Neler Yeni

Dövüş sporları zeka konusunda zararlı mı ?

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Arkadaşlar ben kick boks ile ilgileniyorum fakat derslerime de önem veriyorum kick boks yapanlar bilir kafama çok sert darbeler yiyorum ve duyduğum kadarıyla ufakta olsa darbeler beyin hücrelerini öldürüyor mus ben düzenli olarak spor yapıyorum zeka geriliği vs yaşar miyim ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Normal darbelerle değil de, sağlam enseye doğru bi darbe yersen. Değil zeka geriliği, kullanacak kafan bile kalmayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Zeka geriliği yaşamazsın sanırım babam 10-15 yıl kick boks yaptı hocayken bıraktı herhangi bir geriliği yok ama evet beyin hücrelerinde zarar olabilir özellikle normal boksta kafana çok darbe aldığın için ölme ihtimalin bile olur

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal darbelerle değil de, sağlam enseye doğru bi darbe yersen. Değil zeka geriliği, kullanacak kafan bile kalmayabilir.
Hocam Türkiye'de yaşıyoruz ölsem iyi ama notlarım düşmesin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zeka geriliği yaşamazsın sanırım babam 10-15 yıl kick boks yaptı hocayken bıraktı herhangi bir geriliği yok ama evet beyin hücrelerinde zarar olabilir özellikle normal boksta kafana çok darbe aldığın için ölme ihtimalin bile olur
Zaten o kadar ileri seviyede düşüş olacağını düşünmüyorum dersleri etkiler mi diye merak ediyorum

Berke Fitness

80+ Bronze
Arkadaşlar ben kick boks ile ilgileniyorum fakat derslerime de önem veriyorum kick boks yapanlar bilir kafama çok sert darbeler yiyorum ve duyduğum kadarıyla ufakta olsa darbeler beyin hücrelerini öldürüyor mus ben düzenli olarak spor yapıyorum zeka geriliği vs yaşar miyim ?
Zekayla alakası yok ama ilerki yıllarda parkinson hastalığı etkisini gösterebilir bir çok boksçu parkinsondan çok çekti

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Hocam Türkiye'de yaşıyoruz ölsem iyi ama notlarım düşmesin
Böyle bir durumun söz konusu olması mantığa da ters, yani şu an rahatça anlayabileceğin herhangi bir dersi ciddi seviyede anlamamana sebep olamaz.
Ama ileride konular ağırlaştığında zorlaşmaya başlandığında, kendine bahane arıyorsan ayrı :D

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Kafaya darbe ala ala merkezi sinir sisteminin kritik bölgelerinde küçük küçük kanamalar meydana geliyormuş, zamanla Muhammed Ali'nin yaşadığı Parkinson gibi birçok hastalık görülebiliyormuş. Zeka geriliğine de sebep oluyordur illa ki.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Böyle bir durumun söz konusu olması mantığa da ters, yani şu an rahatça anlayabileceğin herhangi bir dersi ciddi seviyede anlamamana sebep olamaz.
Ama ileride konular ağırlaştığında zorlaşmaya başlandığında, kendine bahane arıyorsan ayrı :D
Hayır bahane aramıyorum :D lisedeyim konular zaten çok zor fen lisesinde hele ekstra zor MSÜ veya bilgisayar mühendisliği düşünüyorum zar zor 3 5 şey kapıyorum onlarda gitmesin diye sordum :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sadece kick boks değil. Hani bu IQ hangi açıdan bir IQ bilmiyorum ama haberde görmüştüm. Topa kafa atan futbolcularda zeka geriliği gözlemlenmiş.
Kick boksta aynı şey zaten. Hatta belki daha sert.
ABD'de buna ilişkin bir araştırma da var.
Sonuç kafaya darbe alan kişilerde zeka geriliği gözlemlendiği yönünde.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,782
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri