Neler Yeni

devamlı düşük fps ve fps drop

HYSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hüseyin sen
ark survival evolved oyununda düşük fps oynamama rağmen bir yandanda fps drop yiyorum alt tab dahi atamıyorum pc 5 10 dakika boyunca kitleniyor daha sonra ya oyun crash veriyor ya da zor zahmet açılıyor pc yeni temizlendi /macunlandı ekstra bi bakım vs varsa bildiğiniz yapabileceğim yardımcı olursanız sevinirim (çoğu yt videosundaki fps boost ayarları yapılı)

Leaden_Viever

80+ Bronze
Sistemin özellikleri?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ark survival evolved oyununda düşük fps oynamama rağmen bir yandanda fps drop yiyorum alt tab dahi atamıyorum pc 5 10 dakika boyunca kitleniyor daha sonra ya oyun crash veriyor ya da zor zahmet açılıyor pc yeni temizlendi /macunlandı ekstra bi bakım vs varsa bildiğiniz yapabileceğim yardımcı olursanız sevinirim (çoğu yt videosundaki fps boost ayarları yapılı)

HYSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hüseyin sen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Leaden_Viever

80+ Bronze
i5 7400/GTX 1060 6gb/8gb ram

oyundayken %100 cpu oluyor zararı olur mu pek bilmiyorum onun dışında oyun min sistem özelliğinde 8gb ram var ondan dolayı olabilir mi ?
İşlemcinin ısınmadığı sürece bir sıkıntı yok ama hep %100 de çalışması bir zamandan sonra işlemci yavaşlatabilir HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Ayetullah Taylan
ram yüzünden drop giriyor ve işlemcinizi değiştirin orta low ayarlarda 60fps alırsınız.

bende de oyun hdd de ama öyle bir sorun yok

HYSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hüseyin sen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Ayetullah Taylan
en ucuz
oyun ssd me sığmıyor

işlemci ne önerirsin
intel ve lga 1151 için pek seçenek yok saçma sapan fiyatlar var sıfırlarda. 2.elde 9100f alınabilir.

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Ayetullah Taylan
bir şey satın almadan bi çözümü olmaz mı
amd de rsr mi neydi özellik vardı sanal pixeller oluşturarak işlemcideki yükü biraz azaltıp daha fazla fps alıyordunuz. Nvidiada da böyle bir şey varmı bilmiyorum varsa aç ve grafikleri kıs. Aklıma tek bunlar geldi, söylemeliyim bende 1.5 ay önce 8gb ram kullanıyordum 16 ya geçince cağ atlamış oldum. RDR2 de 8gb varken drop giriyorken 16gb olunca fps düşüyor ama drop falan girmiyordu. Bence önceliğin ram olsun.

HYSO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hüseyin sen
amd de rsr mi neydi özellik vardı sanal pixeller oluşturarak işlemcideki yükü biraz azaltıp daha fazla fps alıyordunuz. Nvidiada da böyle bir şey varmı bilmiyorum varsa aç ve grafikleri kıs. Aklıma tek bunlar geldi, söylemeliyim bende 1.5 ay önce 8gb ram kullanıyordum 16 ya geçince cağ atlamış oldum. RDR2 de 8gb varken drop giriyorken 16gb olunca fps düşüyor ama drop falan girmiyordu. Bence önceliğin ram olsun.
teşşekkür ettim önceliğim ram olucak

Top Bottom