Neler Yeni

Dışarıdaki İnternet Kutusundan Eve Kablo Çekmek

Rosanigra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tezcan Özdemir
Türktelekomun 50mb paketini kullanıyorum 35.36 arası hız alıyordum bir gün internetim gitti odamda kullandığın splinter bozuk olduğunu söylediler splinterı söküp taktığımda 2mb internet alıyordum arıza kaydı oluşturdum gelip baktılar kabloda kopukluk var diyip kabloya ek yaptılar sonradan modeme taktığımızda aldığım hız 22 ile 25mb hız alıyordum modemimin eski olduğunu söylediler önceden nasıl 38mb alıyordum ozaman anlamadım eve gelen kablo ekli olduğundan yapabilirmi kullandığım modem Zyxel vmg3312 b10b vdsl desteğide var yeniden kablo çekmeyi düşünüyorum kullandığımız telefon hattı kablosu kalitesi fark eder mi? birde iyi bir modem önerir misiniz?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,769
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sadece modem önerebilirim diğerleri hakkında bilgim yok maalesef. Keenetic tercih edebilirsiniz.

Rosanigra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tezcan Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamdır teşekür ederim

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Kablodan dolayı olabilir bir elektrikçiye gidip durumu anlat, oda gelip kabloyu makine ile kontrol edip gereğini size söyler.

Kabloyuda çeker o zaten.

Rosanigra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tezcan Özdemir
Peki bu kullandığımız kablo farkediyormu bina müstakil bina yapılalı baya olmuş hat kablosu yani telefon kablosumu kullanmalıyım bazıları cat6 çekmiş eve bu 2 kablo arasında fark varmı vdsl internet kullanıyorum cat6 kablo kullanmak herhangi bir fark sağlarmı

Snipez

80+
Kablo çekmeden önce bir elektrikçiyle görüşün derim, çünkü onların kabloyu ölçümleyen bir cihazları var. Boşuna masrafa girmeyin direkt kablo ile belki de modemden yapıyordur.

Rosanigra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tezcan Özdemir
Tamamdır teşekkür ederim

omerkursunn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Ömer Kurşun
Türktelekomun 50mb paketini kullanıyorum 35.36 arası hız alıyordum bir gün internetim gitti odamda kullandığın splinter bozuk olduğunu söylediler splinterı söküp taktığımda 2mb internet alıyordum arıza kaydı oluşturdum gelip baktılar kabloda kopukluk var diyip kabloya ek yaptılar sonradan modeme taktığımızda aldığım hız 22 ile 25mb hız alıyordum modemimin eski olduğunu söylediler önceden nasıl 38mb alıyordum ozaman anlamadım eve gelen kablo ekli olduğundan yapabilirmi kullandığım modem Zyxel vmg3312 b10b vdsl desteğide var yeniden kablo çekmeyi düşünüyorum kullandığımız telefon hattı kablosu kalitesi fark eder mi? birde iyi bir modem önerir misiniz?
BeN Konu açtım 1 hafta olmamıştır belki anlatayım benimde kablo çok ince ve eski kabloydu sonra TT ekibi Cat6 tavsiye etti bende 30-40 metre kablo çektirdim evime kadar Cat6 normalde altyapim 50 destekliyor ben 24mpbs paket kullaniyordum kablolar çok inceydi cat3 galiba 24mpbs de 13 un üstünü göremiyordum Cat6 cektirince 22-23 almaya başladım 3 hafta oldu heralde hala aynı çok iyi oldu ve süperonline ekibi 2 modem değişikliği yaptı hız yine aynıydı sonradan farkedildi kablo kırılmış inceydi zaten kısaca modem değişikliğini boşver Cat 6 çektir rahatına bak ve eksiz şekilde olsun ben aşağıdan evime kadar 30-40 metre kablo çektirdim kablo+elektrikçi 225tl tuttu hiçte pişman olmadım sorunum düzeldi sonuçta

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,853
Üyeler
138,421
Son üye
Safa.
Top Bottom