Neler Yeni

Dizüstü dahili ekran kartını kapatınca FPS artışı

yigti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Kalaycıoğlu
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu internette her ne kadar arasam da hiçbir yerde denk gelmedim o yüzden güvendiğim bir platform olan burada konu açma gereği duydum. Monster marka laptopumu Intel uhd graphics ekran kartının mini display port girişine monitör bağlayarak kullanıyordum. Oyunları GTX 1060 ekran kartı ile çalıştırıyordum masaüstünü ise Intel ekran kartı ile kullanıyordum. Zaten bilgisayarın monitörsüz şekilde de yaptığı şey bu. Birgün şans eseri display port kablosunu Intel değil de GTX ekran kartının girişine taktım, Intel ekran kartı tamamen devre dışı kaldı ve bu şekilde oyun oynadığımda gerçekten kayda değer bir performans artışı elde ettim (örneğin league of legends'da en yüksek ayarlarda yaklaşık 60fpslik bir artış oldu ve önceden de bu oyunu GTX ekran kartı ile oynadığıma eminim). Bunun sebebi nedir? Intel ekran kartını kullanmamam bilgisayara herhangi bir zarar verir mi?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ercüment Sezen
GTX 1060, dahili bir ekran kartına göre çok daha iyidir ve masaüstündede 1060 kullanman daha mantıklıdır performans artışının sebebi kendi görüşüm tüm sistem tek bir ekran kartıyla çalıştığı için olabilir ve dahili ekran kartını kullanmaman herhangi bir zarar vermez aksine fayda sağlar
hatta bildiğim üzere dahili ekran kartını tamamen devre dışı bırakabiliyorsun öyle yapman daha mantıklı olur

Top Bottom