Neler Yeni

Döviz Katili Sistem UK-1 [Güncel]

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Ayrıca PSU'da Tier-D. :)

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,506
İsim
Mertcan Uysal
8 GB Ram, sorunlu SSD, Intel tarafında rezalet bir anakart, AMD tarafında B550 chipsetli en kötü anakart...
Neresinden tutsan kötü sistem hocam. Kusura bakma da rezalet. 2060S ya da 5700XT alan adam ne yapsın 8 GB rami, ne yapsın H410M'i ???
Konuyu Tam Olarak Okurmusunuz ? 16GB Ram Yapmasını Önerdim Alacak Arkadaşın.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Konuyu Tam Olarak Okurmusunuz ? 16GB Ram Yapmasını Önerdim Alacak Arkadaşın.
Tek sorunu ram olarak mı yazmışım? İleride yapacak olması bir şey değiştirmez. Sistemin fiyatı daha ucuza gelmiyor ileride aldığı zaman. 8 GB ram günümüz için yetersiz...

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,506
İsim
Mertcan Uysal
Tek sorunu ram olarak mı yazmışım? İleride yapacak olması bir şey değiştirmez. Sistemin fiyatı daha ucuza gelmiyor ileride aldığı zaman. 8 GB ram günümüz için yetersiz...
Kısaca böyle özetleyebilirsiniz fazla kırıldım yazdığınıza örgütleşip Hater gibi saldırıya uğradığını düşünüyor insan...

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Kısaca böyle özetleyebilirsiniz fazla kırıldım yazdığınıza örgütleşip Hater gibi saldırıya uğradığını düşünüyor insan...
Estağfurullah dostum. Ben diğer mesajları okumadım bile, kendi düşüncelerimi yazdım geçtim. :) Yukarıda tüm sorunları belirttim.
B550 chipsetli kötü bir karta 700 TL vermek yerine B450M S2H alıp kalan 200 TL ile diğer parçalar upgrade edilebilir. Toparlaman lazım biraz sistemi. Bu hali ile çok kötü. Intel tarafında da B460 chipset almak lazım en az. H410'lar çok kötü.

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,506
İsim
Mertcan Uysal
Dediğim gibi yapabilirsiniz o paraya b460m pro var b550 seçmek için seçilmiş en kötülerinden yani
Estağfurullah dostum. Ben diğer mesajları okumadım bile, kendi düşüncelerimi yazdım geçtim. :) Yukarıda tüm sorunları belirttim.
B550 chipsetli kötü bir karta 700 TL vermek yerine B450M S2H alıp kalan 200 TL ile diğer parçalar upgrade edilebilir. Toparlaman lazım biraz sistemi. Bu hali ile çok kötü. Intel tarafında da B460 chipset almak lazım en az. H410'lar çok kötü.
Önerileriniz İçin Teşekkür Ederim, En Kısa Sürede Konuya Düzenleme Getireceğim.

T.P.G.

80+ Titanium
Herkese Uzun Bir Aradan Sonra Selam Olsun Öncelikle Eleştrilere Açığım Değerli Donanım Arşivi Üyeleri! NOT: Linklere Ulaşmak İçin Bileşenlerin Üzerine Tıklamanız Yeterli.

Kur oranları sürekli değiştiği için sabit bi fiyat yazmak istemedim siz alcağınız gün hesaplayabilirsiniz, Anlayışınız için Teşekkür Ederim. :)

Dolar ve euro kurunun bunca yüksek olduğu ekonomiyle çatışdığımız bu devirde 10-15K bütçeye sahip kullanıcılar rahatlıkla bilgisayar bulabiliyorken bütçesi sıkışık acelesi olup canı sıkılan özenip toplayıp alamayan birçok kardeşimiz abizim/ablamız var.

♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️♾️

İşlemci Olarak Tek Çekirdekli Performansı İyi Bir İşlemci Tercih Ettim Tabii ki Toplama bi Sistem Olduğu için Önerilinizi Eksik Etmeyin!

Ryzen 5 3500X 6C/6T Tercih Etmeyecekler için ise Ryzen 7 2700X Kara Cuma İndirimlerinde 1.357TL'e Kadar Düşüyor. i5-10400F

Anakart Tarafında İse VRM'i 8 Fazlı Bi Model Seçmeye Çalıştım

İntel Tarafında İse Asus Prime H410M-A AMD Tarafında İse Biostar B550MH

Ram Olarak Her İki Taraf İçinde Bu Ram'i Önermek İstiyorum

Neo Forza 8GB 3200MHz CL16 ''1.35V CL15'' (Bütçeniz Dar İse Sipariş Ederken Bir Adet Alınız, Fakat İleride 2x8GB Upgrade Etmeyi Unutmayınız)

Ekran Kartı Tarafında İse AsRock Radeon RX5700 XT Phantom Gaming OC ya da Asus Dual RX5700 XT OC veya RTX2060S

SSD Olarak İse SanDisk 480GB Kara Cuma İndirimlerinde 366TL'e Kadar Düşüyor.

PSU Olarak Aerocool 750W VX PLUS Tercih Ettim

* Yüksek Güç Koruması (Ower Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)
* Ani Dalgalanma Koruması (Surge Inrush Protection)

''Şebekeden kaynaklanan aktif/reaktif güç bozulmalarını önlemek için Aktif PFC korumasına da sahip olan AeroCool VX PLUS 750, reaktif/aktif dengesizliklerini %99' a varan oranda otomatik olarak düzeltir, bilgisayarınızdaki parçaları bunların yol açabileceği arızalardan korur. AeroCool VX PLUS 750 güç kaynağı 5 ayrı koruma sistemiyle (OPP / OVP / UVP / SCP/ SIP) güç kaynağını ve bilgisayarınızı her türlü düşük-yüksek gerilim kısa devre durumlarından korur.

Kasa Olarak Tamamen Tercih Sizindir İster(Ekran Kartının Kasaya Sığıp Sığmayacağını Unutmadan) TeknoBiyotik'den OUTLET Ürün Alın İster Benim Önerdiğimi Alın Karar Sizin.

Bu Sistemi Paylaşırken Monitör Önermek Aklımın Ucundan Bile Geçmemişti Zaten Fiyata Dahil Etmiyorum Sadece Tercih Edebilir İnceleyebilirsiniz

GamePower Intense X60

NOT: Bu tavsiye konusundaki linkler konunun hazırlandığı tarihteki en uygun linklerden seçilmiştir. Almadan önce Akakçe gibi platformlar üzerinden en uygun fiyat kontrolü yapmayı unutmayınız. Gaming Gecesi-Kara Cuma vb. indirimleri takip ederek aynı fiyata daha kaliteli bileşenler bulabilir yada bu bileşenleri daha uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Umarım Yararlı Olmuştur, Tüm Yazdıklarımı Eleştirmeden Önce Lütfen Dikkate Alınız. Alacaklara Şimdiden Hayırlı Olsun :) ♥ Sistem Hakkında Düşüncelerinizi/Önerilerinizi Sabırsızlıkla Bekliyor Olacağım.

GÜNCELLEME: Sistemin her 24 saatte bir stok/indirim durumunu, satışa açık-kapalı durumunu vs. kontrol edip hergün linkleri güncellemeye ve F/P/K sözümde durmaya çalışıyorum, Alacaklara tekrardan hayırlı olsun.
Kolay gessin dilenci değiliz sistemi kötüleyip çıkacağız(!)
7500TL 5700XT EFSANE SİSTEM! | Sayfa 7 | Donanım Arşivi Forum (donanimarsivi.com)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,447
Üyeler
140,201
Son üye
braveclub
Top Bottom