Neler Yeni

ders ve bölüm hakkında bilgi

zeraxrd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çetiner
Merhabalar, 12. sınıf öğrencisiyim YKS24'de bu zamana kadar hedefsiz geldim. Çevremde tanıştığım bir kaç kişi ve ilgimi çekmesi üzerine İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü son aylarda kafama tutturdum. Çok ders çalışan birisi değilim türkçe netlerim 15-23 net arası, sosyal netlerim 7-10 arası. 5 aylık bir kampda kendimi bu netlerde yukarı çıkarabileceğimi düşünüyorum. İşin aslı bu bölümü okumuş olanlar var ise bölüm hakkında yardımcı olabilirler mi? İş imkanı bulabilir miyim? Okumaya değer bir bölüm mü? Zorluğu nedir? Kolay yolu nedir? Ders çalışmayıda pek sevmeyen birisiyim, kitap yüzü açamıyorum. Aslında derslere nereden başlayacağımı bilmiyorum. Dershanede ki hocalarım ilede görüşüyorum fakat tam olarak kendimi anlatamadığım için çözüm bulamıyorum. Ders çalışmaya başlama yönünden de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar 🫶

Son düzenleme:

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,509
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Merhabalar, 12. sınıf öğrencisiyim YKS24'de bu zamana kadar hedefsiz geldim. Çevremde tanıştığım bir kaç kişi ve ilgimi çekmesi üzerine bu bölümü son aylarda kafama tutturdum. Çok ders çalışan birisi değilim türkçe netlerim 15-23 net arası, sosyal netlerim 7-10 arası. 5 aylık bir kampda kendimi bu netlerde yukarı çıkarabileceğimi düşünüyorum. İşin aslı bu bölümü okumuş olanlar var ise bölüm hakkında yardımcı olabilirler mi? İş imkanı bulabilir miyim? Okumaya değer bir bölüm mü? Zorluğu nedir? Kolay yolu nedir? Ders çalışmayıda pek sevmeyen birisiyim, kitap yüzü açamıyorum. Aslında derslere nereden başlayacağımı bilmiyorum. Dershanede ki hocalarım ilede görüşüyorum fakat tam olarak kendimi anlatamadığım için çözüm bulamıyorum. Ders çalışmaya başlama yönünden de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar 🫶
bölüm ne hoca

don carlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
ms
her şeyi söylemissin de bölüm nerde dostum

zeraxrd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çetiner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Unutmuşum, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı :geek:

yenigeldim

80+ Silver
Çevren falan varsa bir türlü yürürsün de başlarda çok zor olur diye düşünüyorum.

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,354
İsim
Oozdmrsm

bozkan

80+ Bronze
Vallahi Hocam 4 yılınızı bir iş umudu olacak diye iç mimarlığa yatırmanızı tavsiye etmem, sonrasında büyük pişmanlık olmasın. bir aile, akraba şirketi vs yoksa öğrenciyken staj imkanı sunacak, mezun olunca işiniz hazır olacak vs. daha insanların ihtiyacı olan iş kollarına yönelmenizi tavsiye ederim.

Tavuk çiftliği olan bir komşu 6 milyona kendisine yeni ev aldı. Ben Türkiye'nin en yüksek puanlı bölümlerinden birisini dereceyle, yüksek lisansını birincilikle bitirdim, öyle bir para yok asla ortada. Normal bir memur maaşı alıyorum.

Bugünkü kafam olsa %100 mal satma garantisi olan bir işe girişir, üniversiteye yaptığım yatırımı ailemden oraya yapmalarını isterdim.

İnsanlar yumurta yiyecek mesela. Yememe ve almama ihtimalleri yok fiyatı ne kadar olursa olsun :)

Kafanızı daha çok karıştırmamışımdır umarım. Hayatınızın bu dönemleri oldukça zorlu geçer, hayat boyu yapacağınız mesleğe karar vermek hiç kolay değil. Benim tavsiyem %100 ihtiyaç olan mesleklere yönelmeniz. Biraz saha araştırması yaparsanız bence 2024 yılında sahada hangi meslekler aranıyor öğrenebilirsiniz. Mesleğin adına değil, parasına ve yapıp yapamayacağınıza odaklanmalısınız. İnşaat mühendisliği okuyup asgari ücretle çalışan, o maaşı da düzenli yatmayan bir arkadaşım vardı mesela. Çalıştığı inşaattaki demir ustası belki 3 asgari ücret alıyordur, günü 2000TL'den çalışıyorlar.

Kolaylıklar ve başarılar dilerim

Top Bottom