Neler Yeni

Desteklenmeyen bir ekran kartı ile Hackintosh

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Tümtürk
Merhabalar,

Şuan bilgisayarıma hackintosh kurmak istiyorum. Ama destekli ekran kartlarına bakınca desteklenmediğini anladım. Hackintoshu kurmanın en azından düşük çözünürlüklü olsada kurabilmemin bir şansı var mı ? İşlemcinin desteklediğini bilmiyorumda ona da bir cevap verirseniz minnettar olurum.

Bilgisayarın Özellikleri :

İşlemci : AMD Ryzen 5 2600

Ekran Kartı : NVIDIA Geforce GTX 1650

HDD (SSD) : SanDisk SSD PLUS 480GB

RAM : 16 GB 3000 MHz

Önceden Hackintosh yüklemeye çalıştım ama kurulum ekranına bile giremedim (Başka bir bilgisayar ile)

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,084
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
Hocam garip gelecek ama isterseniz bu konuyu Technopat Sosyal'de açın. Burada bu tarz işler ile ilgilenen daha hiç görmedim. Tabi var ise yardımcı olacaktır.

macOS

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sanal makine dışında yok.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar,

Şuan bilgisayarıma hackintosh kurmak istiyorum. Ama destekli ekran kartlarına bakınca desteklenmediğini anladım. Hackintoshu kurmanın en azından düşük çözünürlüklü olsada kurabilmemin bir şansı var mı ? İşlemcinin desteklediğini bilmiyorumda ona da bir cevap verirseniz minnettar olurum.

Önceden Hackintosh yüklemeye çalıştım ama kurulum ekranına bile giremedim (Başka bir bilgisayar ile)
Nvidia kartları çok eski macos sürümleri destekliyor ama yeni sürüm macos ile o kartla hackintosh olmuyor.

İlla kuracaksan ikinci elden R7 240 gibi bir kart alıp anakartta birden fazla X16 slotu varsa ikincisine takabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Cihad Duman
Merhabalar,

macOS kuramanız mümkün ama tam performansı ile kullanmazsınız. Big surda Pascal mimarili ekran kartlarında destek var sedece. High sieera kurabilirsiniz.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Tümtürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam garip gelecek ama isterseniz bu konuyu Technopat Sosyal'de açın. Burada bu tarz işler ile ilgilenen daha hiç görmedim. Tabi var ise yardımcı olacaktır.
Biraz geç oldu ama hocam öneriniz ile Technopat'ı denedim ve... Technopat'a geçince hayat varmış 😅. Nedense Technopat'da daha çok insanlar yardımcı oluyor ve gerekli bilgiler çok daha fazla oluyor. Kısacası konu ile alakası olmasa da Technopat'a geçmek ile en iyisini yapmışım diyebilirim. Büyük ihtimalle bir çok kişi bana "Kızgın" emojisini atacak ama cidden Technopat>DA gibi forumlar desek yalan olmaz 😅

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kemal ALKIN
İlgilendiği Kategoriler
İşletim Sistemleri
Top Bottom