Neler Yeni

Doktor kırık parmağımı yanlış mı muayene etti?

Uasd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Uasd
2 gün önce parmağımı kırdım ertesi gün hastaneye gitim doktor muayene etti kırık parmağımı eliyle sıka sıka muayene eti inanılmaz canım acıdı ayağım daha beter oldu muayene ettikten sonra röntgen çekildi parmağım kırıkmış sonra ise sargı ya sardılar alçıya alınmasını bekliyordum

Kırık ayak öyle sıka sıka muayene edilir mi ? Bir bilgisi olan ya da daha önce bir yeri kırılan falan varsa normal bir şey mi bu ?

miraqa99

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Mirağa
kırık veya cıkık olmasını anlamak için sıka sıka muayene etmesi lazım (eğer kırılan kısım dişarıdan anlaşılmıyorsa). Tıpta ellemeden hiç bir işlem yapılmaz

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
2 gün önce parmağımı kırdım ertesi gün hastaneye gitim doktor muayene etti kırık parmağımı eliyle sıka sıka muayene eti inanılmaz canım acıdı ayağım daha beter oldu muayene ettikten sonra röntgen çekildi parmağım kırıkmış sonra ise sargı ya sardılar alçıya alınmasını bekliyordum

Kırık ayak öyle sıka sıka muayene edilir mi ? Bir bilgisi olan ya da daha önce bir yeri kırılan falan varsa normal bir şey mi bu ?
Elleyerek anlar zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Berkay Emir Ada Davulcu
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar Aşığı.
Kolum kırıldığında yaşadıklarımı anlatayım siz bir çıkarımda bulunun en iyisi.
Üstüne düştüm ve kırdım. Hastaneye gittiğimde önce röntgen alıp ne olduğuna baktılar. Parçalı kırık olduğu ortaya çıktı üç yerden kırılmıştı. Doktor önce röntgene baktı sonra da kolumu alıp üç seferde teker teker yerine oturttu. Daha sonra da sarıp alçıya aldı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstüne düştüm ve kırdım. Hastaneye gittiğimde önce röntgen alıp ne olduğuna baktılar. Parçalı kırık olduğu ortaya çıktı üç yerden kırılmıştı. Doktor önce röntgene baktı sonra da kolumu alıp üç seferde teker teker yerine oturttu. Daha sonra da sarıp alçıya aldı.
Ha ek olarak eklemeyi unutmuşum şunu da söyleyeyim, kolumun kırık olduğu besbelliydi, bileğim düz değil dik duruyordu :blobdance:

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
  • Beğen
Reaksiyonlar: Uasd

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Ahmet Emre Işık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha ek olarak eklemeyi unutmuşum şunu da söyleyeyim, kolumun kırık olduğu besbelliydi, bileğim düz değil dik duruyordu :blobdance:
offff aynısı basima geldi. kopekten kacarken kolumun ustune dustum ve iki kemikte kırıldı. o an şansıma doktor yoktu ve gecici alci yaptilar. biri omzumdan tuttu diğeri bilegimden cekti kemikler otursun diye😃o an cektigim aciyi hayatim boyunca cekecegimi zannetmiyorum. neyse sonraki gun doktora falan gittik dedi rontgen cektiricem sonra igneyle alciyi acip yeni alci takariz. geciic alçıyla rontgeni cektikten sonra goruntuyu begenmedi ve ben bunu cikarip tekrar cekicem dedi. İKİ KEMİGİM kirikken alciyi cikarip rontgen masasina koydu eliyle düzleştiridi rontgen cekti sonra bir tane daha geçici alciya aldi. geçici alciya alana kadar yazmada durdu kolum ve hastanede asansor olmadan 2 3 kat yukariya ciktim. bicaklansam daha az canim yanardi😃

Uasd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Uasd
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam ordada cok anlasılmazda ama doku hasarımı kemşk hasarımı o anlasılır ))
Ben de yanlış muayene etti daha kötü oldu sandım iki üç kişi deliriyoduk evde sinirden

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Ahmet Emre Işık
offff aynısı basima geldi. kopekten kacarken kolumun ustune dustum ve iki kemikte kırıldı. o an şansıma doktor yoktu ve gecici alci yaptilar. biri omzumdan tuttu diğeri bilegimden cekti kemikler otursun diye😃o an cektigim aciyi hayatim boyunca cekecegimi zannetmiyorum. neyse sonraki gun doktora falan gittik dedi rontgen cektiricem sonra igneyle alciyi acip yeni alci takariz. geciic alçıyla rontgeni cektikten sonra goruntuyu begenmedi ve ben bunu cikarip tekrar cekicem dedi. İKİ KEMİGİM kirikken alciyi cikarip rontgen masasina koydu eliyle düzleştiridi rontgen cekti sonra bir tane daha geçici alciya aldi. geçici alciya alana kadar yazmada durdu kolum ve hastanede asansor olmadan 2 3 kat yukariya ciktim. bicaklansam daha az canim yanardi😃
igne dedigim, alciyi cikarirken canim acimasin diye.. ama onu gercek alciyi takarken yaptilar sadece

miraqa99

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Mirağa
Ben de yanlış muayene etti daha kötü oldu sandım iki üç kişi deliriyoduk evde sinirden
inşAllah yanlış bir şey olamamıştır ama şimdilik yapılan işlem doğru gözüküyor rontgen fotosun paylasma şansınız var mı? Özelden atsanızda olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Muhammet ali

Bende aynı şekilde parmağımı kırdım kırık yeri tam olarak tespit amacı ile benimde sıktı ama bir sıkıntı olmadi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,113
Üyeler
156,435
Son üye
erenkowicz
Top Bottom