Neler Yeni

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite sendromu hakkında...

JustTie

80+
Merhaba. 11-12 Yaşlarımdayken, İzmir'in en bilindik çocuk psikiyatristi tarafından bana ADHD (Attention Deficit Hyperacivity Discorder) (DEHB) tanısı konmuştu. Bunun yanında, "Anksiyete" teşhisi de konmuştu. Şu an 21 yaşındayım ve açıkçası, diğer normal diye tabir ettiğim "ADHD Olmayan" kişilerle genelde sosyal manada sorunlar yaşayabiliyorum. Fazla duygusalım ve çabuk kırılgan olabiliyorum. Yaş ilerledikçe, hiperaktif bozukluklar azalır ama tamamen kaybolmaz. Örneğin, ailem bana ben 4-5 yaşlarımdayken, evdeki elektronik eşyaları kırıp, evde koşturduğumu söylemişti. Artık o düzeyde bir hiperaktif değilim ancak, otururken ve ayakta sallanmadan rahat duramıyorum. Bu durum, bende hala daha hiperaktif bozukluk olduğunu gösteriyor. Sizde benim gibi ADHD misiniz? Merak ediyorum. Ayrıca ADHD olmayan arkadaşlarınında görüşlerini merak ediyorum.

Bu arada, Asperger sendromu (Yüksek İşlevli Otizm) ile oldukça benzer belirtilere sahibim. Gerçek hayatta hiç arkadaşım olamadı ve daha anaokulu zamanında, öğretmenin babama: "Bu çocuk beni dinlemiyor ve hiçbir şey öğrenemiyor. Kendi kafasında takılıyor." demiş. Ayrıca, anaokulu zamanında alfebeyi öğretmen değil, babam zar zor öğretebilmiş... Sürekli kendi hayal dünyama kapanmış olmam ve sosyal konudaki başarısızlığım, acaba bende aynı zamanda Asperger sendromu da var mı diye düşündürtmüyor değil... Ayrıca, ADHD yüzünden matematik ve tarih gibi derslerde hep başarısızım. Ayrıca çok yemek yerim ve benim gibi ADHD olan insanların çoğununda bu sebeple cinsiyet farketmeksizin, şişman olduklarını gördüm. Ayrıca çocuksu bir kişiliğim var. Açık lise 3 okuyorum ve Matematiğim o kadar kötü ki, 100 üzerinden 15 alıyorum ki onuda atarak alıyorum çünkü matematik konusunda hiçbir fikrim yok ve bunalıyorum, öğrenemiyorum ve kaçıyorum resmen...

Bu arada, bazı sitelerde bizim gibi ADHD olanlara "ADHD Panda" ismi verildiğini görmüştüm. Tahmin edin, neden? Kiloluyuz genel olarak. ^^"

Son düzenleme:

JustTie

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görüşleriniz?

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
O matematikten 15 alma kısmını çok kafana takma. Tek düşük not alan sen değilsin. Diğer konularda ise ne yorum yaparsam yanlış olur, psikiyatrist değilim

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hiç bir şey için üzülme. Sonuçta bunu isteyerek yapmıyorsun. Vardır bir hayır diye düşünmek gerek.:(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,870
Üyeler
138,427
Son üye
benyiit
Top Bottom