullarda yatak kenarina çok kapan yap dendi tamam da bazaya saklansak sağlam hem uzerimize düşen taşları engeller hem tozu toprağı hemde daha rahat olmaz mı içine eşya stoklamak da çok kolay bir çakı koyup oksijen için deprem sonrası delik açsak içinde daha güvende olmaz mıyız deprem konusundaki cahilim sadece düşününce mantıklı geliyor yaşadığım apartman 3 katlı ve üçüncü kattayim tavan cokse bile çoğunlukla gardrobum engel olur yatağa zaten daha az yük biner yeterli sayida erzak depolarsam düdük powerbank de olacağını düşünürsek rahat etmez miyim ?( İzmir'de yaşıyorum İzmir'de deprem olacak diyorlar ondan merak ettim)
Molozların yatağını parçalama ihtimali var, bana pek mantıklı gelmedi, hareketsiz falan kalacaksın.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,377
İsim
uwu
Şansa bağlı bn yatagimin bir ayağını soktum ayak ucumda kini en ufak sallanmadi ses çıkarıyor ve düşme hissi yarattığından hemen uyanıyorum

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,391
İsim
Selim
Depremde kurtulanlarin çoğu yatakların kenarında duranlar oldu 👍 zaten yıkılan binalara bakın yatak olan kısım ile duvar arada kalıyor ve orada ki boşluk sizi kurtarıyor. Ama kas donması yaşama ihtimaliniz yüksek bu yüzden dizlerinizi bukmeyin. Sakat kalma ya da kesilme ihtimali yüksek oluyor ozaman.

Kara*

80+ Silver
İçine girerek ölümünü imzalarsın. Ani şekilde oluyor sen onu derin uykunda çak salladığını hisset kalk çoktan olan olur deneme öyle şeyler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,386
İsim
Diyarhan
Zaten molozun altında ses duyulmuyor birde bazaya gir sjsksk ses yalıtım da yap tam tabut olsun

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten molozun altında ses duyulmuyor birde bazaya gir sjsksk ses yalıtım da yap tam tabut olsun
Güzel bir erzak çantası elektrik ve düdükle kurtarilma şansım olduğunu düşünüyorum umarım deprem olmaz tabi de yurt dışında bir kaç imalatçının deprem yatağı yaptığını gördüm onlar çok iyi onlardan almak lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,989
Üyeler
151,484
Son üye
mutefekkir
Top Bottom