Neler Yeni

Ders programımda dersler aynı saatte görünüyor

Merhaba, lisans 2 öğrencisiyim. Lisans 1 güz döneminde kaldığım 2 ders var. Bu dönem danışman tarafından ders kaydım yapıldı, ders programıma baktığım zaman pazartesi günü öğleden sonraki ilk saatte 2 tane farklı ders görünüyor. Birisi alttan alacağım ders, birisi de lisans 2 güzün kendi dersi. Hangisine girmem gerekiyor, alttan aldığım derse öncelik vermem gerektiğini söylediler ama programda iki ders çıkıyor aynı saatte. Bu durumu yaşayan var mı, yardımcı olabilir misiniz? Örnek görsel şu şekilde;
1726487212546.png

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,191
İsim
Mehmet Aslan
Merhaba, lisans 2 öğrencisiyim. Lisans 1 güz döneminde kaldığım 2 ders var. Bu dönem danışman tarafından ders kaydım yapıldı, ders programıma baktığım zaman pazartesi günü öğleden sonraki ilk saatte 2 tane farklı ders görünüyor. Birisi alttan alacağım ders, birisi de lisans 2 güzün kendi dersi. Hangisine girmem gerekiyor, alttan aldığım derse öncelik vermem gerektiğini söylediler ama programda iki ders çıkıyor aynı saatte. Bu durumu yaşayan var mı, yardımcı olabilir misiniz? Örnek görsel şu şekilde;
Alıntıyı görüntüle
Başvuru tarihleri bitmediyse danışman ve öğrenci işleri ile görüş. Ben kaldığın dersten devam zorunluluğu olmuyor diye biliyorum , ama sen yine de mutlaka teyit ettir okula göre değişir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Başvuru tarihleri bitmediyse danışman ve öğrenci işleri ile görüş. Ben kaldığın dersten devam zorunluluğu olmuyor diye biliyorum , ama sen yine de mutlaka teyit ettir okula göre değişir.
Ders kaydını danışman yaptı, ben öğrenci işlerine mail de attım. Sorun şu, pazartesi günü görünen bu iki farklı dersten hangisine girmem gerek? Üstteki alttan alacağım ders, alttaki bu dönemin zorunlu dersi.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,191
İsim
Mehmet Aslan
Ders kaydını danışman yaptı, ben öğrenci işlerine mail de attım. Sorun şu, pazartesi günü görünen bu iki farklı dersten hangisine girmem gerek? Üstteki alttan alacağım ders, alttaki bu dönemin zorunlu dersi.
dediğim gibi danışmanla tekrar görüş , öğrenci işlerinden de mail bekle. En kötü ders hocalarından biriyle konuşursun belki ders saatini kaydırır , veya geç girmene müsade eder.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,535
İsim
ismail
Ya ders saatleri değişir yada ikinci öğretimlerle girersin

qwerty666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
qwerty
Alttan aldığın dersten devamsızlıktan kalmadıysan devam zorunluluğu yok

qwerty666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
qwerty
Not ile geçemedim.
Tamam işte normal başarısız olmuşsun. Sınavından kalıp O dersten devamsızlık yapmadıysan sorun yok. Ders saatlerini değiştirirler mi bilmiyorum her üniversite farklı sonuçta. En kötü alt sınıflarından notlarını alıp çalışırsın.

Top Bottom