Neler Yeni

Diş teli varken ısırırsam nolur?

Liberal Kenobi

80+ Bronze
ısırırsam ne olur? bide Hamburger yedim biraz şişkinlik oldu da kilo almış olabilirmiyim? yemek yemeden önce tartıldım 67 yedikten sonra 68 olmuş normal mi şişkinlik mi? Bi de diş teli kilo verdirir mi?

Kapuska

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Oğuzhan
kilo ne alaka anlamadım ama ısırmadan 2 yıl yaşayamazsın. Zaten çoğu şeyi yapamadığından yapmıyorsun örnek: Elmayı ısırarak yemek. Kimse o kadar süre bunları yapmadan tedavi olmamıştır. Mutlaka cevizi kart kurt löpürdetirken “ulan bu ceviz değil!” çırpınışıyla lavaboda metal parçası ellerinde bakışacaksın. Dikkat et dikkat et nereye kadar! Ama asitli içeceklere dikkat etmeni öneririm

Liberal Kenobi

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kilo ne alaka anlamadım ama ısırmadan 2 yıl yaşayamazsın. Zaten çoğu şeyi yapamadığından yapmıyorsun örnek: Elmayı ısırarak yemek. Kimse o kadar süre bunları yapmadan tedavi olmamıştır. Mutlaka cevizi kart kurt löpürdetirken “ulan bu ceviz değil!” çırpınışıyla lavaboda metal parçası ellerinde bakışacaksın. Dikkat et dikkat et nereye kadar! Ama asitli içeceklere dikkat etmeni öneririm
hocam kilo derken biraz kiloluyum 14 yaşındayım 1.60 boyla 67 kiloyum diş teli birçok şeyi yasakladığı için 1 yılda kilo verirmiyim anlamında

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,706
İsim
Egemen Toz
Kilo anlamında çok bir şey değişmez.
2 yıl boyunca tabikide ısırmadan durulmaz.
Isırabilirsiniz ama biraz daha sakin ve temkinli ısırın.
Diş teli tecrübemle ilgili bir konum da var bakabilirsiniz orda ısırmayın diyorum ama ufak ufak ısırabilirsiniz.

Ariseks

80+ Gold
Çok sert/hızlı ısırmamalısın yoksa braketler kırılır

Liberal Kenobi

80+ Bronze
Kilo anlamında çok bir şey değişmez.
2 yıl boyunca tabikide ısırmadan durulmaz.
Isırabilirsiniz ama biraz daha sakin ve temkinli ısırın.
Diş teli tecrübemle ilgili bir konum da var bakabilirsiniz orda ısırmayın diyorum ama ufak ufak ısırabilirsiniz.
hocam madem bilgilisiniz. Şunu soruyorum, kilo veirmiyim? yemeğime vs. dikkat edersem diş teli döneminde

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,706
İsim
Egemen Toz
hocam madem bilgilisiniz. Şunu soruyorum, kilo veirmiyim? yemeğime vs. dikkat edersem diş teli döneminde
Yemeğinize normalde de dikkat ederseniz kilo verirsiniz.
Ama diş teli takılıyken daha dikkatli olup porsiyonlarınızı azaltıp kilo verirsiniz.
Bu arada diş teli takma sebebiniz nedir?

Liberal Kenobi

80+ Bronze
Yemeğinize normalde de dikkat ederseniz kilo verirsiniz.
Ama diş teli takılıyken daha dikkatli olup porsiyonlarınızı azaltıp kilo verirsiniz.
Bu arada diş teli takma sebebiniz nedir?
ortodenti, yani dişlerimde ve çenemde yamukluk

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,706
İsim
Egemen Toz
ortodenti, yani dişlerimde ve çenemde yamukluk
Tamamdır tıpa tıp aynı tedaviyi görmüşüz.
Dediğim gibi porsiyonlarınızı küçülttüğünüz taktirde kilo verirsiniz ama kilo vericem diye kendinizi sıkmayın ve yememezlik etmeyin.

Liberal Kenobi

80+ Bronze
Tamamdır tıpa tıp aynı tedaviyi görmüşüz.
Dediğim gibi porsiyonlarınızı küçülttüğünüz taktirde kilo verirsiniz ama kilo vericem diye kendinizi sıkmayın ve yememezlik etmeyin.
hocam sizin konunuzu okurken bir şeye rastladım 3 ve 4. aylara koparabilyormuyuz?

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,706
İsim
Egemen Toz
hocam sizin konunuzu okurken bir şeye rastladım 3 ve 4. aylara koparabilyormuyuz?
Hocam şöyle ki ben onu genel tedaviler için asla ısırmayın dedim.
Ben 4-5. aylardan sonra ufak ufak ısırmalara başladım ve zorlamadan ısırdım.
Çok sert şeyleri ısırmadığınız ve nazik olduğunuz sürece ısırıp koparabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,898
Üyeler
138,436
Son üye
AbdullahKosan
Top Bottom