Neler Yeni

Dinler hakkında ne düşünüyorsunuz? Dininiz veya inancınız nedir?

Nsjdeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ediz Türk
Dinler ve inançlar hakkında konuşmayı seviyorum, seviyeli olursa tadından yenmez. Dininiz veya inancınız nedir? Dinler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
maxresdefault.jpg

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Diğer dinleri zamanında insanların İslam'dan ayrılıp veya inanmayıp farklı şeylere inanmaları. Bana saçmalık gibi geliyor diğer dinler.

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Havalı olmak için,
Farklı görünmek için,
Araştırmadan,
Farklı dinler seçenlere Allah akıl fikir versin.
Bazı insanlar var neden sürekli müslümanlığı yaymaya çalışıyorsunuz diyor. (Geçen gün karşılaştım)
Yav bizim dini görevlerimizden biride bu. (Bunları diyenlerde genelde müslüman.)
Ben müslümanım ama bu tarz konular can sıkmaya başladı.

Dave Mustaine

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sıkmadı mı bu konular?Hep din konusu açılıyor,hep tartışma çıkıyor.Bazıları İslam'ı anlatmaya çalışırken yarım yamalak bilgileriyle ders veriyor.Bazıları İslam dinini araştırmadan yanlış bilgilerle karşı çıkıyor.Yani kısacası genelinde bomboş bir bilgi karmaşası çıkıyor.Hayır ben anlamadım niye her hafta birisi din konusu açıp polemik oluşturuyor?Ya bıktım vallahi bıktım ya.
Ateist bir arkadaşım sağ olsun sorgulamamı sağladı.Aklımdaki sorulara cevaplarımı kendi dinim içinde buldum.Elhamdülillah Müslüman'ım.Bu kadar bilginin senin için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Dinler ve inançlar hakkında konuşmayı seviyorum, seviyeli olursa tadından yenmez. Dininiz veya inancınız nedir? Dinler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Her din yarının mitolojisidir.

Bana göre dinler insanların tarih boyunca bir şeye sığınma amacıyla oluşturulmuş şeylerdir.

DaffyGraphic

80+ Silver
Tüm dinlere saygı duyuyorum.İslam dinine inanıyorum ben.Bunun kısaca bir sübutu olarak,Kur'an-ı Kerim-in değişmediğini gösterebiliriz.Bazıları sorabilir değişmediğini nerden bilebilirisniz diye,bunun sübütü olarakta tüm camilerdeki Kur'an-ı Kerim-in aynı olduğu gösterilebilir.

Aware

80+ Silver
Burada da ayda 1 açılmaya başlandı din konuları. Silicone a benzemez umarım.
İslam dini dışındaki dinler değiştirildi. Yani tek doğru din İslam diye düşünüyorum. Tarih boyunca insanların olanlara bir çözüm bulmak için ve inanacak bir yaratıcının varlığına inanıp, güvenip doğru yolu bulmalarıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Bu konular biraz sıktı artık.
Her inanca saygı duymak gerek. Agesit olan biri müslümana laf edemez mğslğman olan atesite laf edemez. Böyle ateistlere çok denk geldim adam İsl*m yazıyor adama İslam'ın nesini beğenmiyorsun dedim Kuran'da kadınları dövüyorlar ne kadar güzel bir şey dimi dedi gittim ayetin tefsirlerini attım farklı yerlerden adam hiçbirşey demedi o yüzden ne burdan nede internetten yapacağımız din tartışması kimsenin inancını değiştirmez bence yüzyüze tartışırken belki olur.

Eskel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,969
İsim
Emin
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,450